Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Su animacija – per lietuvių literatūros epochas

Pažinti lietuvių literatūrą per žaidimą, meninę raišką – toks penktadienį startuojančio projekto „Kelionė per literatūros epochas“ tikslas. Per metus jo iniciatoriai VšĮ „Artsfera“ kartu su partneriais planuoja aplankyti daugelį Lietuvos miestų ir miestelių bei kartu su čia gyvenančiais vaikais kurti animacinį vaizdo filmuką, padėsiantį linksmai ir paprastai įsiminti svarbiausius literatūros istorijos momentus.

„Idėja rengti šį edukacinį projektą kilo labai paprastai – mėgstu skaityti, man labai įdomus literatūros pasaulis. Kažkada tiesiog iškilo prisiminimai apie mokyklos laikus, apie tai, kokia sumaištis buvo galvoje, kai reikėjo įsiminti tiek daug informacijos: daugybę autorių, skirtingų epochų... Tikrai ne Žemaitė ar Simonas Daukantas buvo galvoje. Natūraliai kilo mintis, kaip būtų galima visa tai susisteminti“, – apie šio projekto užuomazgas pasakoja jo idėjos autorė ir VšĮ „Artsfera“ vadovė Sandra Latanauskaitė.

S. Latanauskaitė kartu su animatore, iliustratore ir vaikiškų knygelių autore Rasa Joni lankys skirtinguose Lietuvos regionuose gyvenančius vaikus, patiriančius geografinę ir ekonominę atskirtį. Kartu su jais organizatorės, remiantis lietuvių literatūros istorija, pieš ir gamins plokščiąsias marionetes – popierines lėles, galinčias judinti kūno dalis. Taip kiekvienas vaikų būrelis su pačių gamintomis marionetėmis atkurs po vieną svarbų literatūros istorijos momentą ir prisidės prie edukacinės animacijos kūrimo, rašoma pranešime spaudai.

„Šis projektas leis vaikams įsitraukti ir jie net nepajus, kaip išmoks visas literatūros epochas, svarbiausius bruožus, reikšmingiausius autorius. Tai taps ir savotiška Lietuvos vaikų draugyste bei jėgų suvienijimu per animaciją, literatūrą, istoriją: juk, nors niekada vieni kitų nėra matę, jie kuo puikiausiai bendradarbiaus ir pasieks bendro tikslo – filmuko, kuris vėliau bus naudojamas edukaciniais tikslais, sukūrimo“, – pasakoja S. Latanauskaitė.

Rekomenduojami video