Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Viešosios bibliotekos kieme – jubiliejinis gėlynas

Ukmergės Vlado Šlaito viešoji biblioteka šiemet mini 95-erių metų jubiliejų. Didžiausia dovana kolektyvui ir skaitytojams šia proga, pasak direktorės Rasos Griškevičienės, bus netrukus prasidėsianti bibliotekos pastato renovacija, po kurios čia atsiras naujos kūrybinės erdvės vaikams, jaunimui ir senjorams, liftai neįgaliesiems.

Apie bibliotekos jubiliejų pasakoja rengiamos dokumentų parodos, kaupiami buvusių darbuotojų prisiminimai, šventiniai renginiai. O štai praėjusį penktadienį bibliotekos darbuotojai susirinko į talką: sumanė papuošti savo aplinką.

Sodininkių, gėlininkių kolektyve daug, todėl žiedų ir žolynų spalvas nebuvo sunku parinkti ir suderinti. Pravertė ir profesionalus dailininkės Kristinos Darulienės žvilgsnis – kiemo vejoje, tarp medžių, ji virvute „nupiešė“ jubiliejinio skaičiaus 95 kontūrus, pagal juos buvo išrauta žolė, iškasti grioveliai. Geros, patręštos žemės naujajam gėlynui iš savo sodybos atvežė Krikštėnų bibliotekininkės Onutės Venclovienės vyras, ūkininkas Kęstutis, lėšų gėlėms surinko pačios bibliotekininkės.

Talkos metu buvo kilusi diskusija, į kurią – gatvės ar kiemo pusę „atgręžti“ jubiliejinį skaičių. Nulėmė praeivių nuomonė. Nė vienas nepraeidavo abejingai, nepažvelgęs į gimstančio gėlyno spalvas, nepasigrožėjęs. Prie talkininkų stabtelėjusi buvusi ilgametė Kultūros centro direktorė Eugenija Vaitkienė patikino, jog į kiemą žvelgiantis gėlynas daugiausia džiugins takeliu į biblioteką ateinančius žmones, tačiau reikia rūpintis, vilioti, traukti ir naujus skaitytojus, todėl iš gėlių susodintas skaičius privalo žvelgti į praeivius gatvėje.

Kol moterys sodino gėles, bibliotekos vairuotojas Ramūnas išpjovė seną, plačiai išsikerojusį krūmą, augusį alpinariume, šalia pastato fasado durų, iškapojo jo šaknis. Krūmo vietoje atsirado dar viena spalvinga vasaros žiedų salelė.

Rekomenduojami video