Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip priversti vyrą atvirai pasikalbėti

Pateikiame jums keletą gudrybių, kaip priversti vyrą pasikalbėti atvirai ir sąžiningai.

Vyrai ne visada pasirengę sąžiningai ir atvirai kalbėti apie savo jausmus. Tiesą sakant, kai kuriuos iš jų taip gąsdina tokio atvirumo perspektyva, kad išgirdę iš moters lūpų tokią frazę kaip „mums reikia rimtai pasikalbėti“, jie padarytų viską, kad tik išvengtų šio pokalbio. Kartais jie paprasčiausiai pabėga.

Šią vyrų reakciją gali lemti daugybė priežasčių. Pirma, dauguma vyriškos lyties atstovų buvo auklėjami taip, kad rodyti savo jausmus yra silpnumo ženklas. Vyras turi būti stiprus, todėl jam neleidžiama duoti valią savo emocijoms. Antra, vyras gali jaustis nesaugus šioje srityje, nes jo santykiai buvo traumuoti arba jis patyrė skausmingą atstūmimą (iš motinos ar buvusios mylimosios pusės). Taip, ir moterys, dailiosios lyties atstovės, praeityje taip pat galėjo būti skaudžiai įskaudintos, kad priėmė kažkokį netinkamą vidinį sprendimą užsidaryti savyje ir vengti situacijų, kuriose yra pažeidžiamos.

Stebėdamos tokius vyrus galite pamanyti, kad jie iš viso neturi jokių jausmų. Bet taip iš tiesų nėra. Jie gali jausti ir patirti daugelį dalykų taip pat emociškai, kaip ir jūs ar aš (net jei to neparodo arba banaliai negali verbalizuoti savo jausmų dėl skurdaus emocinio žodyno).

TAIGI, KAIP PADĖTI VYRUI PRALAUŽTI EMOCINĘ GELEŽINĘ UŽDANGĄ IR PRADĖTI NUOŠIRDŲ POKALBĮ, KURIAME JIS JAUSTŲSI PATOGIAI?

Nustatykite savo tikslus. Pirmiausia turite nustatyti, ko pačios tikitės iš būsimo pokalbio. Kokių rūpesčių ar nerimo, o gal nepasitenkinimą kelia dabartiniai santykiai? Kokių pokyčių norėtumėte? Kas padėtų tai pasiekti iš jūsų pusės? Ir iš vyro pusės?

Pasirinkite tinkamą vietą. Jei ruošiatės nuoširdžiam pokalbiui, gerai apgalvokite, kokioje aplinkoje jums abiem būtų ramiausia ir patogiausia apie tai pakalbėti. Greito maisto užkandinė ar viešas parkas, pilnas nepažįstamų žmonių, greičiausiai nebus tinkama vieta. Geriau pasirinkti jaukų restoraną su nuošaliais staliukais ar kitą vietą, kur niekas jūsų neblaškytų ir nepriverstų jaustis nepatogiai.

Pagalvokite apie asmens, su kuriuo bendrausite, fizinę ir emocinę būklę. Pavargę po ilgos darbo dienos, išalkę ar sunerimę dėl pastarųjų įvykių vyrai vargu ar turės pakankamai moralinių išteklių nuoširdžiam pokalbiui su jumis. Iš to nieko gero gali nebūti. Taigi, jei ketinate užduoti vyrui asmeninius klausimus, įsitikinkite, kad jis gali į juos sutelkti dėmesį ir jo neblaškys pašaliniai rūpesčiai ar nepatenkinti pagrindiniai jo poreikiai.

Atkreipkite dėmesį į jo kūno kalbą. Kai vyras patiria stresą, jis negali atsipalaiduoti. Tai dažnai rodo jo uždara kūno poza, sukryžiuotos kojos ar rankos, įtempta veido išraiška arba nedideli pasikartojantys nerimą keliantys gestai (laikrodžio juostelės tampymas, baksnojimas pirštais į stalą ir panašūs). Jei pastebėjote tokią kūno kalbą, turėkite kantrybės ir duokite vyrui papildomo laiko. Pasikalbėkite apie ką nors smagaus, aptarkite bendrus interesus ir pomėgius. Trumpai tariant, pasistenkite padėti jam pereiti nuo streso prie labiau emociškai atsipalaidavusios ir malonios būsenos.

Parodykite savo vyrui dėkingumą. Kitas būdas, kaip galite padėti vyrui atsipalaiduoti, yra teigiamas jūsų padrąsinimas. Jam bus malonu išgirsti, kaip vertinate jį ir tai, ką jis dėl jūsų daro (nesvarbu, ar tai būtų gėlių puokštė, ar parama tuo metu, kai jums jos tikrai labai reikėjo). Dėkingumas suteiks jėgų, todėl naudokite jį pasitikėjimui tarp jūsų ir vyro, su kuriuo kalbėsite, stiprinti.

Parinkite tinkamus žodžius, kad pradėtumėte nuoširdų pokalbį. Nenaudokite tokių frazių kaip: „Mums reikia rimtai pasikalbėti“. Tai atbaido vyrus ir jie iš karto užsisklendžia savyje arba ima gintis. Jokiu būdu nepulkite kaltinti ir priekaištauti savo pašnekovui! Tai yra konflikto, o ne sąžiningo pokalbio receptas. Todėl geriau pradėti nuo to, ką jūs jaučiate. Kas paskatino jus pradėti apie tai kalbėti.

Pavyzdžiui: „Jaučiu, kad pastaruoju metu tapome labai artimi. Todėl norėčiau įsitikinti, kad tau taip pat priimtina mūsų santykių kryptis…“

Nekalbėkite mįslėmis ir užuominomis. Po „švelnaus“ kreipimosi geriausia pereiti prie konkrečių dalykų. Vyrai neskaito minčių, todėl jei kalbėsite mįslingai, jie gali tiesiog nežinoti, kaip į tai atsakyti. Aiškiai išdėstykite savo ketinimus ar lūkesčius, kad pašnekovas juos suprastų.

Pavyzdžiui: „Norėčiau tave geriau pažinti, todėl manau, kad svarbu atvirai pasikalbėti apie mūsų jausmus. Norėčiau prisipažinti, kad…“.

Užduokite klausimus. Baigusi savo mintis ir įsitikinusi, kad jos yra aiškios pašnekovui, galite užduoti jam asmeninį klausimą, kuris jums rūpi (ir kurį, pageidautina, turėjote laiko apgalvoti pirmajame pasirengimo šiam pokalbiui etape). Jis taip pat turėtų būti aiškus ir suprantamas.

Užimkite aktyvaus klausytojo poziciją. Jūsų pašnekovui gali prireikti laiko, kad susikauptų ir į jį atsakytų. Leiskite jam tai tinkamai padaryti. Kai jis pradės kalbėti, nepertraukinėkite jo, bet atidžiai išklausykite iki galo. Jei jūsų santykiai jau pakankamai glaudūs, galite palaikyti jo ranką arba patapšnoti jam per nugarą. Šis palaikymo gestas parodys jūsų meilę ir rūpestį, ir padės jūsų vyrui jums atsiverti.

Būkite supratinga. Nepriklausomai nuo jūsų partnerio atsakymo ar emocijų, kurias patirsite išgirdę tai, atsiminkite: tai nėra lengvas pokalbis nė vienai pusei. Vertybinius sprendimus, nuomones ir požiūrius pasilikite kitam kartui. Vietoj to pasirūpinkite, kad pašnekovas jaustųsi išgirstas. Pabaigoje būtinai padėkokite jam už šį pokalbį.

Pavyzdžiui: „Ačiū, kad pasidalinai su manimi savo jausmais. Suprantu, kad buvo labai sunku. Todėl labai vertinu, kad man atsivėrei. Man tai labai daug reiškia.“

Atvirus pokalbius turi išgyventi kiekvienas, kuris vertina santykius ir nori, kad jie vystytųsi sveikai ir harmoningai. Štai kodėl jie tokie reikalingi.

Žinoti.lt

Rekomenduojami video