Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Linas Agro“ žemdirbiams pažėrė išmaniųjų dovanų

Galingi iPad planšetiniai kompiuteriai, naujausio modelio iPhone išmanieji telefonai ir išmanieji laikrodžiai – tokie AB „Linas Agro“ prizai buvo įteikti beveik pusšimčiui Lietuvos ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių atstovų. Šių modernių dovanų laimėtojai – bendrovės pernai spalio– gruodžio mėnesiais surengtos lojalumo akcijos „Išmaniosios Kalėdos“ dalyviai – ištikimiausi klientai. Žemdirbių apdovanojimas vyko iškilmingoje aplinkoje – Panevėžio rajone įsikūrusiame Bistrampolio dvare.

Dėkojo už partnerystę

Į bendrovės surengtą padėkos renginį susirinko ūkininkai ir žemės ūkio bendrovių atstovai iš įvairiausių Lietuvos kraštų. Kartu su jais atvyko ir „Linas Agro“ konsultantai, žemdirbius pasveikino šios bendrovės vadovai.

„Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas Darius Zubas padėkojo už ilgametį bendradarbiavimą ir abipusiškai naudingą partnerystę: „Tikiuosi, kad atvykote ne tik dėl prizų, bet ir dėl to, jog bendradarbiauti su mumis verta. Stengiamės, kad jūsų rezultatai gerėtų, tai džiugina ir mus. Partnerystė turi būti naudinga abiem pusėms. Čia važiuodamas mačiau besniegius pasėlius ir norėjau sveikinti su pavasariu, tačiau, aišku, jo dar reikia sulaukti. Svarbu, kad pasėliai gerai peržiemotų ir subrandintų gerą derlių, o geromis kainomis mes pasirūpinsime“, – linksmai į žemdirbius kreipėsi D.Zubas.

Bendrovės „Linas Agro“ Augalininkystės skyriaus vadovas Nerijus Liukenskis sakė, kad renginio data (vasario 1 d.) pasirinkta neatsitiktinai – Grabnyčių, arba Perkūno dienos, išvakarėse dar galima sveikinti su Kalėdomis.

„Pagal liaudies išmintį iš to, ką matome laukuose, galime spręsti, kad pavasaris bus ankstyvas, o vasarą dažnai griaudės. Vadinasi, turėtų būti pakankamai kritulių iki javų brandos. Tikėkimės, kad javapjūtė bus sausa, grūdų kainos pakils, o iš hektaro gausime 8–10 tonų derliaus, – linksmai optimistines prognozes brėžė N.Liukenskis. – Aišku, dirbant tokiomis idealiomis sąlygomis nereikėtų ir išmaniųjų pagalbininkų. O jeigu bus kitaip, jie padės mums efektyviau bendradarbiauti.“

Koja kojon su pažanga

Išmaniosiomis dovanomis buvo apdovanoti tie žemdirbiai, kurie praėjusių metų paskutinį ketvirtį daugiausia pirko trąšų, biostimuliatorių, augalų apsaugos priemonių, sertifikuotos sėklos. Taigi „Linas Agro“ surengta lojalumo akcija paskatino žemdirbius ne tik iš anksto apsirūpinti augalininkystės ūkiams reikalingomis ir aukštą derlingumą užtik-

rinančiomis prekėmis, bet ir gauti vertingų prizų. Be jų dabar neišsiverčiama ir žemės ūkio versle. Ūkininkams ir žemės ūkio bendrovių atstovams išdalyti 35 išmanieji laikrodžiai, 8 modernūs iPhone išmanieji telefonai ir 4 galingi iPad planšetiniai kompiuteriai.

iPad planšetinius kompiuterius laimėjo ūkininkai Algis Pakštys ir Svajūnas Toleikis, taip pat ŽŪK „Vilkaviškio grūdai“ bei UAB „Alfa Agro“.

Neatsitiktinai „Linas Agro“ pernai pristatė mobiliąją aplikaciją telefonams ir planšetėms „Rapsai.LT technologijos“ – parankinę priemonę augalininkystės technologijoms diegti ir plėtoti. Bendrovės specialistų sukurta originali mobilioji programėlė labai greitai išpopuliarėjo, ja naudojasi jau tūkstančiai Lietuvos žemdirbių.

„Išmaniosios technologijos tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Žemdirbiai taip pat turi žengti koja kojon su pažanga. Šiame versle konkurencija didelė, įtakos turi cikliškumas, kai kainos tai pakyla, tai smunka, tad ūkininkams reikia didinti efektyvumą. To pasiekti padės modernios informacinės technologijos“, – įsitikinęs D.Zubas.

Vertina patarimus

Į Bistrampolio dvarą susirinkusiems žemdirbiams bendrovė „Linas Agro“ padovanojo smagų koncertą – linksmą populiarių atlikėjų ir kompozitorių Deivydo Zvonkaus ir Stano dvikovą, kurią kaitino renginio vedėjas aktorius Ramūnas Rudokas. Šalia linksmybių ūkininkai ir konsultantai spėjo pakalbėti ir pasvarstyti, koks gali būti ateinantis sezonas, padėkoti vieni kitiems už kantrybę ir lojalumą.

Skuodo rajone darniai ūkininkaujantys trys broliai Virgilijus, Žydrūnas ir Stanislovas Budrikiai, vieni iš konkurso „Skuodo metų ūkis 2016“ nugalėtojų, gerų žodžių negailėjo Žemaitijos regiono vadybininkei-konsultantei Stanislavai Šimkienei. Šios energingos specialistės agrotechninės žinios ir patarimai praverčia ne viename ūkyje.

„Ūkininkauti pradėjome gana neseniai – prieš šešerius metus, iš jų penkerius bendradarbiaujame su „Linas Agro“. Konsultantės patarimai mums labai reikalingi. Anksčiau auginome daug įvairių kultūrų, vėliau pasirinkome kviečius ir rapsus“, – pasakojo apie 1 500 ha žemės valdantys broliai.

Radviliškio ir Pakruojo žemdirbiai už nuoseklų ir vertingą bendradarbiavimą dėkojo „Linas Agro“ Rinkos plėtros vadovei Linai Mikaliūnaitei, joniškiečiai – vadybininkui-konsultantui Kęstučiui Sauliui.

Panevėžio rajono ūkininkas Darius Stankūnas į „Linas Agro“ atstovų patarimus įsiklauso jau kone dešimtmetį. „Konsultantų žinios visada praverčia, labai svarbus veiksnys – tarpusavio pasitikėjimas. Tačiau reikia pripažinti, kad žemdirbių rezultatai labai priklauso ir nuo gamtos – šalčiai, liūtys niekais gali paversti augintojo ir konsultanto bendrą triūsą“, – sakė apie 400 ha dirbantis augalininkystės ūkio savininkas.

Gėlių puokštėmis buvo pasveikinti tądien gimtadienį šventę ūkininkas Virgilijus Budrikis ir „Linas Agro“ Marijampolės krašto konsultantė Kristina Poderytė.

Daug metų su bendrovės „Linas Agro“ konsultantais sėkmingai bendradarbiauja vieną iš keturių iPad planšetinių kompiuterių laimėjęs kėdainiškis Algis Pakštys. „Jų pagalba būtina, nes atsiranda naujų trąšų, augalų apsaugos produktų, veislių, pats vienas visko nespėsi įvertinti ir tinkamai panaudoti. O be to nepasieksi gerų ūkio rezultatų“, – aiškino ūkininkas.

Išgyveno suglaudę pečius

Pernykštis sezonas javų augintojams buvo nelengvas. Tai buvo ir žemdirbių bei konsultantų part-

nerystės išbandymo metai. „Išgyvenome suglaudę pečius. Be teismų išsprendėme atidėjimų klausimus, mums padėjo tarpusavio pasitikėjimas ir supratimas“, – kartu su klientais atlaikytą sunkų metą įvertino N.Liukenskis.

„Linas Agro“ Augalininkystės skyriaus vadovas vylėsi, kad šie metai bus geresni. Optimizmo įkvepia pakankamai gera pasėlių būklė, be to, gerų ženklų matyti javų rinkoje, laikosi gana aukšta rapsų kaina. Tokios tendencijos džiugina, ypač tuos ūkininkus, kurie savo sandėliuose dar turi pernykščių ekstra ir pirmos klasės kviečių.

N.Liukenskis sveikino išmaniųjų laikrodžių laimėtojus.

„Esame grūdų supirkimo verslo lyderiai. Iki gegužės vidurio planuojame aktyviai supirkinėti grūdus, tad kviečiame sudaryti sandorius, taip pat ir ateinančio sezono derliui“, – javų augintojus deryboms kvietė N.Liukenskis.

Vienas iš bendrovės „Linas Agro“ vadovų pastebėjo, kad žemdirbiai darosi racionalesni, ūkininkavimą jau ima vertinti kaip verslą, kruopščiai skaičiuoja. „Visi kalbame verslo kalba, mūsų vadybininkai padeda apsispręsti, įvertinti rizikos faktorius“, – sakė N.Liukenskis.

AB „Linas Agro“ – viena didžiausių lietuviškų grūdų eksportuotojų ir viena iš žemdirbiams skirtų prekių (trąšų, augalų apsaugos produktų, sertifikuotų sėklų) tiekimo lyderių mūsų šalyje. Bendrovė priklauso „Linas Agro Group“, kuri Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Danijoje valdo 38 įmones, jose dirba per 2 200 darbuotojų.

Grupė Lietuvoje ir Latvijoje turi nuosavą modernių grūdų saugyklų tinklą, valdo sėklų gamybos ir žemės ūkio technikos prekybos verslą. Be to, „Linas Agro Group“ yra stambi pieno gamintoja Lietuvoje ir didžiausia paukštienos gamintoja Latvijoje.

Rekomenduojami video