Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Draudimai skinasi kelią: suformuoti pagrindiniai alkoholio pardavimo ribojimai

Valstiečių žadėti alkoholio pardavimo ribojimai skinasi kelią. Jiems šiandien buvo pritarta Sveikatos reikalų komitete, bet galutinis sprendimas bus priimtas Seimo salėje.

Pateikiame esminius planuojamo alkoholio pardavimo mažinimo ir ribojimo aspektus.

Kompromisas mokamiems masiniams renginiams

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kilus festivalių rengėjų pasipiktinimui, vakar pateikė kompromisinį alkoholio pardavimo masiniuose renginiuose tvarkos variantą.

Jam šiandien pritarė ir Sveikatos reikalų komitetas. Pritarta, kad masiniai renginiai bus skirstomi į nemokamus ir neribojamus ir į mokamus ir ribojamus. Pirmuose atveju, alkoholio pardavimas bus draudžiamas, atsakomybę paliekant savivaldybei. Antruoju, galios taisyklė, kad mokamuose renginiuose bus galima prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 proc.

Tačiau visiems kitiems draudimams ir alkoholio prekybos ribojimams buvo pritart.

Alkoholis tik nuo 20 metų

Draudžiama parduoti alkoholinius gėrimus asmenims, jaunesniems nei 20 metų. Žmonės iki 18 metų gali turėti alkoholio, jei tai yra jų darbo dalis. Nustatomos baudos už alkoholinių gėrimų pardavimą neblaiviems asmenims, jaunesniems nei 20 metų ir kitus pažeidimus, kai pažeidimas padaromas pakartotinai – jos siekia 868-1448 eurų.

Įtvirtinama teisė alkoholio pardavėjams reikalauti pateikti tapatybę liudijantį dokumentą iš visų alkoholinius gėrimus perkančių asmenų, o kai kyla abejonė, jog asmuo jaunesnis nei 25 metai, tuomet pardavėjas privalo reikalauti pateikti dokumentą.

Keičiasi alkoholio pardavimo laikas

Alkoholinius gėrimus iš kavinių ir restoranų bus leidžiama išsinešti pirmadieniais-šeštadieniais 10-20 val. ir sekmadieniais 10-15 val. Prekybos alkoholiu laikas parduotuvėse: pirmadieniais-šeštadieniais leidžiama parduoti 10-20 val., sekmadieniais 10-15 val. Pirmadieniais-šeštadieniais 10-20 val., sekmadieniais 10-15 val. bus galima prekiauti alkoholiniais gėrimais kavinėse, baruose ir restoranuose, tačiau už šio laiko ribų nebebus galima prekiauti alkoholiniais gėrimais atidarytoje pakuotėje vartoti vietoje, kas leidžiama dabar. Prekyba už šio laiko ribų bus galima tik pilstomais alkoholiniais gėrimais.

Bus ribojama visa reklama

Fiziniams asmenims draudžiama gabenti ir viešose vietose laikyti alkoholinius produktus, kai viešai matoma jų pakuotė, išskyrus prekybos alkoholiniais gėrimais vietas.

Bus uždrausta prekiauti alkoholiniais gėrimais nestacionariose viešojo maitinimo vietose savivaldybės nustatyto kurortinio, poilsio ar turizmo sezono laikotarpiu. Tokios nestacionarios vietos išvis išnyksta iš įstatymo. Draudžiama visų formų alkoholio reklama, įskaitant ir internetą. Alkoholio reklama nebus laikomas nereguliariai ir netikėtai matomi, taip pat ženklinimo rekvizitai, alkoholinių gėrimų eksponavimas, pateikiant parduoti, kilmės šalies, importuotojas, kaina, kai ši informacija yra pateikiama mažmeninės prekybos ar viešojo maitinimo vietoje, kurioje gėrimai pardavinėjami.

Taip pat alkoholinius gėrimus gaminančių ir jais prekiaujančių įmonių interneto svetainėse. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, nustatęs, kad elektroninių ryšių pagalba skleidžiama alkoholio reklama, turi teisę duoti privalomus nurodymus skubiai pašalinti tokią informaciją, arba panaikinti galimybę alkoholio reklamą pasiekti.

Sveikatos reikalų komitetas atmetė pasiūlymą uždrausti įmonėms gaminti ir parduoti žaislus, maisto produktus ir kitas prekes vaikams bei paaugliams, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir jų pakuotę. Tačiau šios minties nėra atsisakoma, planuojama keisti formuluotę, neuždraudžiant gaminti ir išvežti tokią produkciją į kitas šalis.

Rekomenduojami video