Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nužudymai: daugėja žiaurių moterų

Lapkritį Lietuvoje žmogžudysčių nesumažėjo – įvykdyti mažiausiai 9 tokie nusikaltimai. Pirmasis šalies policijos įvykių suvestinėse užfiksuotas tik lapkričio 10-ąją, o mėnesio 22-ąją buvo 4 nužudymai. Tokia statistika teikė vilties, kad lapkritis bus mažiausiai žmogžudysčių „surinkęs“ mėnuo šiais metais, nes mėnesio vidurkis iki šiol buvo 8–9 nužudymai. Tačiau mėnesio pabaigoje tokių įvykių pasipylė lyg atrišus maišą.

Žiaurios moterys

Peršasi mintis, kad realų žmonių gyvenimą tarsi valdytų kažkokios nematomos ir nesutramdomos antgamtinės jėgos, kurios ir neleidžia, jog nužudymų per mėnesį Lietuvoje būtų mažiau nei jau esamas šių metų mėnesio vidurkis. O iš viso šiemet šalyje jau įvykdyta apie 100 žmogžudysčių.

Prasidėjus gruodžiui ir apžvelgus lapkritį įvykdytas žmogžudystes, vėl, kaip ir anksčiau, galima teigti, kad daugiausia nužudymų įvyksta savaitgaliais, o žudikus vyrus labai sparčiai vejasi žudikės moterys. Pirminiais duomenimis, lapkritį užfiksuotose žmogžudystėse yra 5 įtariamos moterys. O iš nužudytųjų – 3 moterys.

Skaitytojui gali atrodyti, kad nužudymu įtariamos moterys – tai brandaus amžiaus girtuoklės. Tačiau štai Šakių krašte įtariamos žudikės etiketė neseniai prilipo visai jaunai moteriai (26 m.). Ji, sulaikyta iškart po tragedijos, buvo girta (vidutinis girtumas – 2,19 promilės alkoholio kraujyje). Girtas buvo ir jos nužudytas sugyventinis (33 m.), nes, pareigūnų teigimu, ši šeimos tragedija – išgertuvių pasekmė.

Paskutinė gyvenimo diena jaunam vyrui buvo sekmadienis. Gerokai po pietų policiją pasiekė žinia, kad reikia vykti į Sintautų miestelį, kur yra peiliu nudurtas jaunas vyras. Šis be gyvybės ženklų gulėjo savo namuose, kur buvo priėmęs gyventi ir savo širdies draugę, dviejų mažylių motiną. Tiesa, vaikučiai su mama neaugo, nes vaikų teises ginantys valstybės tarnautojai nesiryžo jų palikti girtaujančiai ir nesitvarkančiai jaunai moteriai. Vaikų neaugino ir jų tikrasis tėvas – jis yra panašaus „sukirpimo“, kaip ir mažylių mama. Ši vis tikindavo, kad įveiks savo liguistą potraukį alkoholiui, sulaukdavo seniūnijos darbuotojų paramos ir jau turėjo galimybę netrukus pati auginti savo vaikus, tačiau staiga namie įvykusi tragedija visus jaunos moters planus vėl pavertė pelenais.

Teismo medicinos ekspertų teigimu, šios moters sugyventinis žuvo nuo vieno smūgio peiliu, kuriuo pataikyta į krūtinę.

Dar viena jauna moteris (33 m.) įtariama žudike tapo Šiauliuose, kai per išgertuves peiliu į sprandą mirtinai sužalojo pasikviestą vyrą (42 m.). Kompanijoje buvo dar kelios moterys, nes tądien čia vyko malkų tvarkymo talka. O po talkos – padėka alkoholiu. Per visą naktį. Dėl ko kilo konfliktas, sugėrovės pareigūnams aiškino kiek skirtingai, bet blaiviems žmonėms tai atrodo kaip nužudymas „dėl nieko“. Tik alkoholis prišaukė šią tragediją. Beje, irgi sekmadienį, tik paryčiais.

Moteris – moterį

Panaši tragedija – ir Kaune. Vidurdienį buvo pranešta, kad viename sodo namelyje yra nužudyta moteris (52 m.). Jos kūnas subadytas peiliu.

Netrukus policininkai sulaikė įtariamąją (34 m.). Ši kruvinais drabužiais stoviniavo gatvėje, o neabejingam praeiviui, pasiteiravusiam, kas nutikę, atsakė, kad ji nudūrė bičiulę. Todėl ir buvo iškviesti pareigūnai.

Abi moterys gerai pažinojo viena kitą, buvo panašių pomėgių. Konfliktas, prišaukęs agresiją, tuokart kilo abiem jau ne vieną valandą sėdėjus prie butelio. Jaunesnioji taip įtūžo, kad pagriebtu peiliu bičiulei smogė mažiausiai 10 kartų ir išėjo.

Įtariamoji buvo itin sunkiai apgirtusi (net per 4 prom. alkoholio). Pareigūnai negalėjo su ja susikalbėti. Po to moteris, kai prasiblaivė, jau šį tą aiškino. Įtariamoji dabar suimta 3 mėnesiams, mat manoma, kad savo pastogės ir nuolatinio darbo neturinti alkoholio vergė, prieš kurį laiką gyvenusi Ispanijoje, bet iš šios šalies deportuota, gali slapstytis ir taip trukdyti teisėsaugininkų darbą.

Atrodo, tarp minėtų girtų moterų kilęs konfliktas neturėjo rimto pagrindo – vienai nepatikę kitos ištarti žodžiai. Tokiais atvejais taip ir būna dažniausiai.

Nužudė senutę

Moters (84 m.) nužudymą tiria ir Vilniaus pareigūnai. Jie aiškinasi, kas siejo šią garbaus amžiaus Lentvario gyventoją su policijai gerai žinomu, 7 kartus jau teistu kur kas jaunesniu vyru (29 m.). Šis buvo sulaikytas ne iškart po to, kai namie buvo rastas moters lavonas, nes dar negalėta pasakyti, ar nelaimėlė mirusi pati, ar tapusi smurto auka. Tačiau ekspertai jau kitą dieną patvirtino, kad reikia ieškoti senutės žudiko.

Įtariamasis buvo sulaikytas operatyviai. Jis prisipažino pasmaugęs pensininkę, kai tarp jų kilęs konfliktas. Vyras teigė, kad blaivus taip nebūtų padaręs, o tada buvęs girtas. Šis įtariamasis teismo dienos lauks būdamas suimtas – daug kartų teistas vyras, nekeičiantis savo gyvenimo būdo, yra pavojingas kitiems žmonėms, todėl jis suimtas kol kas 3 mėnesiams.

Tokių įvykių, kai tik kiek vėliau paaiškėja, jog miręs žmogus buvo nužudytas, būna gana dažnai. Todėl vėliau ir nužudymų statistika padidėja, mat ne visais atvejais iškart būna aiški mirusiojo mirties priežastis. Štai vien paskutiniosiomis lapkričio dienomis tokie iš pradžių neaiškūs mirtini įvykiai buvo užfiksuoti Panevėžyje, kur ligoninėje mirė tą pačią dieną čia atvežta garbaus amžiaus pensininkė (90 m.), ant kurios abiejų rankų riešų ir dilbių buvo pastebėtos mėlynės, atviros žaizdos ir pėdsakai, kokie lieka tik stipriai suspaudus ar surišus; taip pat Vilniuje, kur šalia viešbučio popietę buvo aptikta negyva moteris (76 m.); Varėnoje (negyvas vyras (39 m.) su kraujosruvomis veide), Kaune (bute – moters (32 m.) lavonas sumuštu veidu) ir kitur.

Tragedijos šeimose

Padaugėję nužudymų tarp pačių artimiausių žmonių, kai nužudomas šeimos narys arba artimas giminaitis. Senesniosios kartos policininkai teigia, kad bene prieš 20 metų tokių nužudymų būdavę kur kas mažiau, todėl kai įvykdavę, tai labai nustebindavę. Dabar net ir mirtinas smurtas šeimose jau beveik nestebina, nes kone kas trečia ar ketvirta žmogžudystė įvykdoma tarp pačių artimiausių žmonių. Ne išimtis – ir lapkritis Lietuvoje.

Savaitgalį areštinėje atsidūrė Tirkšlių miestelio (Mažeikių r.) gyventoja (43 m.). Ji įtariama namie mirtinai sumušusi savo garbaus amžiaus motiną (83 m.), su kuria kartu gyveno. Mirusią mamą namie aptiko atėjęs sūnus. Jis ir iškvietė policiją.

Nustatyta, kad pensininkė mirė nuo sunkios galvos traumos, mat ne kartą stipriai smūgiuota per galvą.

Įtariamoji yra psichiškai neįgali, todėl kol kas neaišku, ar ji išgirs teismo nuosprendį, jeigu ir bus įrodyta jos kaltė, mat moteris gali būti pripažinta ir nepakaltinama. Tuomet beliks tik nužudytosios artimiesiems sielotis, kodėl jie laiku nepastebėjo ligonės ligos paūmėjimo, kodėl neįtarė artėjančios tragedijos.

Kita šeimos tragedija lapkritį užfiksuota Vilkijoje (Kauno r.). Čia, daugiabutyje, girtas vyras (26 m.) vakare peiliu į pilvą mirtinai sužalojo savo netikrą brolį (31 m.). Anksčiau 7 kartus už įvairius nusikaltimus teistas ir už grotų gyvenęs įtariamasis laisvėje išbuvo vos dieną – iš „zonos“ buvo sugrįžęs tos dienos rytą. Matyt, susitikęs su namiškiais, „laistė“ pirmąsias valandas laisvėje.

Deja, laisve šio kalinio džiaugtasi neilgai – tuoj po nužudymo jis buvo sulaikytas, o po to ir suimtas 3 mėnesiams. Beje, pasišvaistęs peiliu nusikaltėlis, matyt, nelabai norėjo grįžti atgal už grotų, nes po tragedijos slėpėsi kieme esančiame sandėliuke, tačiau buvo aptiktas. Sulaikomas jis nesipriešino, tebebuvo lengvai apgirtęs.

Dėl ko tarp brolių kilo nesantaika, aiškinasi policijos tyrėjai. Žinoma, kad abu broliai vakare kambaryje girtavo dviese, o daugiau namiškių tuo metu buvo kituose didelio buto kambariuose, tad tragediją mačiusiųjų nėra. Taip pat žinoma, kad greitai supykti ir staiga užsiplieksti galėdavę abu broliai, jie ir anksčiau pykdavęsi.

Pasmaugė kalinį

Dar du naujus nužudymus tiria Vilniaus teisėsaugininkai. Jie yra sulaikę kelis įtariamuosius dviejose istorijose, kuriose neapsieita be alkoholio ir barnių, smurto. Šių nusikaltimų aukomis tapo du vyrai (39 m. ir 63 m.).

O Marijampolės pataisos namuose nutrūko dar vieno vyro (49 m.) gyvenimas. Įtariama, kad šį kalinį nužudė kartu su juo kameroje gyvenę kaliniai (arba vienas iš jų). Nustatyta, kad kalinys pasmaugtas. Jo kūnas kameroje aptiktas per rytinį patikrinimą.

Tirti nužudymus pataisos namuose yra labai sunku, nes kaliniai dažniausiai nelinkę bendradarbiauti su teisėsaugininkais ir mėgsta kartoti: „Nieko nemačiau“, „Nieko nežinau“. Per metus už grotų Lietuvoje nužudomi keli nuteistieji, tačiau buvę ir metų, kai „zonoje“ nužudymų išvengta.

 

Irena ZUBRICKIENĖ

 

Rekomenduojami video