Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Artėjančias skyrybas santuokoje išduoda šie ženklai

Ne visoms poroms pavyksta darniai sugyventi kartu ir taikiai išspręsti kilusius kivirčus. Tuomet auga įtampa ir partneriai mintyse ima svarstyti skyrybų idėją. Tačiau kokie ženklai signalizuoja artėjančią santykių griūtį? Apie tai papasakojo ilgametis porų psichologas Mykolas Truncė.

Pokalbio metu pašnekovas atskleidė, kad yra ne vienas ženklas, kuris parodo, kad santykiai ima byrėti. Dėl to jis siūlo atkreipti dėmesį į tai laiku. Taip pat psichologas paaiškino, nuo ko priklauso, ar pora liks gyventi kartu, ar, visgi, skirsis. 

Visi nori būti mylimais

 Anot M. Truncės, santykiuose visi nori būti mylimais ir gerbiamais. Tačiau tam tikru metu atsiranda trintis, kuri pradeda kelti sudėtingas problemas.

„Žmonės kuria šeimą ar gyvena po du tam, kad sukurtų saugią erdvę. Kai grįžtate iš darbo, norite rasti karą ar minėtą saugią erdvę? Žinoma, kad saugią erdvę, kurioje būsite suprasti, palaikyti, priimti, mylimi, reikalingi. Tokie ir jaučiamės santykiuose, kol draugaujame. 

Panašiai jaučiamės ir po to, santykių pradžioje, kai apsigyvename kartu“, – malonųjį etapą įvardijo psichologas. Visgi, šis etapas pernelyg ilgai netrunka ir tuomet pora pradeda susidurti su iššūkiais: „Pagyvenus kartu atsiranda trintis. Jis arba ji kalba, elgiasi ir veikia visai ne taip, kaip partneris mano, kad turėtų, todėl santykiai ima blogėti.“

Skyrybas išduodantys ženklai

 Atsiradus trinčiai partneriai pradeda vienas kito nebesuprasti. Tuomet santykiai pamažu ima klibėti ir nebeatneša tiek daug džiaugsmo, kiek suteikdavo prieš tai. „Kadangi santykiai pamažu blogėja, tai atsiranda ir nepasitenkinimas jais. Tačiau iš pradžių jis nėra išreiškiamas arba tai daroma labai atsargiai. Visgi, jeigu niekas nesikeičia, tuomet nepasitenkinimas auga. O tai lydi nusivylimas santykiais“, – tęsė psichologas. Tuomet jau pakankamai garsiai ir aiškiai pasirodo pirmieji skyrybų ženklai, kurie gali užgauti ar kitaip nemaloniai priversti partnerį pasijusti: „Matote, nusivylimas yra vienintelis pykčio šaltinis. Tada tas jaučiamas pyktis pasirodo priekaištais, kaltinimais, žeminimu, patyčiomis ir įkandimais partneriui. Tai rodo, kad santykiuose jau tikrai kažkas negerai, partneris ima jaustis nemaloniai ir kyla tokie klausimai, kaip: „Kas čia vyksta? Kodėl su manimi taip elgiamasi? Ar aš to nusipelniau? Kodėl turiu kentėti?“ 

„Nekalbadieniai“ ir „neseksadieniai“

 Perlipus šią santykių ribą ir pradėjus pykti ant savo partnerio dėl numatytų lūkesčių neatitikimo svarstoma, kur santykiai judės toliau. Tuomet viskas priklauso nuo to, kas sieja abudu žmones. „Tada reikalai gali klostytis įvairiai. Jei pora turi stiprius juos siejančius saitus: bendrus vaikus, namus, tikslus, juridinį ryšį – santuoką, tai bus ieškoma geriausios strategijos, kuri leistų išlaikyti viską, kas turima, patiriant kuo mažiau skausmo. Tuomet seka keli sprendimai: užtrukimas darbe, sportas 5 kartus per savaitę, naujo darbo su daugybe komandiruočių susiradimas. O dar geriau – išvykti į Norvegiją uždirbti šeimai pinigų. Tokių pokyčių tikslas – kuo mažiau būti kartu ir kentėti priekaištus, menkinimus, skaudinimus. Jei jūsų santykiuose atsirado vieno kurio nors ar abiejų atitolimas, atšalimas, vengimas būti kartu, reiškia, kad jūsų santykiai jau pateko iš gerų į prastų santykių stadiją. Juose apsigyvena „nekalbadieniai“ ir „neseksadieniai““, – paaiškino M. Truncė.

Skirsis ar liks kartu?

 „Kai antra pusė atitolsta, o nori būti kartu, pradeda ieškoti atsakymų į klausimus, kas čia vyksta santykiuose ir kodėl? Tada pradedama skaityti knygas, lankyti seminarus, konsultuotis. Jei atitolimas nepadeda, jei nepadeda seminarai ir knygos, o skaudinantis elgesys – psichologinis, fizinis, finansinis, seksualinis smurtas – išlieka ir jūs jaučiatės nesaugūs, tada gimsta mintis, kad buvo padaryta klaida susiejant gyvenimą su partneriu“, – dalijosi porų psichologas. Tuomet lieka du pasirinkimai: skyrybos arba pasilikimas santykiuose. Anot M. Truncės, tolimesnė eiga priklauso nuo dviejų esminių principų: „Kiek kiekvienas iš sutuoktinių yra savarankiškas ir nepriklausomas individas. Jei, pavyzdžiui, žmona nemoka tvarkyti finansų, ar išlaikyti gerų santykių su kitais žmonėmis, tai ji bus linkusi likti santykiuose ir kentėti. O jeigu žmona yra finansiškai nepriklausoma, tai ji gali lengviau žengti žingsnį į skyrybas. Tai, iš esmės, čia svarbiausi du kriterijai: gebėjimas gyventi savarankiškai ir gebėjimas kurti naujus santykius. Jeigu abu šiuos aspektus skirtis norintis žmogus turi, tai skyrybos įvyks.“

Rekomenduojami video