Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Policininkus pralinksmina nevykėliai nusikaltėliai

Nors dažnai kalbama apie vis gudrėjančius nusikaltėlius, kuriuos išaiškinti ar surasti policininkams būna nelengva, tačiau netrūksta ir tokių, kuriuos pareigūnai iškart įtrauktų į bukiausiųjų sąrašą, jeigu toks būtų pildomas. Nusikaltimo vietoje likęs įtariamojo dokumentas ar kitas koks nors aiškus įkaltis, ar net ir pats įtariamasis, nusikaltimo vietoje staiga įveiktas alkoholio promilių ar miego – tai policininkų darbo sėkmės garantas.

Atvyko vogta mašina

Vienas iš naujausių tokių „gyvųjų anekdotų“ policininkus pralinksmino (ir nustebino) Klaipėdoje. Čia į policijos komisariatą ryte atvyko klaipėdietis (27 m.), kviestas dėl to, kad neseniai buvo sučiuptas vairuojantis automobilį neblaivus (per 1,5 promilės alkoholio kraujyje).

Vyras, susitikęs su pareigūnais, jiems sukėlė įtarimą, kad vėl yra neblaivus. Tai tuoj pat buvo patvirtinta alkotesteriu – klaipėdietis įpūtė beveik 1,5 promilės.

Kaip tik tuo metu policijos darbuotojos, visą laiką stebinčios vaizdus, fiksuojamus vaizdo kamerų, pastebėjo, kad uždarame policijos kieme stovi lengvasis automobilis, kurio paieška, kaip pavogto prieš kelias valandas iš daugiabučio namo kiemo uostamiestyje, ką tik paskelbta.

Labai greitai buvo nustatyta, kad minėtas 8000 eurų vertės automobilis išties stovi paliktas prie policijos automobilių. Atsukus vaizdo kamerų užfiksuotus ankstesnius vaizdus, įsitikinta, kad vogtu automobiliu į policijos kiemą neleistinai, nes tai draudžia gerai matomas specialus kelio ženklas, rytą įvažiavo jau minėtas 27 metų klaipėdietis. Atvykęs jis išlipo iš mašinos, užrakino ją ir nuėjo į policijos pastatą.

Sučiuptas vyras tikino, kad atvykdamas prie vairo sėdėjęs ne jis, tačiau ginčytis su vaizdo kameromis jis nebegalėjo.

Taigi klaipėdietis „apsišaukė“ kaip bukiausias nusikaltėlis – į policiją atvyko girtas, vairavo girtas, neturėdamas tam teisės ir nepaisydamas kelio ženklo, be to, pavogęs automobilį. Tiesa, iš kiek pažįstamo klaipėdiečio, tačiau be šio žinios.

Valandą mirko pelkėje

Prieš kelias savaites neprotingai elgėsi ir policijai gerai žinomas Elektrėnų gyventojas (31 m.). Jis ką tik buvo nuteistas 7 parų areštu dėl vagystės. Trakų teismo sprendimu buvo nutarta nuteistąjį sulaikyti, tačiau vagišius to vengė.

Kai šį vyrą apie vidurdienį Elektrėnuose pastebėjo patruliai, jis puolė bėgti. Policininkai – gaudyti! Sprukdamas bėglys nepaisė uniformuotų pareigūnų reikalavimo sustoti, bet netrukus savo kelyje atsidūrė prie pelkės – vienintelio kelio pirmyn. Jis, nors ir žvarbus oras buvo, žema temperatūra, nesutriko – įbrido į pelkę, pradėjo plaukti ir pasislėpė nendrėse.

Patruliai, kiek palaukę drąsuolio ir tuoj pabūgę dėl jo likimo, iškvietė ir ugniagesius gelbėtojus, ir medikus.

Po geros valandos paieškų bėglys buvo pastebėtas jau pats išbrendantis iš pelkės – pavargęs, labai sušalęs. Po medikų apžiūros jis buvo pristatytas į areštinę.

Vagis užmigo vietoje

Ne vienas nusikaltėlis įkliūva, kai... užmiega įvykio vietoje.

Prieš kurį laiką taip nutiko Klaipėdos gyventojui Kęstučiui (43 m.) – vagišius buvo aptiktas miegantis Klaipėdos galerijos pastate, laiptų aikštelėje, o šalia gulėjo tuščias alkoholio butelis ir kompiuterio monitorius, naktį pagrobtas iš galerijos.

Vagystę Kęstutis buvo suplanavęs iš anksto. Baigiantis darbo dienai, jis nepastebėtas įsitaisė laiptinėje ir laukė, kada iš galerijos išeis darbuotojai. Naktį, apie trečią valandą, kai pastate buvo visiškai tylu, Kęstutis nutarė veikti. Jis išdaužė lango stiklą, todėl suveikė signalizacija. Bet vagišius tuoj išjungė elektros saugiklius, tad aplinkui vėl viskas nutyko. Tuomet Kęstutis pro nedidelę angą įlindo į galeriją ir viską apžiūrėjo. Jį sugundė kabinete aptiktas brendis, sausainiai ir cigaretės.

Galiausiai įsibrovėlis pasiėmė kompiuterio monitorių ir pro tą pačią angą išlindo į laiptinę. Ant laiptų atsisėdęs vagišius pradėjo galvoti, kaip išeiti iš pastato, tačiau tuoj pat... užmigo, išgėręs pavogtą alkoholį. Maža to, pradėjo labai garsiai knarkti. Būtent knarkimas vagišių pirmiausia ir išdavė rytą į darbą atvykusiems darbuotojams.

Užmigdo alkoholis

Lygiai taip prieš kurį laiką įkliuvo ir vilnietis Andrius (35 m.), kai jį apsaugos policininkai, pagal pagalbos signalą naktį atvykę į kavinę, surado užmigusį kavinėje. Vyras buvo prisivaišinęs – sunkiai apgirtęs. Kad taip kvailai įkliuvo, keikė tik save.

Save keikė ir keliolika kartų už vagystes teista šiaulietė Anžela (41 m.), aptikta neblaivi mieganti apvogto namo kambaryje. Vagilė buvo nebudri, nes nemanė, kad kas nors gali ateiti į namą, kurio šeimininkai buvo išvykę į užsienį. Tačiau rytą į namą užsuko šeimininko brolis, taip darydavęs sistemingai, tad jis ir iškvietė policijos pareigūnus, vos tik pastebėjo išlaužtus namo ir garažo durų užraktus.

Alkoholio padauginę asmenys būna gerokai atsipalaidavę, praradę atsargumo jausmą arba jau net ir nesuvokiantys, ką daro. Šitaip Kalvarijos policininkams prieš kurį laiką įkliuvo keli jaunuoliai, naktį įsibrovę į kaimo mokyklos valgyklą, prisikrovę įvairių maisto produktų ir tuoj pat sumigę savo automobilyje, pilname grobio.

To paties krašto policininkai prisimena ir kitą jiems įkliuvusį vagį – Romualdą (50 m.). Šį pražudė mirtinas alkoholio troškulys įsibrovus į parduotuvę. Naktį per išdaužtą langą įsiropštęs vagišius glėbiais perdavinėjo pilnus alkoholio butelius lauke laukiančiam bendrininkui, kol... atvyko policijos patruliai. Pamatęs, kad nebepabėgs, vyras, išnaudodamas paskutines akimirkas, nors prisivaišino – paskubomis tuštino butelius vieną po kito! Sulaikytas jis į alkoholio tikrintuvą pripūtė net apie 3 promiles.

Palieka ir pėdsakų

Skubėdami nusikaltėliai kartais palieka ir juos išduodančių įkalčių.

Pavyzdžiui, pėdsakai sniege. Šitaip prieš kurį laiką įkliuvo Gargždų (Klaipėdos r.) gyventojas Darius (28 m.), naktį žaibiškai apiplėšęs juvelyrinių dirbinių skyrių parduotuvėje Gargžduose. Vyras savo sėkme džiaugėsi tik porą valandų. Atvykę policininkai rado pėdsakus sniege ir jais sekė iki vieno namo. Pakeliui pareigūnai rado pamestus 3 sidabrinius žiedus. Name surastas įmigęs Darius tokių papuošalų turėjo ir daugiau – tai jį ir įklampino.

Marijampolėje šitaip įkliuvo jaunas vyras, specifiniais dažais išterliojęs neištikimos žmonos meilužio automobilį. Pėdsakais ėję policininkai irgi įtariamojo namie aptiko tų pačių dažų likučius. Tepliotojui beliko prisipažinti.

Dar rimtesni įkalčiai kartais lieka po eismo įvykio, iš kurio kaltininkas sprunka. Šitaip yra nutaisęs jaunas vilkaviškietis (18 m.), per vėlai pastebėjęs, kad jo automobilis po avarijos – be priekinių numerių. O šie buvo likę įvykio vietoje...

Mašinos numeriai, likę įvykio vietoje, yra nuvedę ir pas mirtinos avarijos kaltininką Trakų rajone.

Išdavikai dokumentai

Būna, kad skubėdami nusikaltėliai įvykio vietoje pameta savo dokumentą. Tokius asmenis pareigūnai irgi linkę priskirti prie bukiausiųjų nusikaltėlių.

Kėdainių policininkai kaip anekdotą pasakoja apie kapinių vandalų išpuolį prieš keletą metų. Tuokart 4 girti jaunuoliai miesto kapinėse nuvertė per 260 paminklų ir kryžių. Įtariamieji įkliuvo, kai pareigūnai kapinėse rado kėdainiškio Laimono (18 m.) vardu išduotą nuolatinį autobuso bilietą. Šis buvo kruvinas. Paaiškėjo, kad bilietu žaizdą piršte buvo prisidengęs vienas chuliganas, o paskui „tvarstį“ abejingai numetė. Bilietas atvedė pareigūnus pas jo savininką, o šis – pas išpuolio kapinėse bendrininkus. Vandalai sulaukė teismo bausmių.

O daug kartų teistą vilnietį narkomaną Artūrą (23 m.) prieš kurį laiką Vilniuje siaubusį daugiaaukščių namų liftus – plėšusį iš liftų metalo detales, galiausiai išdavė viename lifte skubant palikta jo rankinė su asmens tapatybės kortele.

Kitas vilnietis irgi buvo sučiuptas tik įvykio vietoje radus jo asmens dokumentą: mažiausiai 11 kartų teistas Marius (36 m.) buvo apiplėšęs kebabinę ir joje per žioplumą palikęs savo „nuorodą“.

Na, o Marijampolėje kadaise taip įkliuvo net ir patyręs nusikaltėlis, pasikėsinęs kavinėje nušauti kitą vyrą. Po šūvio šaulys spruko, bet kavinėje liko jo striukė su asmens dokumentu...

Tik faktai:

Beje, tokių „gyvųjų anekdotų“ savo kasdienybėje nestokojantys pareigūnai neslepia, kad kartais „bukiausiųjų“ „titulą“ vertėtų suteikti ir... patiems policininkams.

Štai Šakių policijoje jau keletą metų sklando pasakojimas apie jaunutę tyrėją, patikėjusią iš jos pasijuokusiais kolegomis – senais „vilkais“.

Šie į psichiatrijos ligoninę pas vieną įtariamąjį susiruošusiai tyrėjai pasakė, kad toje ligoninėje visos durys – be rankenų, tad reikia vežtis savo rankeną, ir patarė skubėti į ūkinių prekių parduotuvę.

Policijos „vilkams“ kelias dienas buvo gardaus juoko, kai jie sužinojo, kad toji tyrėja iš tikrųjų ėjo pirkti durų rankenos...

 

Irena ZUBRICKIENĖ

Rekomenduojami video