Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tikrasis Lietuvos elitas bus pristatytas visam pasauliui

Pirmadienį Vilniuje prasideda tarptautinės fotografijų parodos „Mokslo veidai“ apie Lietuvos mokslininkus „kelionė“ po pasaulį. Vienos ryškiausių „stotelių“ – Europos Parlamentas Briuselyje bei Koperniko mokslo centras Varšuvoje, kur lietuvių fotomenininkų paroda bus surengta rudenį, rašo organizatoriai pranešime spaudai.

„Mokslo veidai“ – tai tikrasis Lietuvos elitas: tyliai, ramiai, bet ypač atsakingai dirbantys mokslininkai, savo sričių profesionalai, nelinkę garsiai reklamuotis ir girtis savo pasiekimais.

Būtent todėl ir kilo idėja surengti fotografijų parodą „Mokslo veidai“, kad visuomenė sužinotų bent apie dalį Lietuvos šviesuolių, garsinančių Lietuvą pasaulyje.

Unikalioje parodoje – žinomų fotografų Kęstučio Vanago ir Vyginto Skaraičio užfiksuoti vieni žymiausių  XX a. antros pusės Lietuvos mokslininkų portretai.  Mokslininkai įamžinti savo aplinkoje, kur vyksta didžiausi išradimai.

Kas jie – profesoriai, habilituoti mokslų daktarai, savo pasiekimais bei nuopelnais kultūrai, mokslui, nustebinę Lietuvą ir visą pasaulį?

Fotografijų parodoje – penkiolika portretų iš skirtingų mokslo sričių.

Nobelio premijos nominantas, DNR redagavimo tyrėjas, biochemikas, fizinių mokslų daktaras, prof. Virginijus Šikšnys. Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos projekto dalyvis fizikas, prof. habil. dr. Juozas Vidmantis Vaitkus. Pasaulinį pripažinimą ir Amerikos statybos inžinierių sąjungos įvertinimą gavęs prof. habil. dr. Gintaris Kaklauskas. Matematikas, prof., habil. dr. Antanas Laurinčikas, turėjęs įtakos  K. Matsumoto universalumo mokyklos atsiradimui Japonijoje.

Tai tik keletas žinomų vardų Lietuvos moksle. Parodoje galima artimiau susipažinti su visais įvairių sričių ekspertais, mokslo premijų laureatais, šimtų mokslinių darbų ir išradimų autoriais bei jų pasiekimais, pasiskaityti apie jų svarbiausius darbus.

Projekto kūrėjai tikisi labiau sudominti visuomenę mokslu bei didinti mokslininko profesijos patrauklumą.

Tarptautinė paroda kelionę tęs po Lietuvą ir užsienio šalis – nuo Vilniaus miesto savivaldybės, LR Vyriausybės, Lietuvos mokslų akademijos iki Europos Parlamento Briuselyje bei Koperniko mokslo centro Varšuvoje.

Lietuvoje ji bus organizuojama ir mokslo populiarinimo renginiuose, tokiuose, kaip mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ bei mokslo kino filmų festivalyje „Eureka“.

Rekomenduojami video