Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ką matome kitame žmoguje?

„Vyrai nori žinoti moterų nuomonę. Merginoms rūpi, ką apie jas galvoja vaikinai. Mokiniai bando įžvelgti mokytojos ketinimus, politikams rūpi rinkėjų sprendimai... Kaip įlysti į kito kailį ir kuo tiksliau sužinoti, ko jis nori, kaip mąsto, ką vertina, kaip renkasi?“ – klausia Gražina iš Kalvarijos.

Atsako Kazimiero Simonavičiaus universiteto profesorius, dr. Gediminas Navaitis

Visada smalsu sužinoti, ką jaučia žmogus, ketinantis tapti mūsų draugu... Galima suregzti gudrų planą ir jį iškvosti, tiesiai paklausti arba ką nors pasiūlyti ir spręsti pagal jo pasirinkimą. Galima tiesiog į jį pasižiūrėti, tik reikia žinoti, ką turime pamatyti.

Psichologas V.Šeldonas surinko keturių tūkstančių koledžo studentų nuotraukas. Jas išstudijavęs, psichologas atrinko labiausiai vienas į kitą nepanašius vaikinus ir suskirstė juos į grupes, vėliau ištyrė jų charakterius. Šiandien galime pasinaudoti jo tyrimais ir vos pažvelgę į žmogų gana tiksliai jį apibudinti. V.Šeldonas išskirtiems tipams suteikė pavadinimus.

„Apvalutis“. Šio tipo žmogus yra apvalesnių formų, didesnio pilvo, apvalios galvos. Jis vertina ir siekia patogumų, jam svarbu skaniai pavalgyti, gerai išsimiegoti. Jis atsipalaidavęs, draugiškas, su juo malonu bendrauti. Jis negaili pagyrimų kitiems ir pats nori būti giriamas. Jam nepatinka grubūs juokai, todėl reikia išsipasakoti.

„Raumeningasis“. Šio tipo žmogus turi plačius pečius ir krūtinę, raumeningas rankas bei kojas. Jo judesiai energingi, mėgsta sportą ir nuotykius. Jam patiktų vadovauti ir įsakinėti, todėl agresyviai bando įveikti konkurentus. Jis nėra linkęs pasakoti apie savo jausmus ir mažai domisi kitų išgyvenimais, nes mėgsta būti pirmas.

„Liesutis“. Šio tipo žmogus yra pailgo veido, aukštos kaktos, ilgų rankų ir kojų, siauros krūtinės. Jo judesiai tarsi suvaržyti, tačiau veido išraiška greitai kinta, o žvilgsnis nuolat bėgioja į šalis. Jis greitai reaguoja į permainas, nuolat nerimauja, mintyse sprendžia kokias nors problemas. Šio tipo žmogus nepasitiki aplinkiniais ir sunkiau užmezga draugiškus ryšius, be to, greitai pavargsta.

Į V.Šeldono išskirtus tipus buvo kreipiamas dėmesys atrenkant sportininkus į JAV olimpinę rinktinę. Lengva numanyti, kad komandiniams sporto žaidimams geriau tinka „apvalieji“, „liesučiai“ ir tarpiniai jų tipai, o lengvajai bei sunkiajai atletikai, kur nebūtinos sutartinės pastangos, geresnių rezultatų pasiekia „raumeningieji“.

Beje, nereikia pamiršti, kad V.Šeldono pasiūlytas būdas nėra vienintelis. Psichologija siūlo ir daugiau asmenybės įvertinimo galimybių. Na, o jei visi tipai atrodo nevykę? Tada su visais ir reikia draugauti. Bet ne per daug artimai, nes tinkamiausio į draugus tarp pažįstamų ir menkai pažįstamų nėra. Atsiras vėliau.

Rekomenduojami video