Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sudėtingas kelias pas knygą

Po truputį atleidžiant karantino vadžias, į rinką grįžta ir daugelis paslaugų. Tiesa, jų teikimo būdai jau dažnai kitokie, nei buvo įprasta.

Į redakciją paskambinusi moteris turėjo pretenzijų lankytojų aptarnavimą atnaujinusiai Biržų Jurgio Bielinio viešajai bibliotekai.

Anot pašnekovės, biblioteka skelbiasi atsidariusi, dabar karantino laikas, žmonėms nėra ką veikti, o čia knygos pasiimti neįmanoma. „Turi iš anksto užsiregistruoti ir pasakyti, kokią knygą nori pasiimti. Tai yra nerealu. Aš iš anksto negaliu pasakyti, kokią knygą noriu skaityti, man reikia pažiūrėti, pavartyti. Turi būti įleidžiama po vieną žmogų, kad jis galėtų pasirinkti knygą pagal skonį ir pomėgius. Nesuprantu, kodėl taip daroma. Niekas ten ir taip neina, plotai dideli, o po vieną žmogų įleisti negali. Odontologai jau akis į akį su pacientais dirba, kavinės atsidarė, parduotuvės visos veika, o biblioteka – ne. Taip neturi būti. Norėčiau paskaityti, bet nesuteikia galimybių. O juk kiekvienam piliečiui prieinama knyga turi būti, ar ne tiesa?“ - kalbėjo moteris.

Simboliška, kad apie knygas ir bibliotekos darbą kalbėjome praėjusį ketvirtadienį, minėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė sakė, kad šis metas bibliotekai yra neabejotinas iššūkis. Įstaiga, kaip ir daugelis kitų, tokiems suvaržymams nebuvo pasiruošusi. Biblioteka skaitytojams visiškai neveikė nuo kovo 13 d. iki balandžio 27 dienos. Tačiau, anot direktorės, susidėliojus prioritetus ir galimybes, šiandien veikla dalinai atnaujinta.

Rekomendacijas, kaip šiuo metu turi būti organizuojamas klientų aptarnavimas, biblioteka gauna iš Kultūros ministerijos. Anot V. Vorienės, skirtingos bibliotekos turi ir nevienodas sąlygas. Kaip problemą direktorė minėjo tai, kad Biržuose tose pačiose patalpose dirba bibliotekos darbuotojai ir aptarnaujami skaitytojai. Tai šiuo metu nesaugu.

V. Vorienė sakė suprantanti skambinusios moters nepasitenkinimą dėl draudimo rinktis knygą lentynose pačiam. Anot vadovės, su šia problema šiandien susiduria visos Lietuvos bibliotekos, o pakentėti dar teks. Fondai nebus atidaryti iki gegužės pabaigos, o gal ir ilgiau, tokia šiuo metu yra rekomendacija. Žmonės, mokantys naudotis LIBIS (Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema), gali norimą knygą iš anksto užsisakyti internetu. Tie, kurie šia sistema nesinaudoja, skambindami gali prašyti bibliotekininkės pagalbos. Anot V. Vorienės, bibliotekos darbuotojai privalo padėti žmogui išsirinkti leidinį pagal temą, pomėgius ar kita. Tai nėra lengva padaryti telefonu, tačiau situacija šiandien yra tokia, kokia yra.

Pasak direktorės, leisti žmones į fondus rinktis knygų savarankiškai neleidžiama todėl, kad sudėtinga užtikrinti visų jų čiupinėtų knygų ir patalpų dezinfekavimą, saugią aplinką darbuotojams. Dabar į biblioteką grąžinamos knygos surinkimo maiše „karantinuojamos“ 3 paras, po to, jas skirstant į lentynas, dar papildomai dezinfekuojamos. V. Vorienė atkreipė dėmesį, kad žmonės nesibaimintų dėl gaunamų priminimų apie grąžinimą ir ten numatytų delspinigių. Karantino metu jokie delspinigiai iš vartotojų nebus imami. Norint grąžinti paimtas knygas, registruotis nereikia.

Pasak direktorės, dabar klientų srautas menkas, knygas ima tik pavieniai žmones. Taip pat beveik nėra imančių knygas iš Vaikų skyriaus.

Antanas Vaičeliūnas

Rekomenduojami video