Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pieno ūkių apdovanojimuose – ir tauragiškiai ūkininkai

Jau šeštą kartą vyko pieno ūkių apdovanojimai „Pienės 2019“. Šiemet ūkininkai sukviesti į šventę Raudondvaryje. Nominantus sveikino ir Žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

„Pienės 2019“ apdovanojimai išdalinti jau praėjusį penktadienį. Naujienų portalas lrytas.lt skelbia, kad didžiausių ir efektyviausių Lietuvos pieno gamintojų dešimtukai sudaromi atrenkant 500 didžiausių ūkių. Skaičiuojama, kad šie laiko daugiau nei 93 tūkst. karvių ir parduoda daugiau kaip 680 tūkst. tonų pieno. Tokie ūkiai yra skirstomi į įmones bei šeimos ūkius.

2018 metais daugiausiai pieno (12 617 t) pardavė Pasvalio rajono žemės ūkio bendrovė (ŽŪB) „Vaškai“. Marijampolės rajono Padovinio ŽŪB, pardavusi 11 982 t pieno, šiemet liko antrojoje vietoje. Nuo praėjusių metų trečiosios vietos neapleidžia Radviliškio ŽŪB „Draugas“, pardavusi 11 931 t pieno.

Kaip skelbia lrytas.lt, pirmąją vietą pagal efektyvumą bendrovių tarpe užėmė Akmenės rajone įsikūrusi Papilės ŽŪB, iš karvės melžusi 12 579 kg. Reikia paminėti, kad ši bendrovė pagerino savo pernykštį rezultatą 614 kg. Antrąją vietą pagal efektyvumą užėmė Šakių rajono Lukšių ŽŪB, o trečiąją – Radviliškio rajono Sidabravo ŽŪB.

Reginos Genienės nuotrauka

Didžiausių šeimos ūkių kategorijoje trejetukas liko nepakitęs: pirmojoje vietoje vis dar yra Dalia Kairaitienė iš Kazlų Rūdos (pardavė 6 078 t pieno), antrojoje vietoje Vaidutės ir Vytauto Stankevičių ūkis, o trečioje – Daivos Stanaitienės ūkis. Šiame sąraše ketvirtoje vietoje galima rasti Raudonių ūkį iš Šilalės rajono. O penktoje vietoje puikuojasi ir Tauragės rajono ūkininkas Alvydas Merkelis (pardavė 2 396 t pieno).

Šeimos ūkiai vertinti ir pagal efektyvumą. Rezultatyviausias pasirodė Julius Martišius iš Plungės, antroje vietoje šilališkiai Tomas ir Antanas Raudoniai, o trečioje – Ieva Stanienė. Ketvirtoje vietoje matyti Pagėgių savivaldybėje ūkininkaujančio Mindaugo Karklelio ūkis. Sąraše yra ir dar vienas pagėgiškis – devintoje vietoje esantis Stasys Sudeikis.

Šiemet pristatytas ir sparčiausiai augusių ūkių dešimtukas. Į jį pateko labiausiai parduoto pieno kiekį padidinę ūkiai. Šio dešimtuko viršuje – UAB Kalpokų ūkis, kuris supirkėjams parduotą pieno kiekį per metus padidino nuo 3 036 t iki 8 381 tonų pieno. Antras sąraše yra telšiškis Petras Levenauskas, o trečioje vietoje – Kauno rajono ŽŪB „Daugėliškiai“. Paskutinėje dešimtuko pozicijoje matyti dar vienas Tauragės rajono ūkininkas, savo pieno pardavimus padidinęs 16 proc. Tai Rolandas Zubrickas.

Rekomenduojami video