Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Užsienio investuotojai Lietuvos regionuose nepageidaujami

Užsienio investuotojus vienijančio Investuotojų forumo vykdančioji direktorė Rūta Skyrienė sako, kad Lietuvos regionuose užsienio investuotojai yra nepageidaujami. Rajonų valdžia esą, spaudžiama vietos verslininkų, užsienio investuotojų neieško, o  susidomėjusių galimybe investuoti nesistengia išlaikyti:

„Pastaraisiais metais pagal investicijų, projektų, sukurtų darbo vietų skaičių lenkiame ir Estiją, ir Latviją, ir Lenkiją. 2015 metais buvo „pritraukta“ daugiau, kaip 30 projektų.  Apskritai, dabar investuotojai aukštai vertina Lietuvą, pasitikėjimo indeksas nuolat auga. O labiausiai traukia mūsų darbo jėgos kaštai, nors visi supranta, kad tai laikinas dalykas. Tuo pat metu negalime daugiau investicijų pritraukti iš Lenkijos. Gal tai lemia tam tikri nesutarimai politinėje erdvėje. Nuolat raginam Šalčininkų rajono, kurį kuruojame dėl investicijų pritraukimo, valdžią važiuoti pas kaimynus, tartis. Apskritai į regionus labai sunku pritraukti investicijas. Ir viena priežasčių – dauguma regionai tų investicijų tiesiog nenori".

R. Skyrienė „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ prisiminė, jog Marijampolėje vykusiame viename Europos Komisijos renginyje vietos valdžios atstovai tiesiai pareiškė, jog esą užsieniečiams nevergaus:

„Rajonų savivaldybių tarybose yra nemažai vietos verslininkų, kurie tikrai nenori konkurencijos. Socialinio draudimo duomenys rodo, kad už vieną darbuotoją vidutiniškai mūsų asociacijos nariai sumoka du kartus daugiau, negu Lietuvos vidurkis. Vadinasi, ir atlyginimai yra du kartus didesni. Kvalifikuotos darbo jėgos nėra daug, ji graibstoma, vadinasi, turi augti atlyginimai. Vietos verslui tai nėra paranku. Įveikti tokį pasipriešinimą sunku. Merai lyg ir nori tų investicijų, ir kviečia, tačiau po to atsiranda spaudimas iš vietos verslininkų, kad reikės dalintis tais pačiais darbuotojais, kurių trūksta“, - kalbėjo R. Skyrienė.

Rekomenduojami video