Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl kritulių ūkininkai neteks bulvių derliaus

Šiaulių regione antrą mėnesį nesiliaujantys lietūs skandina bulvių laukus. Ūkininkai sako dar kai kur nenukasę ankstyvųjų bulvių, o vėlyvųjų, teigia, džiaugsis nuėmę bent dalį.

Daugiau nei 200 hektarų bulvių auginantis ūkininkas sako dėl nesiliaujančių lietų nukasęs vos tris hektarus. Į šlapius laukus neįvažiuoja technika, klimpsta ir lūžta traktoriai.

Bulvių derlius šiemet nebūtų labai blogas, tačiau nenuėmus jo laiku žemdirbiams gresia nemenki nuostoliai, juos patirs ir pirkėjai, nusipirkę puvėsio paveiktų bulvių.

„Priklausomai nuo dirvos struktūros, kai deguonies jos trūksta, lietus prilyja ir dirva sulimpa, prirūksta deguonies ir atsiranda tokie balti taškeliai, pakliūva infekcija, bet ji iš karto nesuveikia, bulvės pradeda pūti sandėliuose“, – paaiškino ūkininkas iš Šiaulių rajono Edas Sasnauskas.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, blogiausia padėtis – Žemaitijos ir Šiaulių regiono bulvių laukuose, Rokiškio ir Biržų – permaininga, o aplink Marijampolę – šiek tiek geriau. Tačiau tai tragedija ar stichine nelaime laikyti dar negalima.

„Esame jau gavę keletą skambučių, žinom, kad kai kuriuose rajonuose ir stiprios liūtys, ir kruša praėjo, tačiau stichinių meteorologinių reiškinių fiksuota nebuvo. Raštiškų prašymų kol kas nesame gavę, bet žinome, kad jie yra rengiami ir gavęs juos vertinsim. Jeigu tai atitinka valstybės paramos sąlygas, žinoma, bandysim operatyviai rasti paramos“, – teigė ŽŪM Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis.

Sunkiai nukastas bulves ūkininkai teigia prekybos centrams parduodantys po 15 centų už kilogramą, bet perkame jas bene tris kartus brangiau.

Ūkininkai sako, iki šios dienos yra praradę bemaž trečdalį bulvių derliaus. Jeigu lietus ilgiau nesiliaus lijęs, bulvių kasti nebebus prasmės.

Rekomenduojami video