Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Teta Beta: kiekviena laida man – premjera

„Prieš kiekvieną laidą vis dar labai jaudinuosi, nes kiekviena laida yra premjera. Ką pasakei, tą pasakei: ar gerai, ar blogai – nepataisysi, – sako ilgametė Lietuvos radijo diktorė, laidų vaikams vedėja Bernadeta Lukošiūtė, šiemet apdovanota Petro Babicko premija. 

Moteris tikina, kad dirbti radijuje jai labai patinka. „Man radijas tinka pagal charakterį. Man patinka užsidaryti studijoje: ten – tik mikrofonas, tu ir tai, ką esi parengęs. Negalvoju, kad manęs klausosi daug žmonių, tiesiog kalbu tarsi kalbėčiau su vienu žmogum, vienu vaiku, vienu suaugusiu, ir man patinka tas kamerinis kontaktas“, – sako B. Lukošiūtė, kitaip dar vadinama Teta Beta.

Televizija moteriai nėra tokia artima, ten jai nepatinka grimas, tinkamos aprangos paieškos. „Nors ir einant į radiją man patinka kvepėti kvepalais ir gerai jaustis, būti švariam ir fizine, ir perkeltine prasme“, – sako ji.

47 metus LRT dirbanti B. Lukošiūtė sako, kad savo laidoms ji kaskart kruopščiai ruošiasi. „Kai iš vakaro, žinau, kad man rytoj – laida, skaitau ką nors tokio, kas jau iš vakaro nuteikia šviesiam, gražiam bendravimui. Nors tiesioginis eteris visada pateikia kokių nors netikėtumų: kartais malonių, kartais – nelabai, priklauso nuo to, koks žmogus paskambina. Kartais žmogus būną tiesiog kuo nors nepatenkintas, be priežasties, paskambina ir ką nors pasako“, – pasakoja radijo žurnalistė.

Jos žodžiais, tiesioginiame radijo eteryje, jautiesi taip, tarsi būtum be odos. „Esi susikaupęs ir visos tavo mintys, visas tavo kūnas yra tame, ką tu darai. Galvoji, ką jau pasakei, ką dar turėtum pasakyti, koks bus kitas klausimas, kaip galėtum dar daugiau, plačiau. Visada, kai rengiuosi laidai, pasirengiu labai plačiai: kad ir apie kokį augalą ieškau sakmės ar ką sako mokslininkai, kas yra tautosakoje. Tada būni labai susikoncentravęs į tai, ką darai, kiekvienas nemandagus ar šiurkštus įsiveržimas į tavo erdvę žeidžia labiau, negu žeistų šiaip“, – tikina moteris.

Ilgametė darbo radijuje patirtis nenumalšino ir eterio jaudulio. „Prieš kiekvieną laidą vis dar labai jaudinuosi, nes kiekviena laida yra premjera. Viskas: ką jau pasakei, tai jau pasakei, ar gerai, ar blogai. Nepataisysi, todėl viskas – premjera. Ta premjera baigėsi – jau gali galvoti apie kitą premjerą, apie kitą laidą, kuri bus po savaitės. Tu visada turi būti susikaupęs ir pasiruošęs“, – įsitikinusi B. Lukošiūtė.

Visas pokalbis su Teta Beta – įraše. 

Rekomenduojami video