Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
M. Lingė: socialinės aplinkos kūrimas - strateginis naujos Vyriausybės uždavinys

Kurti socialiai saugią aplinką yra ir strateginis naujosios Vyriausybės uždavinys, sako šalies vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė.

Būtinybė kurti tokią aplinką, pasak M. Lingės, yra, nes šalyje kartojasi skaudžios socialinės problemos, iš kurių paskutinioji - sekmadienio vakarą Marijampolės apskrityje prieš vidurnaktį iš namų išvarytas ir vėliau surastas berniukas. Šiuo klausimu, anot Prezidentūros, pasigendama bendruomeniškumo ne tik tarp bendruomenės ar kaimynų.

"Turime kalbėti apie tą bendruomeniškumą tarp institucijų, tokio geranoriškesnio santykio tarpusavyje, visiškai nežiūrėti pagal tas formalias instrukcijas "man čia priklauso", "man čia nebepriklauso". (...) Kurti tą socialiai saugią aplinką yra ir strateginis, matyt, ir naujos Vyriausybės uždavinys. Tą Prezidentė kalbėjo vakar ir per susitikimą su kandidatu į socialinės apsaugos ministrus", - interviu "Žinių radijui" sakė M. Lingė.

Prezidentės patarėjas pabrėžė, kad socialinė atskirtis, skurdo įveikimas bei įvairios pasekmės jau tampa nebe vien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sritimi.

"Tai jau tampa visos Vyriausybės reikalu, ir turi būti sutelktos pastangos, kad tokie atvejai nepasikartotų", - kalbėjo M. Lingė.

Rekomenduojami video