Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gaižėnų kaime sušaudyta 4 asmenų šeima

Pirmadienį vakare pranešta apie tragišką nusikaltimą, kurio metu buvo sušaudyti keturi žmonės, o policija seka pagrindinio 27 metų įtariamojo pėdsakais. Naujienų agentūros BNS žiniomis, teismo medicinos ekspertams įvykio vietoje nustačius, kad šeima Kauno rajone buvo nužudyta anksčiau nei pirmadienį, policija plečia paiešką į kitus šalies rajonus.

Kaip 15min informuoja policija, pirmadienį 17 val. 45 min. gautas pranešimas, kad Kauno rajone, Gaižėnų kaime rasti keturių žmonių lavonai su šautinėmis žaizdomis. Tai – sutuoktinių pora, vyriškio motina ir brolis.

Nusikaltimo vietoje rasti keturių žmonių kūnai su šautinėmis žaizdomis: vyro (gimusio 1967 m.), jo žmonos (gimusios 1968 m.), jo mamos (gimusios 1942 m.), jo brolio (gimusio 1979 m.). Įvykio vietoje rastas sužalotas senelis (gimęs 1936 m.), vyras ištiktas šoko, išvežtas į ligoninę.

Skerdynes surengė sūnus?

Įvykio vietoje taip pat rastas sužalotas 81 metų senolis, kuris buvo ištiktas šoko. Jis išvežtas į ligoninę. Pirminiais duomenimis, senoliui peršauta ir lūžusi koja.

Vien įvykio vietoje ir prieigose dirba daugiau kaip 50 policijos pareigūnų, pasitelkti kinologai su tarnybiniais šunimis, apžiūrima įvykio vieta, apylinkės.

Policija intensyviai ieško šiuo nusikaltimu galimo įtariamo – nužudytųjų giminaičio Egidijaus A., gimusio 1990 m. Kadangi iš seifo dingo laikomi legaliai ginklai, įtariamasis gali būti ginkluotas ir pavojingas.

„Tai vienos iš nužudytų moterų sūnus. Jis dirbo vienoje apsaugos bendrovėje“, – 15min sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Gabus moksleivis, studijas baigęs Anglijoje

Šaltinių teigimu, Egidijus Anupraitis buvo labai gabus moksleivis, baigė mokyklą Kačerginėje, o vėliau išvyko studijuoti į Didžiąją Britaniją. Po studijų grįžo į Lietuvą. Internete galima rasti vieną Egidijų, kuris kaip ir ieškomas įtariamasis, studijavo universitete Anglijoje, gilinosi į chemijos ir nanotechnologijų mokslus, o laisvalaikį mėgo leisti sporto salėje, žaisdamas krepšinį ir užsiimdamas tekvnodo.

Policijos departamentas savo „Facebok“ paskyroje taip pat paskelbė, kad, pagal pirminę informaciją, šeima gali būti nužudyta net ne pirmadienį, todėl įtariamojo paieška plečiama ir į kitus šalies rajonus ir užsienio šalis.

Įtariamasis, policijos duomenimis, anksčiau neteistas, nebaustas administracine tvarka.

Iš namų dingę du legaliai laikyti ginklai, leidimą ginklui turėjo ir įtariamasis.

Turinčius bet kokios informacijos apie šį įvykį, mačiusius įtartiną asmenį (-is) Gaižėnų kaime ar jo apylinkėse, policija prašo kuo skubiau informuoti pareigūnus bendruoju pagalbos tel. 112.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad pastebėjus įtartiną asmenį, jokiu būdu nebandyti jo sulaikyti, nes tai gali būti pavojinga, o kuo skubiau pranešti policijai.

Greta prestižinis rajonas

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas reiškia užuojautą nužudytųjų artimiesiems. „Tai siaubinga tragedija. Deja, nuo panašių atvejų neapsaugotos net didžiausios gerovės šalys. Vienas garsiausių šio amžiaus žudikų Breivikas gimė ne kur kitur, o laimingiausių žmonių šalimi vadinamoje Norvegijoje. Baisiausia yra tai, kad mažoje Lietuvoje tokios tragedijos tapo kasdienybe. Tai rodo, kad mūsų visuomenė sunkiai serga, ir visi privalome daryti išvadas“, – kalbėjo meras.

Ringaudų seniūno pavaduotoja Rasa Šilienė 15min pasakojo, kad atokioje sodyboje kartu gyveno tėvai ir jų sūnaus šeima. „Man paskambino iš nuovados, informavo, kad vyksta tyrimas, bet jokios informacijos nepateikė“ , – teigė moteris.

Pasak jos, šeima tikrai nebuvo jokia išskirtinė, Gaižėnų kaime gyveno jau seniai. Nenuostabu, kad apie nusikaltimą sužinota ne iš karto, kadangi artimiausi kaimynai įsikūrę maždaug kilometro atstumu.

Gaižėnų bendruomenės pirmininkė Nijolė Čiučiulienė 15min teigė, kad nusikaltimas labai netikėtas: „Mes gyvename Kaune, tačiau Gaižėnuose bandome kurti bendruomenę, suburti žmones. Mūsų tikslas ir buvo saugi kaimynystė. Mes šiuo metu statome nuosavų namų kvartalą, kuris toliau nuo vienkiemių.

Bandau susisiekti su bendruomenės nariais, bet kol kas susisiekti nepavyksta. Mūsų statybininkai taip pat dabar ten dirba, bet žino tik tiek, kad aplinkui daug policijos.

Matome, kokie žmonės registravosi į bendruomenę. Ūkininkai, šeimos, kurios tikrai nekelia jokių klausimų. Mes nelindome į kiekvieną šeimą. Bendrai Gaižėnų kaimas yra Ringaudų gyvenvietėje. Ten yra prestižinis individualių namų kvartalas „Sala“. Šalia tvenkinys. Toliau yra fermos ir keletas tvarkingų vienkiemių.

Žmonės užsiima žemdirbyste, augina braškes. Šalia gyvena krepšininko Donato Motiejūno seneliai. Nežinau, ar jis ten lankosi. Žodžiu, tai tikrai tvarkinga gyvenvietė, kurioje apie tokius incidentus sunku buvo net pagalvoti.“

Seniai regėto masto skerdynės

15min žiniomis, panašių žudynių Lietuva seniai nėra regėjusi. Tik prieš daugiau nei du dešimtmečius, 1995-ųjų kovo 31 d., tuomet aštuoniolikmetis Mindaugas Daunoras subadė miegančius tėvus ir pasmaugė dešimtmetę seserį.

Biržų rajone, Kupreliškių kaime gyvenusiam žudikui kurį laiką pavyko nuslėpti tiesą, kadangi jis pateikė įtikinamą versiją, jog tėvai išvyko į Latviją, tačiau po kiek laiko pareigūnai rado užbetonuotą šulinį, o pradėję kapoti betoną aptiko ir pražudytos šeimos kūnus.

Daugiau gyvybių pareikalavo tik žudynės Draučiuose, 1998-ųjų vasarį. Tąkart dėl nežinomos priežasties Leonardas Zavistonovičius griebėsi legaliai laikyto medžioklinio šautuvo ir nužudė 8 vietos gyventojus. Skerdynes surengusio žudiko gyvybė užgeso ligoninėje.

Turinčius bet kokios informacijos apie šį įvykį, mačiusius įtartiną asmenį (-is) Gaižėnų kaime ar jo apylinkėse, policija prašo kuo skubiau informuoti pareigūnus bendruoju pagalbos tel. 112. Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad pastebėjus įtartiną asmenį, jokiu būdu nebandyti jo sulaikyti, nes tai gali būti pavojinga, o kuo skubiau pranešti policijai.

 

15 min. informacija

Rekomenduojami video