Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Audra pridarė daug nuostolių: nuo žaibo degė namai, niokoti automobiliai

Praėjusią parą šalies gyventojams ne tik žaibai, bet ir kilusi vėtra pridarė daug nuostolių, skelbia gaisrininkai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, ugniagesiams 41 kartą teko vykti nuo važiuojamosios kelio dangos šalinti vėjo nulaužtų medžių, keturi iš jų nuvirto ant automobilių.

Alytaus apskrityje šalinant medžius ugniagesiams teko darbuotis 15 kartų, Kauno – 8, Marijampolės – 4. Apie 12 val. Vilniuje, A. Juozapavičiaus gatvėje, kieme, medis užvirto ant dviejų automobilių. Atvykę ugniagesiai medį supjaustė ir nuvalė dangą. Apie 20 val. gautas pranešimas, kad Kaune, Panerių gatvėje, įvažiavimą į kiemą užvertė du medžiai.

Atvykus ugniagesiams, ant  automobilių „Nissan“ ir  „Volkswagen Golf“  buvo nuvirtęs medis. Ant automobilių  „Opel Zafira“, „Audi A4“, „Volvo S60“ buvo užkritusi nuplėšta stogo danga. Panaudoję grandininį pjūklą ir parankines priemones, ugniagesiai nukėlė medį ir stogo dangą.

Tuo pačiu laiku pranešta, kad Kaune,  A. Stulginskio gatvėje, trijose vietose ant automobilių užkrito 4 medžiai. Prie A. Stulginskio g. 62-ojo namo medis buvo užvirtęs ant automobilio „Opel Omega“, prie A. Stulginskio g. 54 namo du medžiai užvirto ant automobilių „Volkswagen Bora“ ir „Toyota Avensis“. Dar vienoje vietoje medis užgriuvo ant namo kampo ir nutraukė elektros įvadą. Panaudojus grandininį pjūklą medžiai pašalinti.

Ketvirtadienį dėl žaibo iškrovos kilo 4 gaisrai. Laimei, žmonių aukų ir traumų juose pavyko išvengti, tačiau šie gaisrai gyventojams padarė nemažų nuostolių, nuniokodami gyvenamąjį namą, ūkinį pastatą bei kitą turtą.

Anksti ryte, apie 5 val., Kaišiadorių rajone, Talpūnų kaime, dėl žaibo iškrovos užsidegė gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė dalis stogo, išsilydė dalis namo elektros įrangos. Kiek vėliau Vilniaus rajone, Terešiškų kaime, Taikos gatvėje, žaibui trenkus į medinį sandėliuką, pastatas visiškai sudegė, ugniagesiams pavyko išsaugoti šalia stovėjusius pastatus.

Lazdijų rajone taip pat dėl žaibo iškrovos liepsnojo ūkiniai pastatai.Nudegė dalis jų stogų, apdegė sienos, sudegė viduje buvę namų apyvokos daiktai.

Rekomenduojami video