Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Truskavai – 225-eri!

Truskavos miestelyje nuvilnijo didžiulė šventė – buvo minimas 225-asis miestelio gimtadienis, vyko Šv. Petro ir Povilo atlaidai. Šventė tęsėsi dvi dienas, o pramogų ir gero laiko netrūko nei jaunam, nei vyresniam. 

Nuo pat ryto

Truskaviečiai savo miestelio šventę pradėjo švęsti nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto. Šventė prasidėjo sporto varžybomis, kur savo jėgas galėjo išbandyti visų seniūnaitijų sportininkai. Pavakare šventinis šurmulys persikėlė į miestelio centrą, kur vyko tradicinis koncertas. Susirinkusiuosius pirmieji pasveikino Kėdainių baikeriai, kurie galingu motociklų gausmu kvietė triukšmingai švęsti.

Buriasi kasmet

„Šventė švenčiama kiekvienais metais. Ji žmonėms reikalinga, todėl kultūrininkai pasistengia, kad ji būtų kasmet vis kitokia ir kuo įdomesnė. Žmonės atsipalaiduoja nuo kasdienių darbų, nuo rutinos. Truskaviečiai gyvena tikrai neblogai, turime bendrovę, visi žmonės turi darbo.

Tradiciškai visi minime Šv. Petro ir Povilo atlaidus, kurių metu į bažnyčią susirenka gausus būrys kraštiečių, o vakarinis koncertas sulaukia daugybės žiūrovų ir dėl fejerverko, kurį taip pat suorganizuojame kasmet“, – dėstė Truskavos seniūnas Vytautas Zakaryza.

Padėka žmonėms

„Truskavoje ar kitoje gyvenvietėje reikia gero kaimyno, gero draugo, reikia žmogui žmogaus. Mūsų seniūnija labai džiaugiasi, kad turi tokį šaunų seniūną, šaunų draugą Vytautą. Esame laimingi, kad turime daug darbščių, kūrybingų žmonių. O geriems žmonės reikia padėkoti. Ši šventė yra padėka visiems truskaviečiams už jų triūsą“, – sakė Truskavos kultūros darbuotojas Kęstutis Valionis.

Susirinkusiuosius pirmieji pasveikino Kėdainių baikeriai, kurie galingu motociklų gausmu kvietė triukšmingai švęsti.

Susirinkusiuosius pirmieji pasveikino Kėdainių baikeriai, kurie galingu motociklų gausmu kvietė triukšmingai švęsti.

Prisiminta istorijaŠventės metu prisiminta ir miestelio istorija.

„Kadaise Truskava buvo vadinama Užortais. O Užortuose gyvenęs Jonas Truskauskas ir jo žmona Barbora prisižadėjo miestelyje pastatyti bažnyčią, bet su viena sąlyga – kad Užortai būtų pervadinti į Truskavą. Tais pačiais metais pervadinimą patvirtino ir Upytės teismas. Taigi jau 225-erius metus šis miestelis vadinamas Truskava. Truskauskai ištesėjo savo pažadą ir pastatė bažnyčią“, – pasakojo K. Valionis.

Išaugo į gražų miestelį

„Kadaise Truskavą supo pelkės, balos ir miškai. Na, o dabar vietoj pelkių plyti derlingi laukai ir žydinčios pievos. Truskava nuo jos įsikūrimo pradžios priklausė Panevėžio apskrities Ramygalos valsčiui, na o dabar jau daugelį metų priklauso Kėdainių rajonui.

Nuo Kėdainių ir nuo Panevėžio miestų centrų Truskava nutolusi beveik vienodai. Šiuo metu Truskavoje gyvena šimtas žmonių. Vyriausia miestelio gyventoja yra Ona Jarmolavičienė, kuriai – 85-eri metai, o jauniausia gyventoja yra Aidana Skinderytė, gimusi prieš dvejus metus“, – pasakojo Truskavos kultūros darbuotojas.

Pramogų netrūko

Susirinkusiesiems pramogų netrūko, buvo veiklos ir jaunam, ir vyresniam. Svečiai galėjo pasiklausti įspūdingo koncerto, vaikai – pasilinksminti šokinėdami ant batuto ir smaližiaudami ledų.

Susirinkusiuosius džiugino Truskavos kultūros centro moterų ansamblis „Verdenė“, šokių studijos „Gojus“ istorinių šokių kolektyvas „Baltoji pavana“, atlikėja Caro ir vaikinų muzikos grupė „Bernužėliai“. Vakarą vainikavo staigmena – įspūdingas fejerverkas, kuris nepaliko abejingų.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video