Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Stichinė sausra paskelbta dar 5 savivaldybėse

Birželio 25 d. stichinė sausra apėmė dar penkias – Birštono, Druskininkų, Varėnos, Elektrėnų ir Šalčininkų rajono – savivaldybes, skelbia Hidrometeorologijos tarnyba.

Stichine sausra pagal aplinkos ministro patvirtintus stichinės sausros aktyviosios augalų vegetacijos laikotarpiu rodiklius yra laikomos sąlygos, kai sausrą apibūdinančio hidroterminio koeficiento (HTK) reikšmė, mažesnė nei 0,5 išsilaiko ilgiau nei 30 dienų. Plačiau apie tai, kaip Lietuvoje yra vertinamas sausringumas, galite pasiskaityti čia.

Alytaus, Marijampolės, Trakų r. ir Kalvarijos savivaldybių teritorijose, kur stichinės sausros rodikliai buvo pasiekti birželio 8 d., sąlygos nepasikeitė – šiuos rajonus stichinė sausra alina jau 18 dienų, o HTK mažesnis už 0,5 laikosi jau 48 dienas. Šakių rajone stichinės sausros rodikliai užfiksuoti birželio 17 d., tad stichinė sausra čia tęsiasi 9 dienas, o HTK mažesnis už 0,5 laikosi 39 dienas.

Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje stichinė sausra, užfiksuota birželio 8 d., baigėsi birželio 19 d. – Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje HTK < 0,5 išsilaikė 41 dieną.

Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, tęsiasi 17 savivaldybių: Kaišiadorių, Jonavos, Širvintų, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Jurbarko, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Telšių, Rietavo, Mažeikių, Akmenės, Joniškio, Pasvalio, Panevėžio ir Rokiškio r. sav., tačiau atsižvelgiant į artimiausių parų orų prognozes, situacija šalyje turėtų keistis.

Plačiau apie kiekvienos dienos drėgmės sąlygas Lietuvoje galite skaityti čia.

Rekomenduojami video