Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Modernių veislių pasėlius įvertino Lietuvos ūkininkai

Skuodo rajone esančiame Vaidoto Jonušo ūkyje vykusios AB „Litagros prekyba“ lauko dienos sulaukė didžiulio susidomėjimo – į atokų kraštą įvertinti pasėlių suvažiavo daugiau kaip 400 ūkininkų, žemės ūkio bendrovių bei kooperatyvų atstovų iš visos Lietuvos. Renginyje paminėta ir išskirtinė data – 1991 m. įkurta UAB „Litagra“, išaugusi iki vienos didžiausių žemės ūkio sektoriaus įmonių grupių Baltijos šalyse, šiemet mini 25 metų veiklos sukaktį.

Paliko gerą įspūdį

Norinčiųjų pamatyti „Litagros“ platinamų veislių pasėlius buvo tiek daug, kad organizatoriams lauko dieną teko rengti dvi dienas iš eilės. Ir pirmą, ir antrą dieną žemdirbiai aplankė aštuonis V.Jonušo ūkyje pasėtų kultūrų laukus. Gražiai vešinčius pasėlius teigiamai įvertino augintojai, todėl jau renginio metu ne vienas apsisprendė įsigyti išsirinktos veislės sėklų. „Po lauko dienų užsakymų pasipylė dar daugiau. Kai žemdirbiai savo akimis pamato, kaip atrodo pasėliai, įtikinėti jų nereikia“, – sakė AB „Litagros prekyba“ marketingo vadovė Vida Radzevičienė.

Skuodo rajono ūkininko valdose lauko dienos dalyviai apžiūrėjo žieminius kviečius ‘Sedula DS’, vasarinius kviečius ‘KWS Jetstream’, žirnius ‘Salamanca’ ir ‘KWS Kareni’. Tai – „Litagros“ išauginta sėklinė medžiaga. Ją įmonė paruošia, sertifikuoja ir tiekia Lietuvos bei Latvijos ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms, kooperatyvams.

Augintojai liko sužavėti 2014 m. registruota Lietuvos žemdirbystės instituto mokslininkų sukurta žieminių kviečių veisle ‘Sedula DS’. Ji yra labai derlinga, javai gerai žiemoja, yra atsparūs išgulimui ir ligoms. Pasak specialistų, ši veislė labai gerai krūmijasi, pakenčia plikšalą.

Žemdirbiai įvertino ir vokiškos veislės ‘KWS Jetstream’ vasarinius kviečius, kurių grūdai tinka kokybiškiems kepimo miltams gaminti. Ši veislė, kaip ir žieminiai kviečiai ‘Seduja DS’, yra labai atsparūs išgulimui ir ligoms. Lietuvos augintojai vis dažniau sėja ankštinių kultūrų, jos net pradėjo išstūminėti vasarinius rapsus, tad natūralu, kad po žirnių laukus jie dairėsi itin atidžiai. Minėtos žirnių veislės pasirodė patrauklios, nes jos yra labai derlingos ir atsparios grūdų išbyrėjimui iš ankštarų.

Lauko diena vyko Jonušų ūkyje Skuodo rajone.

Platina tik „Litagra“

Dėmesio netrūko ir „Litagros“ atstovaujamų žieminių ir vasarinių rapsų, žieminių kviečių ir pupų veislių pasėlių laukuose. Vokietijoje sukurta hibridinė žieminių rapsų veislė ‘Belana’ Lietuvoje išbandyta 2011–2013 m., Plungės rajono bandymų lauke yra davusi 5,26 t iš hektaro derlių. Mūsų augintojams svarbu ir tai, kad ši veislė gerai žiemoja.

Naujos veislių kartos vasariniai rapsai ‘Sunder’ turi labai aukštą derlingumo potencialą ir geba prisitaikyti įvairiose auginimo vietovėse. Tad ją labai paranku rinktis tiek labai derlingose, tiek mažiau našiose žemėse dirbantiems ūkininkams.

Vokiškai žieminių kviečių veislei ‘Arktis’ nebaisios ligos, ji puikiai ištveria Lietuvos žiemas. Augintojai tokias savybes itin vertina – gamtos sąlygos tampa vis labiau neprognozuojamos.

Populiarėjant ankštinėms kultūroms, ne vienas žemdirbys pasirinks vokiškos veislės ‘Taifun’ pupas. Jų stiebai labai tvirti, atsparūs išgulimui, o grūdai gerai laikosi ankštarose. Palyginti su kitomis rinkoje siūlomomis pupų veislėmis, ‘Taifun’ pupose daug baltymų ir ypač mažai tanino, todėl jos tinka paukščiams lesinti. Reikėtų pabrėžti, kad minėtų ankštinių kultūrų, žieminių bei vasarinių rapsų, taip pat žieminių kviečių veislių sėklų galima įsigyti tik „Litagroje“.

V.Radzevičienė pabrėžė, jog Skuodo rajonas pasirinktas neatsitiktinai. „Čia yra mažiau derlingos dirvos, tuo norėjome parodyti, kad pademonstruotos veislės gali užaugti ir tokioje žemėje“, – sakė AB „Litagros prekyba“ marketingo vadovė.

Lauko dienos dalyviams buvo parengta ir įspūdinga kultūrinė programa. Renginys vyko Mosėdžio akmenų muziejaus slėnyje, kuriame norintiesiems buvo organizuojama eskursija po muziejų. Visus susirinkusius linksmino populiari muzikos grupė „Pop Ladies“.

Stiprina partnerystę

Kartu su ūkininkais ir žemės ūkio bendrovėmis augusios, modernėjusios ir partnerišką žemdirbių pasitikėjimą pelniusios AB „Litagros prekyba“ pagrindinė veikla – augintojų aptarnavimas ir grūdų prekybos verslas. Profesionali komanda klientams teikia patarimus ir konsultacijas nuo sėjos ir pasėlių priežiūros iki derliaus realizavimo.

Prasidėjus javapjūtei augintojai derlių gali pristatyti į 7 „Litagros“ grūdų elevatorius, kurie yra nuolat modernizuojami ir kuriuose telpa per 230 tūkst. tonų grūdų. Tai vienas didžiausių Baltijose šalyse elevatorių tinklų. Elevatoriai išsidėstę pagrindiniuose Lietuvos augalininkystės regionuose – Kėdainiuose, Joniškyje, Biržuose, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Tauragėje, Viduklėje ir yra sandėliai Klaipėdos uoste. Nuo praeitų metų veikia grūdų supirkimo aikštelės Naujojoje Akmenėje, J.Dalinkevičiaus g. 3H, bei Kalpokų aikštelė Megučionių kaime, Pakruojo rajone. Neturintiems savo transporto augintojams siūloma išvežimo paslauga iš ūkininko nurodytos vietos.

Rekomenduojami video