Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išeitinės išmokos panašios į ašaras

Jei vienoje vietoje išdirbote nuo 3 iki 5 metų, jums bus sumokėta tik viena vidutinio darbo užmokesčio išeitinė išmoka. Taip apsisprendė Seimas.

Pinigai – iš dviejų šaltinių

Parlamentarai taip pat apsisprendė, kad dėl darbdavio kaltės atleidžiamiems darbuotojams išmokas mokės ne tik darbdavys, bet ir specialiai įkurtas fondas. Maksimali išmoka siektų 5 vidutinius darbo užmokesčius. Juos gautų tik tie, kurie vienoje darbovietėje išdirbo ne mažiau kaip 20 metų.

Jei žmogus toje pačioje darbovietėje nepertraukiamai dirbo 5–10 metų ir jis taip pat atleidžiamas dėl darbdavio kaltės, vien iš specialaus fondo papildomai jam priklausytų dviejų, jei 10–20 metų – trijų, jei daugiau nei 20 metų – keturių atlyginimo dydžio išmokos. Įstatymo projekte numatyta, kad išmoka negali viršyti Statistikos departamento skelbiamo ketvirčio šalies ūkio pusantro vidutinio darbo užmokesčio. Jis dabar yra 756,9 euro.

Atleidinės greičiau?

Seimas vėliau dar svarstys siūlymą iki vieno mėnesio sutrumpinti įspėjimo terminą, jei darbuotojas atleidžiamas, nesant jo kaltės. Tačiau jei žmogus dirba mažiau nei metus, šis terminas sutrumpėtų dar dvigubai – iki dviejų savaičių.

Jei darbuotojas augina vaiką iki 14 metų arba jei iki pensijos liko mažiau nei 5 metai, šie terminai būtų dvigubinami. Trigubai terminai didėtų, jei darbuotojui iki pensijos liko mažiau nei 2 metai arba jei jis yra neįgalus.

Siūloma, kad išeitinių išmokų fondą sudarytų darbdavių įmokos. Įmonės ir darbuotojai galės savo noru mokėti įmokas. Jos negalės būti mažesnės nei 0,1 proc. ir viršyti 1 proc. pajamų, nuo kurių būtų mokamos „Sodros“ įmokos. Kiek darbdavys turi sumokėti į fondą, spręstų taryba, o jai nesutarus būtų taikomas maksimalus tarifas.

Premjeras laikosi savo

Įvairios profesinės sąjungos pasisako, kad Darbo kodekso pataisos palankesnės darbdaviams nei darbuotojams, tačiau premjeras Algirdas Butkevičius laikosi kitos nuomonės. Kalbėdamas per „Žinių radiją“, jis tikino, kad lankstesni darbo santykiai neskatins darbuotojų atleidimų. Pasak premjero, naujasis socialinis modelis užtikrins geresnes garantijas darbuotojams, tarp jų ir kompensacijas juos atleidžiant.

Rekomenduojami video