Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ir vestuvės neapsaugotos nuo nelaimių

Pasaulio žiniasklaida, rasdama vis naujų detalių, jau kelias savaites vis primena apie kraupia tragedija virtusias vestuves Turkijoje, kai per šią šventę buvo įvykdytas teroro aktas ir žuvo per 50 žmonių, o dar dešimtys buvo sužeisti. Tarp pastarųjų – ir abu jaunieji. Lietuvoje irgi netrūksta įvykių, kai vietoj lauktos vestuvių šventės lieka liūdnai stebėtis ar net gedėti.

Suėmė santuokų salėje

Neseniai Marijampolės policininkai džiūgaudami pranešė, kad... sugadino santuokos ceremoniją Lazdijuose.

Tą dieną turėjo susituokti marijampolietis (30 m.) ir jo išrinktoji. Pora svarbiam savo gyvenimo momentui pasirinko kaimyninį rajoną. Akylos Lazdijų metrikacijos skyriaus darbuotojos nepraleido progos pasidomėti, kodėl taip yra, ir sužinojo, kad marijampolietis savo mieste yra ieškomas policijos kaip įtariamasis. Bene įdomiausia – ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl šio vyro smurto prieš tą pačią būsimą žmoną, dėl grasinimo ją nužudyti. Bet moteris jau buvo atleidusi savo skriaudikui.

Pats, kaip sakoma, be 5 minučių jaunikis turbūt nemanė, kad gimtojo miesto policininkai „mato“ taip toli – beveik už 50 kilometrų esančius Lazdijus. Tačiau Metrikacijos skyriaus pranešimą apie ieškomą marijampolietį gavę Lazdijų policininkai kaipmat perdavė žinią kolegoms Marijampolėje. Taigi policininkai iš Suvalkijos sostinės sureagavo operatyviai ir „pasveikinti“ jaunojo atskubėjo į santuokų salę pačiu netikėčiausiu jam momentu – kai jau buvo belikę pasirašyti jungtuvių dokumentus.

To nespėta padaryti, nes jaunikiui buvo „apžieduotos“ rankos – uždėti antrankiai. Jis iš santuokų salės išvežtas tiesiai į Marijampolės policijos areštinę.

Ar ta pati pora vėliau vis tiek tuoksis, žino tik patys įsimylėjėliai. Tačiau policininkai sakė paraginę moterį gerai pagalvoti, ar tinkamą vyrą ji išsirinkusi, jeigu dar iki vestuvių teko patirti jo smurtą.

Kita vertus, pareigūnų skubėta spėti iki santuokos registracijos dar ir dėl to, kad po oficialių jungtuvių nukentėjusioji, tai yra nuotaka, būtų įgijusi kitokį teisinį statusą – teisėtos žmonos. O žmona jau gali nebaudžiama atsisakyti liudyti prieš sutuoktinį. Tokiu atveju ikiteisminį tyrimą būtų belikę nutraukti.

Nesutuoktas marijampolietis policijai gerai žinomas. Jau nuo 2002-ųjų jis teistas net 7 kartus. Slapstydamasis jis pastaruoju metu (nuo birželio pabaigos), kaip įtariama, darė naujus nusikaltimus. Be smurto artimoje aplinkoje fakto, vyras yra ir įtariamasis vagystės byloje, jis nuo šių metų kovo nevykdė teismo jam skirtų įpareigojimų. Štai todėl policijos pareigūnai ir nepasidrovėjo išardyti planuotas šio vyro jungtuves.

Svečias žalojo žmones

Be policijos vasarą neapsiėjo ir vestuvės Jurbarko rajone, tik didžiausias dėmesys tuomet buvo skirtas ne jaunikiui.

Tą savaitgalį buvo švenčiama vienoje kaimo turizmo sodyboje. Antrąją puotos dieną ne vienas vestuvių dalyvis buvo neblaivus, tačiau įkyriausias buvo vienas svečias – policijai gerai žinomas marijampolietis (37 m.). Šis vyras anksčiau yra teistas ir už bendraamžio sugėrovo nužudymą vienu taikliu peilio dūriu.

O per tą vestuvių šventę, staiga kilus konfliktui, agresyvusis suvalkietis – aukštas, atletiško kūno sudėjimo vyras – spyrė brandaus amžiaus svečiui į veidą, o 30-metei moteriai peiliu perpjovė koją. Vestuvininkai pasakojo, kad girtas siautėjęs chuliganas dar grasino ginklu ir susidorojimu. Sužalojęs 2 žmones ir įbauginęs visus šventės dalyvius, agresyvusis smurtautojas pareiškė vykstąs į Kauną ir tuoj sugrįšiąs su savo bičiuliais, kurie esą „pamokys“ jam neįtikusius žmones.

Kai chuliganas po tokių žodžių išvyko, vestuvių šventės dalyviai iškart paskambino į policiją ir paprašė pagalbos, nes neabejojo, kad agresyvus vyras grįš.

Ir iš tiesų marijampolietis su sėbrais grįžo į šventę vakarop. Bet bauginti ar žaloti žmonių jis jau negalėjo, nes iškart buvo sulaikytas jo laukusių Jurbarko policininkų ir išvežtas į areštinę. Nustatyta, kad susidorojimą organizavęs chuliganas tebebuvo vidutiniškai apgirtęs (1,65 promilės alkoholio kraujyje).

Jaunikiai paskendo

Laimei, minėti liūdnų vestuvių faktai nebuvo susiję su mirtimi ir gedulu. O juk būna ir taip.

Štai šių metų vasaros tragedija Pagėgių savivaldybėje, Kriokiškių kaime, susijusi su vestuvėmis.

Tą dieną, sekmadienį, Dauglaukio kaimo (Tauragės r.) gyventojas (28 m.) viešėjo pas savo mylimosios tėvus tame pačiame rajone. Pora pranešė apie savo būsimas vestuves – ką tik susižadėję. Išvakarėse šia žinia jau buvo nudžiuginti būsimojo jaunikio tėvai, kartu atšvęstas ir šio vyruko motinos 50-metis.

Viešėdami pas sužadėtinės tėvus, būsimieji jaunavedžiai nutarė išsimaudyti Jūros upėje, nes tomis dienomis Lietuvą alino dideli karščiai. Kartu vyko ir merginos artimieji. Visi, įlipę į vandenį, maudėsi, perplaukė upę ir grįžo atgal. Tuomet buvo pastebėta, kad būsimas žentas paniro po vandeniu ir per ilgai nebeišnėrė. Jo gelbėti puolė merginos tėvai, tuoj buvo iškviesti ir ugniagesiai gelbėtojai. Tačiau pražuvėlio paieškos atomazga buvo siaubinga – gelbėtojai, nardydami maždaug už 4 metrų nuo upės kranto, surado jauną vyrą po vandeniu, 3 metrų gylyje, tačiau jau negyvą.

Po tragedijos vietos gyventojai kalbėjo žinantys, kad Jūros upės vingis toje vietoje, kiek paėjus nuo kranto, staiga tampa gilus ir yra srovė, todėl mažiau pasitikintys savo jėgomis nerizikuoja ten plaukioti. Be to, nelaimėlis turėjo ir sveikatos problemų, tad karštis galėjęs jas paaštrinti ir taip pražudyti vestuves jau planavusį vyrą.

Ši tragedija buvo jau antroji per mėnesį Lietuvoje, kai žuvo vestuvių nesulaukęs jaunikis. Panaši nelaimė sujaukė tuoktis nutarusios poros planus Vilniaus rajone. Gedulas užtraukė dvi jaunavedžiais turėjusių tapti įsimylėjėlių šeimas likus savaitei iki planuotų vestuvių šventės – per bernvakarį.

Tąkart gerai nusiteikusi 12 asmenų kompanija naktį kaitinosi pirtyje. Draugai matė, kaip bernvakario „kaltininkas“ iš pirties išėjo atsivėsinti maždaug metro gylio vandens kubile. Po kokių 5 minučių į tą patį kubilą iš karštos pirties įšoko ir kitas bernvakario dalyvis. Tačiau jį iškart sukaustė siaubas – vaikinas pajuto, kad kubile po vandeniu yra būsimo jaunikio kūnas.

Ištraukus nelaimėlį, dar bandyta jį gaivinti darant dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą, tačiau kūnas greitai atšalo ir pamėlo. Nieko negalėjo padėti ir po gero pusvalandžio atvykę medikai. Jie spėliojo, kad nelaimėlis iš kubilo galėjo būti ištrauktas jau negyvas.

Taip tragiškai nutrūko planuotos vestuvės.

Būta ir nužudymo

Tad nors daug kam atrodo, kad vestuvės – tik įspūdinga ir labai džiugi šeimos ir pačių artimiausių žmonių šventė, vis dėlto negalima pamiršti, kad ir ši šventė gali baigtis liūdnai. Mat žmonės būna atsipalaidavę, bendrauja ir su iki tol nepažinotais asmenimis – nežino, ko gali tikėtis, be to, vestuvininkai neretai būna išgėrę (ar net padauginę) alkoholio.

Štai Lietuvos policijos pastaraisiais keleriais metais užfiksuoti faktai liudija, kad prieš keletą metų, švenčiant vestuves Varėnos rajone, girta kompanija naktį važinėjosi automobiliu ir sukėlė avariją, per kurią žuvo iš mašinos iškritęs 18-metis.

Kaišiadorių rajone per vestuvių šventę girtas jaunikio dėdė (57 m.), nuo išgerto alkoholio naktį jam pradėjus vaidentis, šampano taurės šuke perrėžė gerklę kitam šio pokylio dalyviui (34 m.) – niekuo dėtam, tuo momentu pasipainiojusiam girtuoklio kelyje.

Pasvalio rajone per vestuvių puotos įkarštį policininkų buvo išvestas pats girtas jaunikis (30 m.), nes vidurnaktį sukėlė konfliktą ir smūgiu sulaužė nosį savo žmonos (36 m.) sūnui (15 m.).

Dar šiurpiau 2010-aisiais vestuvės baigėsi Vilniaus rajone: naktį staiga įsiplieskus konfliktui tarp girtų artimųjų, peiliu buvo subadytas pats jaunikis (30 m.). Jį mirtinai sužalojęs motinos vyras (54 m.) vėliau buvo nuteistas kalėti 9 metus.

O ištikimiausi „Akistatos“ skaitytojai turbūt dar mena ir pačią skaudžiausią vestuvių nelaimę Lietuvoje, kai 1998-ųjų rugpjūčio 30-ąją vestuvių šventė virto net 10 žmonių laidotuvėmis Plungės krašte – į gyliu pasižymintį Platelių ežerą tąkart įkrito virš jo puotos dalyvius skraidinęs sraigtasparnis.

Tik faktai:

Tais 1998-aisiais prie Platelių ežero savo jungtuves šventė mažeikiškis verslininkas (22 m.) ir jo mylimoji (23 m.).

Tragedija šventę nutraukė antrąją dieną, kai svečiams buvo pateiktas siurprizas – galimybė virš ežero paskraidyti sraigtasparniu, pilotuojamu lakūno iš Rygos.

Ruoštasi iš viso šešiems skrydžiams.

Siurprizas baigėsi tragedija po ketvirto skrydžio: pavojingais piruetais bauginęs žiūrovus orlaivis, nusileidęs vos per metrą nuo vandens, staiga ratais užkliudė ežero paviršių, vertėsi ir tuoj nuskendo.

Sudužęs į gabalus lėktuvas gelbėtojų buvo aptiktas 9 metrų gylyje; žuvo 10 žmonių (7–62 m.), tarp jų – ir pilotas, ir 5 vaikai.

Vėliau buvo nustatyta, kad pilotas žmones į žūtį nubloškė būdamas neblaivus.

Jaunieji tuokart liko gyvi, nes jie planavo skraidyti penktuoju reisu...

 

Irena ZUBRICKIENĖ

 

Rekomenduojami video