Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žmonos galerija – projektas, gimęs iš moteriškos nevilties

Rugpjūčio pradžioje šalies meno galerijų gretas papildė originalios koncepcijos Žmonos galerija. Ji pristato tik vieno menininko – Žmonos Vyro – darbus ir juos specialia kaina parduoda tik vieną mėnesį per metus.

Idėja atėjo iš buitiško poreikio: stojo studijos remonto laikas, ir joje sudėtus vyro darbus reikėjo perkelti kažkur kitur. Iš moteriškos nevilties, kad jų tiek daug ir pačių įvairiausių formatų, o išmesti juk nieko negali, nusprendžiau apsitvarkyti paprastuoju būdu – socialiniame tinkle pasiūliau draugams įsigyti keliolika darbų itin patrauklia kaina. Kai per kelias pirmąsias dienas naujus namus rado net 5 kūriniai, supratau, kad užčiuopiau giją, kaip galėčiau pristatyti vyro kūrybą plačiajai visuomenei suprantama ir paprastai prieinama forma, pernelyg neįtraukdama savo antrosios pusės į vadybos bei pardavimo procesus ir tuo pačiu prisiimdama dalį viešumo naštos sau“, – sako galerijos sumanytoja Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė (44), internetinėje erdvėje kurianti lengvai ironišką dailininko Žmonos personažą.

Naujojoje meno erdvėje, įvardinamoje kaip virtuali monogalerija, eksponuojami Žmonos Vyro, vidurinės kartos dailininko Vytauto Tomaševičiaus (45), darbai. Beveik dvi dešimtis personalinių parodų Lietuvoje, Danijoje ir Švedijoje surengęs menininkas specialistų ir meno mylėtojų itin vertinamas už originalią autorinę techniką, apjungiančią tapybos ir grafikos elementus. Tačiau, pasak galerijos šeimininkės, savo kaip menininko vardą Skandinavijoje įgijęs ir šiose aukštų pajamų šalyse įsitvirtinęs autorius automatiškai tapo per brangus Lietuvos rinkai.

Tai anaiptol nereiškia, kad Lietuvoje nėra Vytauto Tomaševičiaus kūrybos gerbėjų – jų apstu. Tiesiog, kaip socialiniame tinkle pakomentavo viena moteris, „galėtumėte suteikti galimybę tokių grožybių įsigyti ir savo krašto žmonėms“. Taip kristalizavosi sprendimas dalies kūrinių kainą padaryti kuo priimtinesnę pirkėjui. Galerijos asortimente greta mažo formato tapybos darbų atsirado litografijų, aukštos kokybės ir didelio formato paveikslų nuotraukų, piešinių“, – galerijos koncepciją aiškina pašnekovė.

Skirtingai nei įprastos galerijos, Žmonos galerija nuo pat pradžių nusprendė veikti tik internete. Anot šeimininkės, matant gana nedidelį kitų galerijų lankomumą ir kuklias pardavimo apimtis, atidaryti dar vieną fizinę meno erdvę ir taip pergrūstoje rinkoje būtų tolygu finansinei savižudybei. Juo labiau kad meno mylėtojai dėl kūrinių neretai kreipiasi tiesiai į pačius autorius, studijoje jų tikėdamiesi įsigyti pigiau.

Žmonos galerijoje pardavimui pristatoma vos 30 nedidelio formato V. Tomaševičiaus kūrinių, kurių su didele nuolaida nuo studijos kainos galima įsigyti tik vieną mėnesį per metus – rugpjūtį. „Rugpjūtį pasirinkome kaip laiko simbolį, svarbų mūsų bendrystei. Būtent šį mėnesį prieš 28 metus susitikome pirmą kartą, būtent šį mėnesį prieš metus atnaujinome pažintį, kuri peraugo į santuoką. Taigi virtualią monogaleriją drąsiai galima vadinti santuokiniu mudviejų kūdikiu“, – su Žmonai būdinga lengva ironija kalba galerijos šeimininkė.

Galerijos darbo valandas svetainėje zmonosgalerija.lt skaičiuojantis laikmatis rodo, kiek liko laiko V. Tomaševičiaus kūriniams palankiausia kaina įsigyti.

Darbo mėnesiui pasibaigus, nuo rugsėjo 1 d. iki kitų metų liepos 31 d. Žmonos galerija atlieka Vyro kūrybos viešinimo ir meno edukacijos platformos vaidmenį. Joje skaitytojai gali išsamiau sužinoti, kaip gimsta originali Vyro darbų technika, kokia vieno ar kito kūrinio atsiradimo istorija, kokiuose projektuose, laidose, parodose Vyras dalyvauja.

 

Rekomenduojami video