Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip perkant braškes įsitikinti, kad uogos yra geros?

Vartotojams siūlomos braškės turi būti nepažeistos, nesugedusios, nepradėjusios pūti, švarios, be jokių matomų pašalinių medžiagų, kenkėjų nepažeistu minkštimu, be perteklinės išorinės drėgmės, pašalinio kvapo ir skonio.

Renkantis braškes, reikėtų žinoti, kad prekiauti uogomis, kurios turi akivaizdžių kokybės pažeidimų, yra draudžiama.

Uogų šviežumą parodo žiedkočiai: jei jie sausi, nenuvytę ir tvirtai laikosi ant uogos – tokia braškė šviežia. Kokybiškas uogas galima atpažinti ir iš jų kvapo. Ypač kokybiškų braškių kvapas gaivus ir malonus.

Svarbu paminėti ir tai, kad braškėms taikomi specialieji kokybės reikalavimai, todėl šių uogų etiketėje prekiautojai turi nurodyti: produkto pavadinimą, kilmės šalį, veislę ar prekinį tipą, tiekėją, grynąjį kiekį, jei uogos parduodamos sufasuotos. Taip pat, ženklinant braškes, privalu nurodyti ir kokybės klasę.

Braškės yra jautrios tolimam transportavimui. Lietuvoje užaugintos uogos pirkėją pasiekia greičiau, todėl yra šviežesnės, tai turi įtakos ir jų skoninėms savybėms.

Prasidėjus braškių sezonui, atkreipiame vartotojų dėmesį, kad pirkdami šias uogas turgavietėse, paviljonuose ar prekybos kioskuose, jie gali prašyti pardavėjų pateikti dokumentus, įrodančius braškių kilmės šalį.

Rekomenduojami video