Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gėlėms reikia meilės

Kad kambariuose auginamos gėlės vešėtų ir džiugintų akis, reikia jomis rūpintis. Gėlės kaip ir gyvūnai kenčia, jeigu nesulaukia pakankamai dėmesio.

Svarbi simpatija

Labai svarbu išmokti tinkamai laistyti, tręšti, persodinti ir genėti, be to, žinoti, kokiai gėlei ko reikia. Bet ir šito dar negana. Nemažai reikšmės turi ir jūsų pačių asmeninis palankumas, jautrumas savo prižiūrimoms gėlėms. Štai, pavyzdžiui, fikusas ir ciklamenas geriau veša ramioje, be įtampos atmosferoje. Todėl jauskite savo auginamoms gėlėms simpatiją arba dar geriau, laikykite vien tas, kurios iš tiesų jums yra mielos – juk prižiūrėti patinkančią gėlę yra ne sunki pareiga, o nuolatinis malonumas.

Augimo laikas

Gėlių vegetacija priklauso nuo šviesos. Jūsų gėlės tarsi pabunda iš miego, kai ima ilgėtis dienos. Tai galite nuspėti iš šių požymių: atsiranda naujų ūglių, pagyvėja augimas. Nuo pavasario kambarines gėles reikia pamažu dažniau laistyti, daugiau tręšti.

Daugelis gėlių, pavyzdžiui, tropinių ir subtropinių platumų tolygaus klimato, žiemos miegu apskritai neužmiega. Tapusios mūsų platumų kambariniais augalais, jos tiesiog priverstos kiek apsnūsti dėl sumažėjusio saulės spindulių kiekio ir trumpesnės dienos rudenį ir žiemą. Tačiau poreikis „užmigti“, pailsėti gali būti ir užprogramuotas augalo genuose. Taip nutinka su gėlėmis, kurios nunyksta ir vėl atauga iš svogūnų bei šakniagumbių (meileniai, ciklamenai, ir daugelis gesnerinių), taip elgiasi ir lapus metančios gėlės (pavyzdžiui, Bougainvillea glabra).

Gėlės, kilusios iš tų kraštų, kur būna sausros, jas išgyvena kaip žiemos miegą. Beje, ne visada šis ramybės laikas sutampa su mūsų rudeniu ar žiema. Štai kalijoms jis prasideda gegužės papaigoje.

Požymiai

Kada gi ateina tas ramybės periodas? Ogi tuomet, kai gėlė ima lėčiau (arba visai liaujasi) augti, pagelsta ir nukrinta lapai.Tuomet jai reikalinga ir kitokia priežiūra. Dauguma ramybės būvio augalų ruošiasi naujai suvešėti, krauti žiedus, tad jiems reikia pabūti sausoje ir vėsioje vietoje, prietemoje. Tuomet sulėtėja gyvybiniai procesai, gėlė tarsi užmiega žiemos miegu.

Kartais ją reikia laikyti gana žemoje temperatūroje ir visai nelaistyti, netręšti, nes ramybės būsenos ir be šviesos esanti gėlė maisto medžiagų suvartoti negali. Pavyzdžiui, žiemą šiltai laikomi ir tręšiami kaktusai nesugeba užsiauginti atsparaus audinio ir kitais metai nežydi.

Patarimas: žiemos miego nepripažįstančioms atogrąžų miško gėlėms labai patiks, jeigu įtaisysite joms papildomą dirbtinį apšvietimą. Be to, jos mėgsta šiltą ir drėgną orą.

Įrankiai

Kad tinkamai galėtumėte pasirūpinti kambarinėmis gėlėmis, jums gali prireikti: laistytuvo su ilgu plonu snapu, purkštuvo vandeniui ir augalo apsaugos bei stiprinimo priemonėms purkšti, laistytuvo su filtru, trintos medžio anglies pjūvių vietoms dezinfekuoti, trąšų;

vandens minkštinimo priemonių, tinkamo šviestuvo (jeigu augalas stovi per tamsioje vietoje), augalų drėkinimo sistemos kuri labai praverčia atostogaujant arba išvykus.

 

 

Rekomenduojami video