Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Trakų pusiasalio pilyje vyks Viduramžių šventė

Birželio 18–19 d. į Trakus kviečia antrą dešimtmetį bebaigiąs renginys – Viduramžių šventė. Šiemet į Trakų pusiasalio pilį sugužės per 200 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Azerbaidžano. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus.

Šventėje dvi dienas skambės muzika, svaigiam šokio sūkury suksis ne tik šokėjai, bet ir lankytojai, kausis riteriai, triūs ir svečius mokys senųjų amatų meistrai, bus senovinių pramogų ir suaugusiems, ir mažiesiems.

Pasak Trakų istorijos muziejaus direktoriaus Virgilijaus Poviliūno, renginiai įkvėpė gyvybės nepelnytai užmirštai Pusiasalio piliai. Prieš tai net miestelėnai ne visi žinojo, kad miesto centre esantys griuvėsiai – kunigaikščio Kęstučio statytos didingos pilies, šalia kurios kūrėsi miestas. Kad būta čia svarbių istorinių įvykių, aršių kautynių.

Šiais metais po pertraukos į renginį vėl atvyksta Olštyno pilies riterių brolija, kuri ne tik dalyvaus riterių kovose, organizuos rungtis žiūrovams, bet ir pirmąkart surengs programą vaikams. Dalyvaus senbuviai – senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“, Kauno karo istorijos klubas, Hospitalierių ordinas, „Kovas“. Pirmą kartą iš Baltarusijos atvyksta klubasBielyj Tur“. Šeštadienio pilies šturmo inscenizacijoje gali dalyvauti iki 40 kovotojų. Abi dienas stovyklose karybos rekonstruktoriai pristatys viduramžių ginkluotę, šarvus bei viduramžių gyvenseną.

Pilyje įsikurs ir amatų miestelis. Šiais metais didžiausias dėmesys skiriamas edukacijai. Į renginį atvyksta per 30 nagingųjų meistrų, edukatorių, tautodailininkų, paveldo puoselėtojų-entuziastų.

„Esame ištikimi Trakų istorijos muziejaus renginių  dalyviai,  – pasakoja amatininkų klubo „Dvaro meistrai“ narė Elena Aleksejeva. – Mes ne tik eksponuosime dirbinius ir demonstruosime kaip juos gaminti. Šventės svečiai patys galės sukurti istorinį gaminį – nusižiesti puodynę, pasigaminti apyrankę, susisukti žiedelį ar nusivyti juostą.“

Dainomis ir šokiais svečius linksmins viduramžių muzikos ansamblis „Lity Taler iš Baltarusijos, istorinio šokio trupė „Galms“ iš Latvijos, senosios muzikos ir šokio trupė „Festa Cortese“, folkloro kolektyvai „Obelija“, „Girjaukis“, choras „Gentis“, folkroko grupė „Žalvarinis“ ir intelektualiojo roko grupė „Corus“, kuri pristatys unikalų projektą su vokalistu Vusal Rzasoy. Šeštadienio vakarą šokio ir ugnies studija „Čiutyta“ užburs magišku ugnies šou, rašoma pranešime spaudai.

 

Rekomenduojami video