Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vaikų darželis veikė bažnyčios šventoriuje

Tarpukario spaudoje užfiksuota žinia apie pirmąjį vaikų darželį Ukmergės mieste. Jis veikė bažnyčios šventoriuje. Darželyje vaikai ne tik žaidė, bet ir mokėsi, buvo maitinami.

1924 m. „Ukmergė. Liet. Katal. Mokyt. S-gos Ūkio skyr. Vald. iniciatyva nuo š. m. birželio 25 d. vietos naujos bažnyčios aikštėj (Šventoriuje) veikia „Vaikų darželis“, kurio vedėju yra gimnaz. mokyt. P. Pranas Kos‘as. Darželį lanko vietos lietuvių, lenkų beturčių  ir šiaip gyventojų abiejų lyčių vaikučiai; jie mokomi giedoti, žaisti, gimnastikos, pamaldumo ir dalinai skaitymo bei rašymo. Dažnai galima matyti vaikučius išsirikiavusius ir einančius miesto gatve daineles dainuojant. Po užsiėmimo duodama užkąsti baltos duonos su pienu. Nupirkta keletas naudingų ir vaikams įdomių žaislų. Darželio išlaikymui miesto valdyba esanti paskyrusi 2400 litų.“ („Lietuva“, 1924 m.)

Dabar Ukmergės mieste veikia 6 lopšeliai-darželiai ir ikimokyklinio ugdymo skyrius „Šilelis“ prie Pašilės progimnazijos. Įstaigos išlaikomos savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšomis. Tėvai moka fiksuotą mėnesinį mokestį ir už vaiko maitinimą įstaigoje pagal lankytų dienų skaičių. Daugiavaikėms šeimoms taikoma nuolaida. Daugelyje darželių maitinama ekologišku maistu.

Rajone yra ir vienas privatus lauko darželis – tai „Vėjo šalies vaikai“. Jį lankantys vaikai beveik visą dieną praleidžia gryname ore. Šis darželis yra mokamas.

Rekomenduojami video