Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilniuje – provokatyvi paroda apie aplinkosaugą

Į provokuojančius klausimus apie aplinkosaugą kviečia atsakyti paroda „Ką gali padaryti tu?“, eksponuojama Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, informuojama pranešime spaudai.

Parodą inicijuoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), administruojanti Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamus aplinkos sektoriaus projektus.

Kiekvieno parodos eksponato aprašas pradedamas provokuojančiu klausimu. Šalia jo iškelta vis kita problema ir pateikti siūlymai, kaip kiekvienas asmeniškai gali prisidėti prie problemos sprendimo.

Multidisciplininis dizaineris Jonas Liugaila, kūręs parodos „Ką gali padaryti tu?“ eksponatus, teigia, kad vienas ryškesnių šio proceso atradimų – savų vertybinių nuostatų ir vartojimo poreikių permąstymas, atsižvelgiant į kūrybos metu atrastą informaciją, duomenis.

„Žodį „vartojimas“ panaudojau neatsitiktinai, mat besigilinant į temas ir besikonsultuojant su ekspertais labiausiai išryškėjo viena tiesa – mažiau svarbu, ar rūšiuoji šiukšles, ar važinėji ekologišku automobiliu; visų svarbiausia, ar vartoji saikingai ir atsakingai: „vartoji“ maistą tiek, kiek tau reikia, „vartoji“ keliones, kurių tikrai reikia, „vartoji“ drabužius, baldus, elektrą, internetą. Nes vartojimas palieka ryškiausią pėdsaką“, – atradimais dalinosi vienas iš parodos autorių J. Liugaila, eksponatus sukūręs kartu su kolege Rūta Ivaškevičiūte.

Paroda „Ką gali padaryti tu?“ vyks spalio 11–16 dienomis V. Kudirkos aikštėje, Vilniuje.

Rekomenduojami video