Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Iš Alytaus zonos keliaujantys į skerdyklas gyvuliai bus tikrinami

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika sako, kad visi gyvuliai, iš užterštos Alytaus zonos keliaujantys į skerdyklas, bus tikrinami.

„Nuo šiandien iš visų gyvūnų, kurie kilę iš paveiktų teritorijų ir bus siunčiami į patvirtintas skerdyklas, imsime mėginius ir tirsime. Kadangi tyrimas labai sudėtingas, jei darome Lietuvoje tą tyrimą, Maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, tai pirminę informaciją galime gauti per 5 dienas, tikslią – per 10 dienų“, – sakė D. Remeika.

Anot jo, didžiausia kol kas užterštumo rizika pastebima žaliaviniame karvių piene.

„Didžiausia rizika yra žaliavinis pienas – karvių pienas, nedaug ožkų yra. Praėjusią savaitę gavome pirmus tyrimų duomenis iš ūkių, jie rodo, kad tarša dioksinais yra padidėjusi. Viename ūkyje, kuris yra 6 km į šiaurę nuo gaisro vietos, tarša dioksinais nustatyta 8 kartais didesnė nei norma, o pieno supirkimo punkte, kuris taip pat į šiaurę nuo gaisravietės, ten 2,5 karto žalio pieno tarša dioksinais viršijo nustatytą normą“, – teigė VMVT direktorius.

ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės. Jis užgesintas penktadienį.

Penktadienį VMVT paskelbė, kad tyrimai parodė, jog gaisro paveiktoje Alytaus rajono teritorijoje esančių ūkių pienas yra užterštas kenksmingomis medžiagomis.

Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, uždrausta tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika gaisrą yra pavadinęs viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių. Jo teigimu, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti 5 mln. eurų.

Rekomenduojami video