Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Unikaliose bažnyčios erdvėse – A. Aleksandravičiaus piligriminės kelionės fotografijų paroda

Ketvirtadienį 18.30 val. naujai duris atvėrusioje Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje Vilniuje, Savičiaus g. 15, atidaroma Algimanto Aleksandravičiaus 33 fotografijų paroda apie „Malerweg“ – kelionę Dailininkų keliu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės narys, Lietuvoje ir Europoje pripažintas fotografas Algimantas Aleksandravičius, kunigas Algirdas Toliatas ir rašytoja Lina Ever šių metų spalio mėnesį ėjo piligriminiu Dailininkų keliu nacionaliniame parke Saksonijos Šveicarijoje ir Vokietijoje. Per penkias jie įveikė 112 km, apsistodami paprastose piligriminėse nakvynės vietose. Iš daugybės kelionės metu padarytų kadrų šiai parodai fotografas atrinko 33.

Pasak A. Aleksandravičiaus, kai kurių vietų grožiui apibūdinti sunku rasti žodžių, todėl savo susižavėjimą jis perteikė vaizdais. Jo nespalvotuose peizažuose lyg iš praeitų amžių išplaukia debesimis apgaubtos smiltainio uolos ir olos, samanomis apžėlę tarpekliai, nuvinguriuojanti Elbės upė, šimtamečiai miškai, paslaptingi tiltai ir senos pilys. Pasak fotografo, kelionėje visai naujai atsiskleidė ir jo bendrakeleiviai, todėl parodai atrinko ir kelis jų portretus.

„Žiūrovai tikrai nustebs pamatę mylimą kunigą Algirdą Toliatą visai kitokioje, neįprastoje aplinkoje“, – sakė jis.

Pasak rašytojos ir gidės po Berlyną Linos Ever, šis kelias piligriminei kelionei ir pokalbiams su kunigu buvo pasirinktas neatsitiktinai – jis eina pro įspūdingus gamtos ir žmonių sukurtus paminklus, jį buvo pamėgę romantizmo epochos menininkai, čia pasisemdavę įkvėpimo savo kūriniams.

„Džiaugiuosi, kad bažnyčia atveria duris menininkams ir tikiuosi, kad ateityje ji taps menininkų traukos centru. Simboliška ir tai, kad pirmojoje parodoje rodome kelionės vaizdus, nes iš tiesų žmogus visą gyvenimą keliauja, ieškodamas Dievo karalystės“, – sakė kunigas A. Toliatas.

Paroda vyks iki vasario 2 dienos. Ją aplankyti galima penktadieniais nuo 17 iki 19 val. ir šeštadieniais nuo 13 iki 19 val.

Šią vasarą unikali Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia buvo perduota Vidaus reikalų ministerijai, o šį mėnesį atvėrė duris plačiajai visuomenei. Pasak vyriausiojo policijos kapeliono Algirdo Toliato, bažnyčioje numatoma sukurti multifunkcines erdves, skirtas mokymams ir sielovadai, durys visada bus atviros meninėms iniciatyvoms bei bendruomenių veiklai. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje šiais metais jau buvo organizuoti koncertai. Čia iki sausio 6 d. veikia Rokiškio krašto muziejaus prakartėlių paroda.

Rekomenduojami video