Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pabaiską garsina vištų lenktynės

Savaitgalį, švenčiant 582-ąsias Pabaisko (Ukmergės r.) mūšio metines, miestelyje trečią kartą buvo surengtos vištų lenktynės. Jose dalyvavo 27 komandos su sparnuočiais iš visos Lietuvos. Renginiui dirigavo garsus lenktynininkas Evaldas Čirba. Šventės metu vyko ir gražiausio gaidžio konkursas.

Sulaukė susidomėjimo

Prieš trejus metus švenčiant 580-ąsias Pabaisko mūšio metines šio krašto bendraminčių klubas bei Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai pasirūpino, kad renginio metu netektų nuobodžiauti, ir įvairių rungčių bei žaidimų sąrašą papildė vištų lenktynėmis.

Pirmosiose varžybose dalyvavo aštuonios vištų komandos. Sparnuočiams reikėjo įveikti 7 metrų ilgio trasą, padarytą iš presuotų šiaudų, uždengtu tinklu. Varžybose geriausiai pasirodė Pabaisko seniūno Gedimino Lapuko komanda. Lenktynių nugalėtojų komandai buvo įteiktas vertingas kalvio Andriaus Janulio meninis darbas.

Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Lina Baublienė pasakojo, kad nuotaikingos ir smagios vištų varžybos sulaukė didelio susidomėjimo, todėl kitais metais jos ir vėl buvo surengtos. „Kadangi Pabaisko mūšio šventė vyksta kas antrus metus ir vištų varžyboms organizuoti pinigų niekas neskiria, teko suremti pečius ir ieškoti rėmėjų“, – sakė L.Baublienė.

Pritrūko vištų

Praėjusiais metais vištų varžybomis susidomėjo žmonės iš Alytaus, Kaišiadorių, Kauno ir kt. rajonų, be to, atvyko dalyvių ir iš užsienio šalių. Latviai atsivežė vištą, kuri pakeliui spėjo sudėti ir kiaušinį. Dalyviai, kurie neturėjo savo sparnuočių, jų nuomojosi iš vietos gyventojų po 5 eurus. Azartiškai nusiteikusių komandų buvo tiek daug, kad pabaiskiečiai pritrūko vištų.

Antrųjų varžybų metu paukščiai rungėsi ilgesnėse ir sudėtingesnėse trasose. Vištos turėjo įveikti 24 metrų trasą, apdengtą vielos tinklu. Tiesa, ne visi paukščiai pasiekė finišo liniją.

„Patyrėme daug smagių akimirkų, varžybos praėjo puikiai ir paliko neišdildomų įspūdžių. Mūsų renginį filmavo televizija, todėl apie vištų lenktynes, kurios vyko Pabaiske, sužinojo visa Europa. Apie netradicinį renginį buvo susuktas vaizdo klipas, kuris parodytas 7 valstybėse. Mes tuo labai džiaugėmės ir šias metais kartu su bendruomene dar aktyviau ruošėmės šių metų varžyboms“, – kalbėjo Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė.

Pirmą vietą iškovojo komanda „Anas golas Lietuvos“ iš Kupiškio. Reginos Mackelienės nuotr.

Vištas prižiūrėjo... krepšininkės

Šiemet vištų varžyboms dirigavo garsus lenktynininkas E.Čirba, o jas prižiūrėjo Ukmergės moterų krepšinio komandos „Vilkmergė“ sportininkės. Renginyje dalyvavo per 30 komandų iš įvairių Lietuvos regionų. Vištos turėjo įveikti 25 metrų trasą. Pirmą vietą iškovojo komanda „Anas golas Lietuvos“  iš Kupiškio. Jos nuomota višta iš Pabaisko buvo greičiausia ir trasą įveikė per 14,88 sekundės.

Kupiškio komandos treneris Audrius Rudinskas sakė, kad dalyvauti varžybose buvo nuspręsta ekspromtu. „Važiavome tik į renginį, bet pamatėme, kad yra nuomojamų paukščių, ir nutarėme sudalyvauti varžybose. Rinkdamiesi paukščius atsižvelgėme į vištos amžių, norėjome, kad ji būtų kuo jaunesnė ir smulkesnė“, – sakė pašnekovas.

A.Rudinskui buvo įteiktas puikus pereinamasis prizas – metalinis kiaušinis, kuris įpareigoja jį varžybose dalyvauti ir kitąmet. Kupiškėnas teigė, kad kitais metais jis šventėje dalyvaus su savo paukščiu, kurį iki varžybų treniruos. Vištą jam žada parūpinti kolega, perinantis ir auginantis paukščius, nes pats A.Rudinskas paukščių neaugina.

Antrąją vietą vištų lenktynėse iškovojo komanda iš Ukmergės „Leopardai“, trečiąją – „Feniksas“ iš Marijampolės, ketvirtąją –„Maigių panelės“  iš Ukmergės. Komandų nariai, kurie į varžybas atsivežė savo vištas, pasakojo, kad prieš varžybas jų nešėrė ir pratino prie triukšmo.

Gaidžių grožio konkursas

Šventės metu buvo surengtas gaidžių grožio konkursas. Pirmąją vietą jame iškovojo Sauliaus Balzos gaidys, antrąją – Rimo Zibolio, trečiąją – Virginijos Požerskienės auginamas skiauterėtasis. „Skatinome į šį konkursą atvažiuoti ne tik paukštynų savininkus, bet ir kitus žmones, kurie laiko gražių paukščių“, – sakė L.Baublienė.

Ukmergiškis S.Balza sakė, kad paukščių perinimas ir auginimas yra jo pomėgis. Šventėje jis dalyvavo todėl, kad norėjo ne tik savo paukščius parodyti, bet ir į kitus pasižiūrėti. „Į parodą atsivežėme du auksaspalvius Bramo veislės gaidžius. Vienas tapo šventės karaliumi, kitą pardavėme, nes žmogui labai patiko“, – pasakojo vyras ir pridūrė, kad šventė jam padarė labai malonų įspūdį. Jis ne tik smagiai praleido laisvalaikį, bet ir atsipalaidavo. Auksaspalviui Bramo veislės gaidžiui komisija skyrė 109 taškus. Gražiausio gaidžio savininkas mano, kad kitais metais taip pat dalyvaus renginyje, jei paukščio iš kiemo nenugvelbs miško plėšrūnai.

Ukmergiškis S.Balza sakė, kad paukščių perinimas ir auginimas yra jo pomėgis. Reginos Mackelienės nuotr.

Rekomenduojami video