Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Artėjama prie susitarimo dėl Lietuvoje užaugintų grūdų eksporto į Kiniją

Derybos dėl lietuviškų grūdų eksporto į Kiniją pasistūmėjo į priekį: Žemės ūkio ministerijoje vykusiamesusitikime su Kinijos generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos (AQSIQ) viceministruMeiKebao buvo aptarti tolesni veiksmai, leisiantys Lietuvoje užaugintus kviečių grūdus parduoti Kinijos rinkoje.

„Jau ne vienerius metus nuosekliai ir kryptingai dirbame, kad Lietuvos žemdirbiams atsivertų milžiniška Kinijos rinka. Atsižvelgiant į Kinijosgeneralinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino organizacijos reikalavimus, esame parengę išsamią informaciją apie kviečių auginimo procesus,mūsų šalyje registruotus augalų apsaugos produktus bei Kinijai aktualių kenksmingųjų organizmų paplitimą ir vykdomą jų kontrolę Lietuvoje. Kinų pareigūnai informavo, kad mūsų tarnybos pateikta medžiaga yra baigta vertinti, ir pranešė, kad vyksta pasirengimas Kinijos specialistų vizitui į Lietuvą. Tokie Kinijos pusės veiksmai akivaizdžiai rodo, kad grūdų importo iš mūsų šalies galimybė labai rimtai svarstoma“, – teigia Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos(toliau – Augalininkystės tarnyba) direktoriusSergejus Fedotovas.

Pasak S. Fedotovo, Lietuva laukia AQSIQ ekspertų vizito ir yra pasirengusi supažindinti juos su Lietuvoje taikomomis augalų sveikatingumo ir maisto saugos užtikrinimo priemonėmis, jų efektyvumu bei Kinijos keliamų reikalavimųatitikimu.

Kinijos ekspertų atvykimui reikia suderinti vizito programą. Planuojama, kad vizitas gali trukti apie dvi savaites, per kurias svečiai apžiūrės grūdų auginimo, saugojimo, krovos vietas, taip pat lankysis laboratorijose,susipažins su grūdų eksportavimo procedūromis, taikomomis Lietuvoje.

Jeigu Kinijos valstybės nacionalinė augalų apsaugos organizacija teigiamai įvertins Augalininkystės tarnybos pateiktą informaciją ir vizito metu surinktus duomenis,lietuviškiems kviečiamsKinijoje užsidegs žalia šviesa.

Rekomenduojami video