Viename populiariame filme teigiama, kad sulaukus 40 metų gyvenimas tik prasideda. Tai leidžia daryti išvadą, kad 50 ir daugiau metų sulaukę žmonės tikrai gali džiaugtis romantiškais jausmais! Jei vis dar tuo abejojate, būtinai perskaitykite šį straipsnį.
„Kai įstojau į universitetą, man buvo 16 metų. Manęs laukė 6 studijų metai. Tada man atrodė, kad paskutinio kurso studentės yra tikros pensininkės. Maniau, kad svarbu kuo greičiau susituokti ir susilaukti vaikų, nes vėliau galiu nespėti to padaryti. Dabar man visa tai atrodo juokinga“, – savo prisiminimais dalijasi psichologė Irina Polgun. Irina šiame straipsnyje griauna mitus apie tai, kad 50 ir daugiau metų sulaukusi moteris negali susikurti asmeninės laimės.
Pirmas mitas: atspindys veidrodyje sufleruoja, kad romantiški pasimatymai – jau praeitis
REKLAMA
Būti gražiai ir geidžiamai yra natūralus kiekvienos moters troškimas, nes tai tiesiogiai susiję su poreikiu išgyventi. Jei moteris yra patraukli, tuomet jai lengviau susirasti globėją, gynėją ir maitintoją.
Nesiginčykime, emancipacija per šimtą metų atliko savo darbą, ir dabar moteriai nebereikia vyro apsaugos. Vis dėlto, pasak daugumos 50+ moterų, jos nori šalia savęs turėti žmogų, su kuriuo galėtų dalintis savo pomėgiais, mintimis, kava, arbata, vynu, minkšta antklode, ir tiesiog maloniai leisti vakarus. Čia jau nekalbame apie tiesioginį išgyvenimą.
Įdomi moteris visada sugalvos, kaip būti patraukliai ir nenugalimai. Ant veido atsiradusios raukšlės nėra tokios svarbios, kokios gali atrodyti. Juk su amžiumi abiem lytims išsivysto toliaregystė, tačiau gebėjimas jausti išlieka toks pat.
Ką daryti? Moterims, kurios nori atrodyti patrauklios, rekomenduojama peržiūrėti savo drabužių spintą ir pasirinkti tokius drabužius, kurie pabrėžtų jų statusą ir patrauklumą. Šukuosena ir makiažas taip pat nereikalauja didelių investicijų. Na, o svarbiausia: lavinkite savo intelektą, plėskite akiratį, kad būtumėte įdomi pašnekovė.
Antras mitas: atrodo, kad jūsų nebedomina seksas
Dauguma 50 metų moterų, remiantis medicininiais duomenimis, sulaukia menopauzės. Taip, menopauzė reiškia tam tikrus pokyčius, tačiau šis gyvenimo tarpsnis taip pat gali būti siejamas su laisve, nes po menopauzės moterys nebegali susilaukti vaikų. Niekas niekada nesakė, kad menopauzės sulaukusios moterys nebenori mylėtis.
Bet kuris profesionalus seksologas patvirtins, kad tokio amžiaus moterys tikrai galvoja apie seksą, ir tą jos daro gerokai dažniau nei galime įsivaizduoti. Svarbu yra tai, kad moteris gerai jaustųsi psichologiškai, ir tuomet susidomėjimas seksualiniu gyvenimu tikrai nedings.
Žinoma, jei menopauzės metu negaunate jokio palaikymo, susidomėjimas gyvenimu apskritai gali išblėsti. Jei rūpinsitės savimi, tikėtina, kad noras ir gebėjimas patirti orgazmą tik sustiprės. Šiais laikais informacija apie įvairius darbo su intymiais raumenimis būdus yra atvira visiems.
Seksu besimėgaujanti moteris visada išsiskiria iš kitų, nes reguliariai gauna savo laimės hormonų dozę ir tiesiog spinduliuoja patrauklumu. Kadangi tai yra prigimtinė dovana, svarbu rūpintis jos vystymu. Kam atimti iš savęs įvairiapusį gyvenimo džiaugsmą?
Ką daryti? Į savo kasdienybę įtraukite dubens raumenų mankštą. Apsilankykite pas ginekologą, kad gautumėte patarimų dėl menopauzės. Apgaubkite savo kūną dėmesiu, rūpesčiu ir meile – jūs tikrai esate to verta!
Trečias mitas: aš taip ilgai palaikiau santykius su vienu vyru (arba taip ilgai gyvenau viena), kad negalėsiu užmegzti santykių su nauju vyru
Žmogaus smegenys suprojektuotos taip, kad automatizmų kaupimasis būtų integruotas į išgyvenimo sistemą. Automatizmas yra įprotis. Įprotis, kaip sakoma, yra antroji prigimtis. Arba, kaip sako Aleksandro Sergejevičiaus Puškino romano „Eugenijus Oneginas“ eilutės: „Įprotis mums duotas iš viršaus: jis yra laimės pakaitalas.”
Ir iš tiesų: kuo labiau prie kažko priprantame, tuo ramesni jaučiamės. Ilgi vienatvės ar santuokos metai palieka tikrai gilias vėžes, tačiau tai tikrai nėra pakankama priežastis visą likusį gyvenimą būti nelaimingam.
Smegenys turi dar vieną nuostabią savybę: jos vystosi būtent tada, kai gauna naują informaciją ir yra priverstos formuoti naujus įpročius. Ilgainiui smegenys gali aptingti, tačiau tam gali užkirsti kelią naujos patirtys. Įprastas režimas nereikalauja ypatingai didelių pastangų, todėl nauji pojūčiai yra tiesiog gyvybiškai būtini. Būtent jie leidžia patirti tikrą gyvenimą.
Ką daryti? Sudarykite du sąrašus: „ką aš prarasiu, jei išdrįsiu užmegzti naują kontaktą su vyru?“ ir „ką aš gausiu, jei užmegsiu santykius su vyru?“ Taip pat reikės ir dar vieno sąrašo: „ko aš tikiuosi iš naujų santykių?“ Parašykite, kas pasikeis jūsų gyvenime, jei vis dėlto pasiryšite naujiems santykiams. Patikėkite: tikrai verta tam skirti šiek tiek laiko!
Ketvirtas mitas: mano patirtis nebeleis pasitikėti jokiu vyriškos lyties atstovu
Taip, gyvenimo patirtis dažnai yra beprasmė našta dabarčiai ir ateičiai. Jei orientuositės vien tik į išorines sąlygas, šiuo atveju – į vyrų elgesį, tikrai neverta tikėtis, kad situacija pasikeis. Vertėtų susitelkti į vidines sąlygas. Kaip tą padaryti? Jei norite į savo gyvenimą pritraukti tinkamą vyrą, turėtumėte pasitikėjimą susikurti savyje. Visų pirma, turite pasitikėti savo gyvenimu!
Jei moteris daugybę savo gyvenimo metų puoselėjo santykius su tironu, tokia patirtis jos gyvenime neišvengiamai palieka žymę. Net ir tada, jei ji sutiks savęs vertą vyrą, jos įprastas elgesio modelis neleis su juo užmegzti santykių.
Deja, tokių moterų yra labai daug, o didžiausia problema yra tai, kad jos nežino kitų santykių raidos scenarijų. Dažniausiai taip elgdavosi jų mamos, močiutės ar kitos moterys, iš kurių buvo nukopijuotas elgesio modelis. Vis dėlto, tai tikrai nereiškia, kad laimingi laikai niekada neateis!
Ką daryti? Nustatykite, kokie vyrų bruožai jums kelia didžiausių rūpesčių. Pagalvokite, ką galite pakeisti savo elgesyje, kad panaši situacija nepasikartotų. Būtinai ugdykite ir stiprinkite savo savigarbą. Jei moteris laiko save beverte, tikrai nereikėtų tikėtis, kad kas nors iš išorės tą paneigs.
Jei dėl tam tikrų priežasčių jums nepavyksta išsiugdyti savivertės, turite kreiptis pagalbos į specialistą. Nenuvertinkite pagalbos iš šalies reikšmės, nes būtent tai gali pakeisti jūsų gyvenimą į gerąją pusę.