Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilniuje - dešimtoji „Kultūros naktis“

Vilniuje birželį vyks kasmetinis vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“.

Šiemet festivalis švenčia jubiliejų - jis vyks dešimtąjį kartą.

„Tas jubiliejus tikrai gražus, apvalus ir jis ne tik tame skaičiuje atsispindi. Jeigu neduok Dieve kada nors neįvyktų festivalis, tai visi susikrimstų, kad kažko trūksta šią vasarą. Tai tikrai tapo gera miesto gyvenimo dalimi“, - žurnalistams Vilniuje antradienį sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak „Kultūros naktis“ iniciatorės ir Kultūros tarybos pirmininkės Dainos Urbanavičienės, festivalis jau atrado savo vietą sostinėje.

„Drįsčiau sakyti, kad tai jau yra miesto reprezentacinė kortelė, vizitinė kortelė“, - teigė D.Urbanavičienė.

Naktį iš birželio 17 į birželio 18 dieną vyks daugiau nei 120 renginių įvairiose vietose Vilniaus centre. Festivalyje dalyvaus menininkai iš Lietuvos, Lenkijos, Prancūzijos, Suomijos, Kroatijos, Olandijos ir kitų šalių.

Per „Kultūros naktį“ lankytojams duris atveria muziejai, galerijos, teatrai, bažnyčios. Visą miestą užpildo šokiai, kinas, muzika ir instaliacijos.

Per šią „Kultūros naktį“ Vasaros terasoje įsikurs „LRT Opus“ scena, „LRT Kultūros“ renginys „Visu garsu“ vyks S.Daukanto aikštėje prie Prezidentūros, o Menų spaustuvėje lankytojų lauks „Šiuolaikinio cirko naktis“.

Festivalio lankytojai Reformatų parke galės pamatyti šviesos instaliaciją „Horizontas“, V.Kudirkos aikštėje - instaliaciją „Tarpinė žmogaus versija“.

Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre vyks muzikinis vakaras su grupės „Antis“ lyderiu Algirdu Kaušpėdu ir poetu Gintaru Patacku.

Nors A.Kaušpėdas žurnalistams teigė besidžiaugiantis tokiais kultūros renginiais Vilniuje, jis pridūrė besitikintis, kad „Kultūros naktis“ paskatins Vilniaus kultūros erdves tapti atviresnėmis.

„Man visada buvo nesuprantama, kodėl muziejai dirba tik iki penkių ir kodėl jie kaip teatrai, kino teatrai negali dirbti žmonėms patogiu laiku“, - sakė visuomenininkas.

„Mes turime labai daug sovietinių tokių atributų, institucinų barjerų, o tokiems renginiams teks tokius barjerus laužyti“, - pridūrė jis.

Visi „Kultūros nakties“ festivalio renginiai yra nemokami.

Rekomenduojami video