Jei vyras yra mylimas, pamiršti jo taip lengvai tikrai nepavyks. Nebent tik kuriam laikui su pakaitine „terapija“. Todėl toliau galima kalbėti tik apie pusėtinas priemones ir sąlyginius patarimus.
Vienintelė gerai veikianti praktika – atsiribojimas, tvirtina psichologas Andrejus Kaškarovas.
Kaip sakoma, „norint išvengti blogų minčių apie žmones, geriau apie juos visai negalvoti“ – ši universali taisyklė suveikia beveik visada. Tačiau dažniausiai ja naudojasi vyrai. Taip pat pateisinama kita sentencija: vyras ieško naujų dalykų, o moteris – geriausių.
Vadinasi, vyras reikia pamiršti moterį, o moteris neturėtų leisti būti pamiršti. O kad pamiršti mylimą vyrą, remiantis tuo, kas buvo pasakyta prieš tai, iš tiesų tiktų tik pakeisti jo dalyvavimą, laikiną ar nuolatinį, t. y. pagrįstai ir lyginant padaryti tinkamas išvadas.
Darbas taip pat padeda pamiršti vyrą: kuo daugiau veiklos, tuo geriau. Kita vertus, alkoholis visai nepadeda. Be to, neretai tokia praktika turi netgi priešingą poveikį – juk taip norisi ką nors jam pasakyti išsiskyrus, parašyti, paskambinti. Bet kadangi tokie bandymai jums nėra gana dažni, o mylimas vyras – ne naivus žmogus, jis greitai supras jų potekstę ir gana greitai teisingai nustatys, kokia priežastis privertė jus jam parašyti – alkoholis.
Daugiau bendraukite naujose vietose, kompanijose. Kartais (bet ne visada) toks bendravimas jus laikinai išgelbės. Gyvenkite aktyvų gyvenimo būdą: keliaukite, pažinkite pasaulį, eikite studijuoti neakivaizdiniu būdu, važiuokite į gimtadienius pas drauges – visa tai tam, kad praplėstumėte bendravimo ratą ir galbūt jame atrastumėte naują meilę. Tačiau dar kartą prisiminkite, kad jei žmogus buvo nepaprastas ir mylimas, tokiais paprastais būdais pakaitalo jam nerasite.
Yra beveik universalus psichologinės terapijos būdas – biblioterapija. Tai kai aktyviai skaitomos bet kokios knygos. Knygos, kurias pasirenkate dėl jų prasmės ir potraukio.
Nauja istorija, jei ji meistriškai parašyta ir jums pateikta tikro žodžio virtuozo, jus gali iš tiesų sužavėti. Toks geras autorius gali priversti jus įsijausti į jo sukurtus veikėjus. Taip, tai šiek tiek dirbtinis būdas pabėgti nuo tikrovės, tačiau kartu su kitais bandymais kuriam laikui pavyks sušvelninti išsiskyrimo skausmą.
Galite taip pat patys parašyti knygą ar apsakymą. Tai suteiks siurrealistinį jausmą ir naudą. Jūsų patirtys yra svarbios tol, kol jos cikliškai veikia jumyse, jūsų galvoje, smegenyse ir tokiu būdu palaiko jus.
Todėl, jei kartą susikaupsite, atvirai viską surašysite popieriuje arba asmeniniame kompiuteryje, išdėstydama visus įspūdžius tokiu metodu, kaip „automatinis rašymas“, įspūdžiai išryškės, ir tuomet jausitės daug geriau. Svarbiausia – rašyti išraiškingai, atvirai, vaizdingai, išraiškingai ir sąžiningai vadinti dalykus jų tikrais vardais.
Atsižvelgiant į tai, neturėtų būti svarstomi „močiutės receptai“, pavyzdžiui, kaip atsikratyti savo mylimojo nuotraukų arba, dar blogiau, smeigti į nuotraukas smeigtuku, nes tai kvaila ir iš tiesų tai yra epochos anachronizmas.
Jei visa tai, kas išdėstyta pirmiau, nepadės, turėtumėte pagalvoti, ar nevertėtų jo susigrąžinti minties ir veiksmų galia, kuri jums tikrai yra prieinama, nes jei santykiai baigėsi, jie gali ir vėl prasidėti.