Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
B. Markauskas palieka postą: prezidentė sveikina, R. Karbauskis apgailestauja

Kaltinimų dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių sulaukęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas priėmė sprendimą palikti pareigas. Tai trečiadienį po vyriausybės posėdžio pranešė premjeras Saulius Skvernelis, pridūręs, kad ministro sprendimą priima ir gerbia.

„Teisinėje valstybėje asmens kaltumą dėl teisinių aplinkybių priima teisėsaugos institucijos ir teismas. Ministras nėra niekuo kaltinamas teisėsaugos institucijų. Nėra jokių požymių galimos kriminalinės veiklos, nėra gresiančios administracinės atsakomybės. <...> Ministras nieko nepavogė. Kitas momentas – ministrui tikrai keliami gerokai aukštesni reikalavimai nei eiliniam ūkininkui. Ir negali būti keliamos jokios abejonės tiek ministro, tiek pačios vyriausybės veikla“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras teigė, kad sprendimą atleisti B. Markauską prezidentei teiks kitą savaitę, nurodydamas ir jo atleidimo datą. S. Skvernelis sakė siūlantis, kad B. Markauskas žemės ūkio ministro pareigas dar eitų iki birželio 1 dienos.

S. Skvernelis taip pat pasisakė dėl galimų kandidatų į ministro postą.

„Neabejoju, kad rasime kandidatų. Esminis dalykas, kad būtų tęsiami darbai, kurie pradėti, kurie yra vyriausybės programoje. Neslėpsiu, yra ieškoma kandidatų. Ieškosim, kad nebūtų tiesioginių sąsajų su žemės ūkio verslu“, – konferencijoje sakė premjeras.

Vertinimus išsakė D. Grybauskaitė ir V. Pranckietis

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia sveikinanti B. Markausko atsistatydinimą.

„Priimtas sprendimas dėl žemės ūkio ministro pasitraukimo sveikintinas. Tikiuosi, kad tai sudarys gerą pagrindą konstruktyviam bendradarbiavimui su vyriausybe ir Seimu“, – Eltai prezidentūros perduotame komentare teigė D. Grybauskaitė.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis B. Markausko apsisprendimą trauktis vertina kaip rimto, atsakingo žmogaus žingsnį ir giria jį už ryžtą, nors priduria, kad sprendimas galbūt galėjo būti priimtas anksčiau.

„Vertinu tai kaip tikrai atsakingo žmogaus žingsnį. Jis priėjo tokią ribą, kada nutarė ir nusprendė, ir labai gerai padarė. Manau, kad jį tik galima pagirti už ryžtą“, – žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Jo nuomone, galbūt šį žingsnį buvo galima žengti ir anksčiau.

„Reikėjo tokį žingsnį žengti gal anksčiau, bet kadangi jam nebuvo pasakyta ir nepatarta iš šalies, kad turi būtinai pasitraukti, tai labai žmogiškai reikėtų vertinti“, – mano V. Pranckietis.

Jis tikisi, kad greitai pavyks rasti naują kandidatą užimti ministro postą. „Įsivaizduoju, kad ilgai netruks“, – teigė V. Pranckietis.

Kas galėtų pretenduoti užimti žemės ūkio ministro pareigas, jis nesiėmė atsakyti. „Nebespėliokime, pirma reikia suderinti ir kad premjeras suderintų“, – sakė jis.

LSDP frakcija: ar premjeras tik dabar suprato, kad reikalavimai ministrui aukštesni nei ūkininkui?

„Premjeras paskelbdamas, kad žemės ūkio ministras Bronius Markauskas turi atsistatydinti – vengia viešų kaltinimų vyriausybės nariui dėl Konstitucijos ir įstatymų nesilaikymo“, – pranešime skelbia Seimo socialdemokratų partijos frakcija. Anot jos, Sauliaus Skvernelio sprendimas – sveikintinas, tačiau apgailestaujama dėl delsimo.

Socialdemokratai sveikina S. Skvernelį „pagaliau suvokus, kad ministrui tikrai keliami gerokai aukštesni reikalavimai nei eiliniam ūkininkui. Ir negali būti keliamos jokios abejonės tiek ministro, tiek pačios vyriausybės veikla“. Vis dėlto apgailestaujama, kad premjerui prireikė net ne vienos savaitės suprasti, kad pažeidimų klausimas „keliamas ne šiaip ūkininkui B. Markauskui, o ministrui B. Markauskui“.

„Interpeliacija Žemės ūkio ministrui parengta, pasirašiusiųjų Seimo narių yra pakankamai. Kaip žinia, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje taip pat yra manančių, kad ministras B. Markauskas turi atsistatydinti. Rengiama interpeliacija norime tuo pasakyti, kad vienareikšmiškai  Konstitucijos ir įstatymų turi būti laikomasi, juk ministras davė priesaiką. Tuo tarpu premjeras taip ilgai nesupratęs, kad reikalavimai ministrui yra aukštesni nei ūkininkui tiesiog vengia Seimo kaltinimų savo vyriausybės nariui“, – sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Kaip anksčiau sakė premjeras, tai, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) antradienį pranešė nepradėsianti ikiteisminio tyrimo dėl žemės ūkio ministro ūkininkavimo svetimoje žemėje, yra svarbu.

Jis galutinį sprendimą dėl B. Markausko priėmė tada, kai pats susipažino su FNTT pateikta išvada.

Kritikos B. Markauskas sulaukė paaiškėjus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę be savininkų leidimo ir už tai gavo europines išmokas.

Rekomenduojami video