Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Inspektorių akiratyje – internete besiskelbiantys nelegalūs užkandžių prekeiviai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad patikrinusi Marijampolėje vykdytą kulinarijos gaminių, įvairių užkandžių, sumuštinukų bei konditerijos gaminių gamybos vietą, nustatė, kad ši veikla buvo vykdyta jos neįregistravus ir nesilaikant būtinų higienos bei maisto saugos reikalavimų. Nelegali veikla uždrausta.

VMVT nuolat stebi rizikingas veiklos sritis ir tęsia sustiprintą maisto saugos kontrolę bei atlieka internetinėje erdvėje su maisto platinimu skleidžiamos informacijos patikras. Siekiant patikrinti kylančius įtarimus, VMVT Marijampolės departamento inspektoriai kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnais atliko kontrolinį pirkimą dėl Marijampolėje galimai nelegaliai gaminto ir parduodamo jau paruošto vartoti maisto.

Inspektoriai nustatė, kad maistas buvo gaminamas vagonėlyje, apkrautame įvairių pašalinių daiktų, jame trūko švaros, o dalis produktų bei jiems skirtų pakuočių, indų buvo laikoma tiesiog ant grindų. Maisto ruošimo vagonėlyje nebuvo tiekiamas geriamasis vanduo.

Be jau minėtų pažeidimų, vartotojams tiekiamo maisto gaminimui buvo naudojama asmeninė namų virtuvė, kuri buvo ne tik nesuremontuota, netvarkinga, bet ir pilna pašalinių daiktų. Su maistu besiliečiantys paviršiai ir įranga buvo nešvarūs, padėklai ir kitas maistui tiekti skirtas inventorius buvo laikomas netvarkingai, neapsaugant produktų nuo išorinės taršos, kartu su  asmeniniais daiktais, kurių dalis mėtėsi ant grindų.

„Maisto ruošimo vagonėlyje mūsų inspektoriai taip pat surado balandžio, gegužės mėnesių maisto užsakymų lapelių už daugiau nei 2 tūkst. eurų. Tai ir vieno kąsnio sumuštinių, populiariųjų „burgeriukų“, mėsos ir žuvies gaminių užsakymai. Gamintojas negalėjo pateikti žaliavinių produktų, kuriuos naudojo užkandžių bei patiekalų gamybai, įsigijimo dokumentų. Laimei, nesaugi ir antisanitarinėmis sąlygomis ruošta produkcija bei žaliavos buvo laiku sulaikytos ir vartotojų nepasiekė, nelegali veikla uždrausta, o atsakingam asmeniui taikyta piniginė nuobauda“, – komentavo VMVT Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.

VMVT įspėja, kad vartotojai, pirkdami iš neregistruotų ir (ar) nepatvirtintų maisto tvarkymo subjektų, dažnai rizikuoja įsigyti ne tik nekokybiškų, bet ir nesaugių maisto produktų. Dažnas, užsisakantis maistą neregistruotoje maisto tvarkymo vietoje, nepagalvoja, kad ant šventinio stalo besipuikuojantys patiekalai, užkandžiai, tortai, saldumynai gali būti paruošti antisanitarinėmis sąlygomis, nesilaikant net elementarių higienos reikalavimų, o maistą ruošia asmenys, nepasitikrinę sveikatos ir neišklausę higienos mokymo kurso, todėl kyla rizika plisti įvairioms infekcinėms ligoms.  

Pirkėjas visada gali prašyti maisto produktais prekiaujančio asmens pateikti savo, kaip VMVT registruoto ar patvirtinto maisto tvarkymo subjekto, numerį arba pats pasitikrinti Maisto tvarkymo subjektų registre – https://vmvt.lt/opendata/mtsr/.

Rekomenduojami video