Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išmanieji televizoriai gali rinkti informaciją apie savo šeimininkus

Pažangių IT sprendimų platintoja "Baltimax" sako, kad išmanusis televizorius gali rinkti informaciją apie tai, ką jūs ir jūsų šeima žiūrite, ir šiuos duomenis perduoti trečiosioms šalims jums to nežinant. Dėl to būtina patikrinti jo nustatymus, susijusius su privatumu, rinkodara bei automatiniu turinio atpažinimu (Automatic Content Recognition, ACR).

Vasario 6 d. JAV Federalinė prekybos komisija (FTC) kartu su Naujojo Džersio generalinio prokuroro biuru paskelbė apie susitarimą su viena didžiausių išmaniųjų televizorių gamintojų VIZIO dėl padarytos žalos atlyginimo.

Kompanija sutiko sumokėti daugiau nei 2 milijonų dolerių baudą dėl savo išmaniųjų televizorių, kurie nuo 2014 m. vasario be vartotojų žinios ar sutikimo rinko detalią informaciją apie tai, ką jie žiūri. Sekundžių tikslumu buvo fiksuojamos ne tik televizijos transliacijos, bet ir vaizdai, kuriuos vartotojai žiūrėjo naudodamiesi DVD grotuvu.

VIZIO prie šios informacijos pridėdavo pagal IP adresus nustatytus savo vartotojų demografinius duomenis, tokius kaip lytis, amžius, pajamos, šeiminė padėtis, namų ūkio dydis, išsilavinimas ir net nekilnojamojo turto vertė, ir visa tai parduodavo trečiosioms šalims, kurios duomenis panaudodavo įvairiems tikslams, tarp jų ir tikslinei reklamai.

„Iki šiol kalbant apie grėsmes, kylančias išmaniųjų įrenginių naudotojams, daugiau dėmesio buvo skiriama išoriniams pavojams - kad į įrenginį ar jo gamintojo naudojamas sistemas gali įsilaužti programišiai. Vargu ar kas galėjo tikėtis, kad pats gamintojas šitaip grubiai pažeis savo produktų vartotojų privatumą", - sako ESET saugumo sprendimus platinančios įmonės „Baltimax" pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

VIZIO buvo įpareigota ištrinti visus duomenis, sukauptus iki 2016 m. kovo 1 d., taip pat savo produktų vartotojams aiškiai atskleisti ir gauti teigiamą sutikimą dėl informacijos rinkimo ir jos naudojimo praktikos. Pasak ESET saugumo ekspertų, jei išmaniųjų įrenginių gamintojas nepateikia savo vartotojams aiškios informacijos, kokius duomenis renka ir naudoja jų įrenginiai, tai yra apgavystė.

„Ko gero, vartotojams reikėtų keisti požiūrį į išmaniuosius įrenginius. Juk televizorius, kuris jungiasi prie interneto, ir siūlo daug interaktyvių pramogų, iš esmės prilygsta kompiuteriui. Išmaniuosius telefonus jau suvokiame kaip mažus kompiuterius, atidžiau saugome savo privačius duomenis, o išmanieji televizoriai kažkodėl vertinami atsainiau", - sako D. Pelenis.

Rekomenduojami video