Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukrainoje Metų knyga išrinktas leidinys apie LDK kunigaikščius

Ukrainoje 2016-ųjų "Metų knygos" titulą pelnė Kijevo leidyklos „Baltija druk“ istorinė knyga „Kunigaikščiai Višnioveckiai“ (Князі Вишневецькі), kurios leidybą iš dalies finansavo Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Pernai metų knyga Ukrainoje buvo išrinktas kitas šios leidyklos istorinis leidinys „Kunigaikščiai Ostrogiškiai“.

Sprendimą dėl istorinės knygos apie LDK kunigaikščius paskelbimo geriausiu 2016 metų leidiniu gruodžio 21 dieną priėmė nepriklausoma Ukrainos knygų reitingų agentūra „Metų knyga“. Leidinys „Kunigaikščiai Višnioveckiai“ išrinktas geriausiu tarp 15 Ukrainos leidyklų konkursui pateiktų 42 knygų.

Ukrainiečių kalba išleistą knygą bendrai sudarė Baltarusijos, Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos istorikai. Pratarmę parengė profesorius Alfredas Bumblauskas. 319 puslapių istorinė studija papuošta daugybe iliustracijų ir nuotraukų. Istoriniai dokumentai ir archyvinė medžiaga šiai knygai buvo renkama Baltarusijos, Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos muziejuose, archyvuose, galerijose ir bibliotekose.

Projektu „Kunigaikščiai Višnioveckiai – Lietuvos ir Ukrainos bendra istorinė atmintis ir kultūros paveldas“ siekiama skatinti regiono mokslininkų bendradarbiavimą tiriant ir populiarinant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją ir paveldą. Šiam projektui 2016 m. buvo skirta 15 664 EUR iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

Lietuvos valstybinių institucijų Ukrainai suteikta parama 2014–2016 m. siekia apie 6,5 mln. eurų.

Rekomenduojami video