Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Vilties paukštės“ laimėtojos – ukmergiškės

Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) rengiamoje meno kolektyvų šventėje „Vilties paukštė“ geriausiai pasirodė kolektyvas iš Ukmergės.

Į Anykščių kultūros centrą susirinko regioninių turų laimėtojai – penki meno kolektyvai iš Ukmergės, Zarasų (Dusetų), Alytaus, Panevėžio ir Elektrėnų.

Profesionali vertinimo komisija šių metų „Vilties paukštės“ nugalėtoju paskelbė Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos moterų kvartetą „Kartos“.

Šis kolektyvas gyvuoja jau 10 metų. Pasak jo meno vadovės ir draugijos pirmininkės Zitos Kvik-lienės, „Kartų“ sąstatas keičiasi kas 3–5 metus, tačiau nesikeičia credo – „Dainuok, kol širdis dainuoja“.

Teisę pasirodyti finaliniame koncerte-konkurse ukmergiškės laimėjo pernai Elektrėnuose vykusiame atrankiniame ture.

Nepaisant pandemijos, klastingą ligą įveikusios dainininkės sugebėjo pasiruošti ir net atnaujinti konkursinę programą.

Daugelį metų LND rengiama „Vilties paukštė“ kaskart vis kitokia. Šįkart į programas konkurso dalyviai turėjo įtraukti savo kraštui būdingą kūrinį.

„Labai atidžiai rinkau repertuarą tiek iš senų knygų, tiek iš naujų, juk gerai parinktas repertuaras – finalinio pasirodymo sėkmės paslaptis“, – sako Z. Kviklienė.

Kolektyve be vadovės dainuoja Leonora Jasinavičienė, Virginija Žirinienė, Janina Badokienė. Koncertmeisterė – Audra Bernadišienė.

Programoje, kurią moterys pavadino „Dainuoju gyvenimą...“, skambėjo dainos „Neseniai, neilgai“, „Neklausk manęs, kodėl“ ir „Vilties valanda“.

„Kartų“ moterys dainuoja ne iš natų, o iš klausos, bet tai joms netrukdo kūrinius atlikti net keturiais balsais. Tai įvertino ir konkurso vertintojai, ukmergiškes paskelbę šiemetinės „Vilties paukštės“ laimėtojomis. Šis apdovanojimas – tarsi 10-ies metų veiklos įvertinimas.

Finaliniame koncerte pasirodžiusius kolektyvus sveikino LND pirmininkas Ignas Mačiukas, Anykščių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Aldona Šerėnienė.

Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė sakė, kad „Kartos“ – tvirtai scenoje stovintis kolektyvas su nuostabiais balsais, geru repertuaru, kad žiūrovus žavi ne tik puikiu sceniniu įvaizdžiu, bet ir darniu kūrinių atlikimu.

Komisija vertino kūrinių atlikimo techniką, kolektyvų sceninį įvaizdį ir kultūrą, repertuaro sudėtingumą, kūrinių atlikimo ansamb-liškumą ir programos originalumą.

Organizatoriai visiems „Vilties paukštės“ dalyviams padovanojo profesionalių muzikos atlikėjų pasirodymą. Šventinį koncertą vainikavo Edmundo Seiliaus ir Kristinos Zmailaitės parengta koncertinė programa „Nuostabusis amžius“.

UŽ inf.

Rekomenduojami video