Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mėgstantiems pasivažinėti valstybės sąskaita – blogos naujienos

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai džiaugiasi išbandę naujovę – pirmą kartą atliekant ikiteisminį tyrimą vienas įtariamųjų apklaustas vaizdo konferenciniu būdu. Marijampolės pataisos namuose bausmę už kitą nusikaltimą atliekančio įtariamojo apklausą kiti proceso dalyviai stebėjo būdami Panevėžio miesto apylinkės teismo salėje.

Panevėžio miesto apylinkės teismo ikiteisminių tyrimų teisėja Vaida Motiejūnienė bei Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Danutė Baltrušaitytė 30-mečiui N. J. galėjo užduoti klausimus pasinaudodamos vaizdo konferenciniu ryšiu, nors jis tuo metu buvo už daugiau nei 160 kilometrų, bausmės atlikimo vietoje. Kartu buvo surengta ir šio vyro akistata su antruoju įtariamuoju, 26 metų L. D. Pastarasis taip pat specialiai dėl šios apklausos nebuvo atgabentas į teismą. Iš Alytaus pataisos namų, kur šiuo metu atlieka bausmę, į Panevėžio apygardos teismą jis buvo atvežtas išklausyti 20-ojo nuosprendžio.

N. J. ir L. D. pareikšti įtarimai ikiteisminiame tyrime dėl grasinimų ir turto prievartavimo iš vienos Panevėžio apygardos teismo teisėjos. Įtariama, kad kartu areštinės kameroje laikyti vyrai parašė ir išsiuntė teisėjai grasinančio pobūdžio laišką, reikalaudami pinigų.

Tokių nusikaltimų pastaraisiais metais Lietuvoje užfiksuojama nemažai. Beveik visais atvejais įtariamieji – ne po vieną kartą teisti, bausmes jau atliekantys įkalinimo įstaigose vyrai. Kai kurie jų net neslepia, jog grasinančio pobūdžio laiškus teisėjams, prokurorams ar kitiems pareigūnams rašo tikėdamiesi pramogų – nemokamų kelionių iš pataisos namų į kitus miestus, kur atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl grasinimų.

Todėl šiemet įsigaliojusi Baudžiamojo proceso kodekso pataisa, pagal kurią įtariamuosius galima apklausti ir vaizdo konferenciniu ryšiu, turėtų tokių nemokamų kelionių po Lietuvos areštines skaičių gerokai sumažinti.

Panevėžyje tokia įtariamojo apklausa vaizdo konferenciniu būdu atlikta pirmą kartą.

„Marijampolės pataisos namuose bausmę atliekančio N. J. nebereikėjo vežti apklausai į Panevėžį ar panevėžiečiams pareigūnams ten važiuoti jo apklausti. Tikimės, kad taikant šią Baudžiamojo proceso kodekso naujovę, bus sutaupoma nemažai valstybės lėšų, o netekę pramogos pakeliauti po Lietuvą nuteistieji rečiau rašys grasinančio pobūdžio laiškus“, – sakė Panevėžio apygardos prokuratūros II-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė D. Baltrušaitytė, vadovaujanti minėtam ikiteisminiam tyrimui dėl grasinimų teisėjai.

Šį mėnesį Panevėžyje vienas iš šios bylos įtariamųjų, L.D., buvo nuteistas dėl Pakruojo rajono apylinkės teismo teisėjai pernai nusiųsto grasinančio pobūdžio laiško. Panevėžio apygardos teismas jį pripažino kaltu ir prailgino jam anksčiau skirtos bausmės laiką 5,5 metų. Subendrinus anksčiau paskirtas bausmes L. D. iš viso kalėjime praleis dar 17 metų ir tris mėnesius.

Rugpjūtį tas pats nuteistasis L. D. buvo pripažintas kaltu dėl grasinimų Panevėžio apygardos prokurorui bei jo šeimai. Panevėžio apygardos teismas jam skyrė 5 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Teisme L. D. teigė, jog grasinimų įvykdyti jis neketinęs, o tenorėjęs būti vežiojamas į apklausas, teismą. „Tuo metu buvau drausminėje grupėje, norėjau pasivažinėti etapais, o niekas nebūtų tų grasinimų įvykdęs. Turbūt ne vieną kartą esate teisę tokį kaip aš“, – teismo proceso metu teisėjui aiškino L. D.

 

 

Rekomenduojami video