Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Su branda atėjęs tikėjimas

Praėjusį sekmadienį Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje Mišias aukojo kunigas brolis Marija Elijas Černiauskas. Tai buvo naujai įšventinto kunigo pirmosios Lietuvoje aukotos Mišios.

Apie Mindaugą Černiauską šalies spaudoje kadaise rašyta kaip apie sėkme besimėgavusį ir ne vienam sėkmingam verslui vadovavusį verslininką.

1960 metais Biržuose lietuvių kalbos mokytojų Aldonos ir Juozo Černiauskų šeimoje gimęs Mindaugas mokėsi tuometinėje 1-ojoje vidurinėje mokykloje. Ją baigęs studijavo Vilniaus universiteto Prekybos fakultete ir įgijęs ekonominį išsilavinimą vystė sėkmingą karjerą versle. M. Černiauskas buvo pirmasis atkurtos Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas, pirmasis Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdybos pirmininkas, sukūrė savo verslą.

Kitokias gyvenimo vertybes išpažinęs, pasaulietišką gyvenimą pažinęs vyras turėjo šeimą, du vaikus, tačiau sudėtingų dvasinių ieškojimų vedamas viską paliko, išvažiavo į kaimą ir 2006 metais davė vienuolio įžadus. Dabar Mindaugas yra vienuolis atsiskyrėlis brolis Marija Elijas.

Grįžti į savo pradžią

Brolis Marija Elijas buvo įšventintas į diakonus, o dabar turi ir kunigo šventimus. Juos gavęs Marija Elijas pirmąsias Šventas Mišias aukojo Romoje – šalyje, kur septynerius metus truko jo teologinės studijos. Dabar kunigas gilinasi į doktorantūros studijas.

Brolis Marija Elijas pasakojo antrąsias Šv. Mišias, kuriose meldėsi lietuvių išeivių bendruomenė, aukojęs Londone.

Paskutinis Advento sekmadienis gimtųjų Biržų bažnyčioje – kaip prieškalėdinis grįžimas namo.

„Biržai – Dievo sukurto grožio vieta, į kurią nuolat grįžtu. Čia prasidėjo mano gyvenimas“, - kalbėjo kunigas, kuris prieš du dešimtmečius niekada nebūtų galėjęs patikėti, kad jo gyvenime galimi tokie kardinalūs pokyčiai.

Brolis Marija Elijas dėkojo savo močiutei, kiekvieną dieną ėjusiai į bažnyčią ir norėjusiai savo anūkui parodyti bendrystės su Dievu kelią.

„Močiutė norėjo, kad aš priimčiau Pirmąją Komuniją, tačiau aš atsisakiau tą daryti. Buvo toks laikmetis, tokie įsitikinimai. Ir Pirmąją Komuniją priėmiau būdamas keturiasdešimties. Tikėjimas atėjo su branda“, - gimtojo miesto bažnyčioje prisipažino kunigas. Dvasinių ieškojimų keliuose klaidžiojęs Marija Elijas pasakojo, kaip išmokęs persižegnoti jis rado kelią į Aušros Vartus. Čia jis radęs Dievo Motiną, jį lydėjusią bei saugojusią visose sunkiausiose piligrimystės kelionėse. O jų buvę daugiau nei dvi dešimtys.

 

Dėkojo, meldėsi ir laimino

Kunigas Marija Elijas daug kalbėjo apie ramybę kupiną grįžimo džiaugsmą, linkėjo mokytis Dievo kalbos, kuri yra kupina meilės.

Dvasininkas dėkojo savo močiutei, Biržuose tarnavusiems ir žmonių meilę pelniusiems a. a. kunigui Daliui, a. a. zakristijonui Antanėliui, klebonui  Algiui piligrimystės bendrakeleivei biržietei Genovaitei.

Taip pat kunigas Marija Elijas kvietė melstis už jo a. a. tėvelius Aldoną ir Juozą Černiauskus, laimino savo sesutes Audronę ir Ramunę.

Daugiau nei prieš 30 metų drauge su bendražygiais pirmąjį roko festivalį „Lituanika“ surengęs Mindaugas Černiauskas (dabar – kunigas brolis Marija Elijas) gimtojo krašto bažnyčioje giedojo pritardamas gitara. Pasak kunigo, jo giesmė - padėka Dievo Motinai.

Alfreda Gudienė

Rekomenduojami video