Savivertė yra tai, kaip žmogus suvokia save, kaip vertina savo
stipriąsias ir silpnąsias puses, ką galvoja apie savo išvaizdą ir kaip
vertina visuomenės nuomonę apie jį. Psichosomatologė Jekaterina Tur
papasakojo, kaip nepilna šeima veikia vaiko savivertę.
Savivertės ugdymas prasideda ankstyvoje vaikystėje, kai vaikas stebi mamos ir tėčio bei savo bendraamžių santykius. Svarbų vaidmenį atlieka tėvų požiūris į vaiką, nes jei mažyliui trūks dėmesio, jis ateityje stengsis sulaukti nuolatinio visuomenės pritarimo, pagarbą sau nustumdamas į antrą planą.
Paprastai taip nutinka, kai vaikas gyvena tik su vienu iš tėvų. Jis nori gauti meilę iš mamos ir tėčio, tačiau dėmesio jis gauna tik iš vieno šeimos nario. Tai labiausiai paveikia moteriškos lyties atstoves. Suaugusios moterys nesupranta, koks turi būti vyro požiūris į moterį. Dauguma moterų, kurios augo tik su mama, gana dažnai užmezga toksiškus santykius. Jos gali pateisinti vyro psichologinį ir fizinį smurtą. Jei mergaitė auga tik su mama, jos savivertė gali būti labai menka.
Jai gali būti sunku užmegzti pagarba ir abipusiu pasitikėjimu pagrįstus santykius. Berniukui, augančiam tik su mama, ateityje tai taip pat atsiliepia. Jis gali būti neryžtingas ir nuvertinantis savo sugebėjimus. Mamos yra pratusios per daug saugoti ir mylėti savo sūnus, todėl jie gali patirti sunkumų kuriant romantiškus santykius. Santykiai šeimoje gali labai paveikti vaiko emocinę būklę ir raidą, todėl partnerį, su kuriuo norite susilaukti kūdikio, vertėtų rinktis itin atidžiai.