Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žagintojus skundžia ir moterys, ir mergaitės

Nusikalstamas pomėgis lytiškai išnaudoti – neįveikiamas? Nors specialistai tikina, kad sveikai mąstantis žmogus gali (ir privalo) atsisakyti prievartos, tačiau gyvenimo faktai perša išvadą, jog nekartoti tokių savo klaidų, net jeigu už jas brangiai sumokama (nelaisve), yra labai sunku. Taip savo nusikalstamu elgesiu įrodė du neseniai teisiamųjų suolą trynę vyrai.

Žagintojui – malonė

Marijampolietis Aurimas Ažukas (29 m.) yra savo šeimos nesukūręs viengungis, bedarbis, nuo paauglystės iki šiol teistas jau net 7 kartus. Už įvairius nusikaltimus. 2010-aisiais A. Ažukas buvo nuteistas ir už išžaginimą. Tuokart jis, būdamas 24 metų, ir jo bendraamžis bičiulis, ieškodami skolininko ir būdami neblaivūs, iš svetimų namų apgaule išsivežė gerokai vyresnę moterį (37 m.) ir jos kurį laiką nepaleido – mušė ją ir po kelis kartus išžagino. Už tai abu buvo nuteisti: bendras sulaukė kiek švelnesnės bausmės, nes nusidėjo mažiau kartų, o A. Ažukas, niekinęs moterį 3 kartus, buvo pasiųstas kalėti 6 metus ir 3 mėnesius.

Bet už grotų A. Ažukas gyveno perpus mažiau – kaliniams gera linkinčios komisijos buvo išleistas į laisvę lygtinai. Teismas tam netrukdė.

Kaip galima spręsti iš A. Ažuko gyvenimo datų, kurios suminėtos dviejuose paskutiniuose Marijampolės apylinkės teismo nuosprendžiuose jam (š. m. vasarį), lygtinai iš „zonos“ išleistas ir specialiu įtaisu (davikliu) ant kojos „sekamas“ vakarykštis kalinys nebuvo linkęs toliau gyventi dorai. Jis, daug laiko praleisdamas, kaip jam ir buvo nurodyta, savo namuose, šiuos – butą daugiabučiame name – pavertė orgijų buveine. Turbūt nebegalėjo gyventi be savo nusikalstamo pomėgio (ar jau įpročio?).

Tvirkino paauglę

Tik šio vyro, kartą jau įskųsto policijai brandžios moters dėl jos išžaginimo, skonis pasikeitė: grįžęs iš „zonos“ A. Ažukas metėsi į priešingą pusę – gerokai jaunesnių už jį mergaičių link. Jo naujų pažinčių rate jau buvo paauglės, neturinčios nė 16 metų. Kone visos – arba iš globos namų, arba iš socialiai remtinų šeimų. Mergaites jis kviesdavosi į savo butą, kur kartu būdavo vaikinų ir vyrų.

Kas vykdavo iš „zonos“ sugrįžusio viengungio bute, žino tik jame laiką leisdavusių kompanijų dalyviai, tačiau bent jau dvi paauglės, kurių kalbos apie tame bute įgytą patirtį pasiekė teisėsaugininkus, atskleidė, kad bute girtauta, nešvankiai kalbėta, nepadoriai elgtasi.

Praėjusių metų vasario 3-iosios vakarą į policiją kreipėsi daugiavaikė mama ir pranešė, kad jos 14 metų dukra Dovilė (vardas pakeistas) turi problemų A. Ažuko bute, kuris yra užrakintas iš vidaus. Į butą patekę pareigūnai rado jame 4 vyrus ir apsiverkusią, išsigandusią Dovilę.

Paaiškėjo, kad tądien bute buvo ir dar viena paauglė – globos namų auklėtinė. Tačiau ši, vos tik girtas buto šeimininkas A. Ažukas pradėjo versti paaugles sėstis vyrams ant kelių ir grasinti smurtu, jeigu jos to nedarytų, išmeldė ją išleisti, nes esą globos namų darbuotojai tuoj ieškosią jos kartu su policininkais. Toji paauglė buvo išleista. O į Dovilę nukrypo visas A. Ažuko dėmesys.

Kaip jau dabar nustatė teismas, A. Ažukas tą vakarą tvirkino paauglę Dovilę: vertė mergaitę sėstis ant kelių suaugusiems vyrams, pats ją grabaliojo, bučiavo į lūpas, glamonėjo jai sėdmenis. Kai mergaitė, nenorėjusi taip daryti, pradėjo verkti, A. Ažukas nusivedė ją į virtuvę ir šaukdamas grasino sumušti. Dovilė labai išsigando, todėl pažadėjo jau sėsianti vyrams ant kelių. Tuomet abu grįžo į kambarį, Dovilė klestelėjo vienam vyrui ant kelių, tačiau tuoj pat persėdo ant laisvos kėdės. Išeiti ji negalėjo, nes buto durys buvo užrakintos, o rakto jose nebuvo.

Tuo metu Dovilės jau ieškojo mama, gavusi dukros žinutę, sugebėtą slapta parašyti telefonu minėtame bute. Moteris iškvietė policiją.

Kiti kompanijos vyrai liudijo, žinoma, sugėrovo A. Ažuko naudai – esą nieko nepadoraus jie nematę, jokių grasinimų negirdėję. Tačiau iš kai kurių užuominų teismas suprato, kad paauglė pasakojo tiesą. Jos parodymus, beje, patvirtino ir pats A. Ažukas.

Per jauna meilužė

Įvykis su Dovile, pradėtas tirti policijoje, buvo tik naujų A. Ažuko „nuotykių“ su paauglėmis pradžia. Dar vyko ikiteisminis tyrimas, o vakarykštis kalinys savo bute toliau priiminėjo kitas paaugles. Kaip minėta, socialiai pažeidžiamas. Galiausiai iš mergaičių pasipasakojimų ir pokalbių su socialinėmis darbuotojomis tapo aišku, kad pernykščio kovo pabaigoje A. Ažukas lytiškai santykiavo su 15 metų Agne (vardas pakeistas), paversdamas ją moterimi. Per mėnesį, kol yla galutinai išlindo iš maišo, Agnė šio vyro meiluže buvo mažiausiai 3 kartus.

Agnė pati nebesusigaudė, ar lytinius santykius su A. Ažuku turėjo savo noru, ar priversta – vienoms draugėms pasakojo vienaip, kitoms – kitaip. Su psichologėmis jos bendravimas buvo daugiau tylus.

Vis dėlto akivaizdžios prievartos – grasinimų, smurto – tais kartais, kai Agnė su draugėmis laiką vakarais leisdavo A. Ažuko bute, nebuvo, tad teismas, ištyręs bylos medžiagą, nustatė, jog suaugęs vyras mažiausiai 3 kartus lytiškai santykiavo su 16 metų neturinčia paaugle nesant išžaginimo požymių. O tai yra kriminalas.

Atrodo, Baudžiamąjį kodeksą (BK) kalėjimo duonos valgęs A. Ažukas išmanė neblogai, nes ir šiuo atveju, pričiuptas pareigūnų, kaltės neneigė, tik kiek daugiau suko istoriją savo naudai – esą viskas vykdavę ne jo, bet paauglės Agnės iniciatyva. O kaltės pripažinimas ir gailėjimasis leidžia teismui paskirtą bausmę iškart sumažinti trečdaliu. Tad A. Ažukas to ir siekė. Tačiau vyras tikino vis dėlto ne visą BK išstudijavęs – mat neva nežinojęs, kad su mergaite iki 16 metų lytiškai bendrauti draudžiama. Vyro žiniomis, draudžiama esą iki 14 metų. Bet šios jo žinios jau gerokai pasenusios.

Skirtingos bausmės

Belieka tik pridurti, kad už paauglės Dovilės tvirkinimą A. Ažukas dabar nuteistas kalėti 8 mėnesius – tiek liko atėmus trečdalį iš paskirtos vienų metų nelaisvės bausmės (kai grėsė iki 5 metų nelaisvės), o už lytinius santykius su paaugle Agne, nesant išžaginimo, šis vyras kitu teismo nuosprendžiu nuteistas kalėti tik metus (irgi atmetus trečdalį bausmės iš paskirtų 1,5 metų nelaisvės). Tačiau recidyvistui pridėta dar nebaigta atlikti ankstesnės bausmės dalis, tad už grotų jis turėtų gyventi iš viso 3 metus ir 3 mėnesius. A. Ažukas jau ir gyvena „zonoje“, joje anksčiau kalėjęs už išžaginimą, o dabar sugrįžęs taip pat už lytinius nusikaltimus.

Panašų „egzempliorių“ neseniai teisė ir Vilniaus apylinkės teismas. Jis dėl išžaginimo kaltino Trakų Vokės gyventoją Ričardą Adžgauską (33 m.), bedarbį, anksčiau net 12 kartų teistą recidyvistą. Šiam vyrui už kone dvigubai vyresnės moters (63 m.) išžaginimą teismas skyrė griežtesnę bausmę – 6,5 metų. Be to, nuteistajam dar nurodyta atlyginti moteriai moralinę žalą – sumokėti 9000 eurų.

Griežtesnį nuosprendį šiam vyrui lėmė ir sunkesnis nusikaltimas, ir dar prastesnė jo paties charakteristika.

Meilės – per langą

Žagintoju R. Adžgauskas tapo pernykštį rugsėjį, kai paryčiais per langą įlipo į vienos Trakų Vokės gyventojos butą pirmajame aukšte ir, grasindamas kambaryje miegojusiai šeimininkės seseriai Nijolei (vardas pakeistas) pailgu metaliniu daiktu sužaloti kaklą, ją išniekino. Po nusikaltimo niekdarys spruko tuo pačiu keliu – vėl per langą. Iki nusikalstamo momento žagintojas apie to namo langus braižėsi apie porą valandų.

Užpuolimo garsus girdėjo neįgalus namo šeimininkas, tačiau padėti negalėjo dėl savo negalios. Be to, nusikaltimo vietoje pareigūnai aptiko pamestą SIM kortelę. Tai buvo ne kaltinamojo naudai, kaip ir ištirti likę jo spermos pėdsakai.

Savo kaltę teisiamasis neigė ir tikino, jog tuokart Nijolė, sutikta prie parduotuvės, esą pati pasivadinusi jį į savo sesers namus ir po to savo noru pasimylėjusi su svečiu, kai abu daugiau apsvaigę nuo alkoholio.

Tačiau teismas tokią versiją palaikė tik kaltinamojo siekiu išvengti griežtesnės bausmės.

Beje, šis išžaginimas – ne pirmas R. Adžgausko įvykdytas ir teisėsaugininkų užfiksuotas lytinis nusikaltimas. Nuo 1997-ųjų teismo nuosprendžių „kolekciją“ rinkti pradėjęs šis vyras už išžaginimą (ir plėšimą) buvo pasiųstas už grotų 7,5 metų dar 2007 metais. Bylos duomenimis, merginai, kurios kūniškos meilės siekęs jėga, šis vyras tuokart grasinęs stiklo šuke.

Dar vienoje lytinio išnaudojimo byloje R. Adžgauskas neišgirdo teismo nuosprendžio, nes, anot paties, moteris, jo meilužė, netrukus savo skundą atsiėmė.

 

Irena ZUBRICKIENĖ

Rekomenduojami video