Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Spindulys 2016”: kaimo bendruomenės atskleidė kitokią Lietuvą

Šią savaitę iš Vilniaus po visą Lietuvą pasklido „Spinduliai”. Taip pavadintas apdovanojimų statulėles savo rankose išsivežė aštuonios Lietuvos kaimo bendruomenės, pripažintos pačiomis aktyviausiomis ir daugiausiai nusipelniusiomis savo krašto gerovei.  Tradiciniuose Žemės ūkio ministerijos apdovanojimuose „Lietuvos kaimo spindulys”  šiemet pirmą kartą apdovanoti ne pavieniai kaimo šviesuoliai, o bendruomenės, kurios geba susitelkti ir nuveikti daugiau.

Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Vilniaus Rotušėje netrūko emocijų ir įkvepiančių istorijų.

„Aš visai ne tai ruošiausi kalbėti, bet pasakysiu tai, ką turiu pasakyti. Baikit nešioti Lietuvą su žemėm! Kokia ji graži, kokių bendruomenių puikių turime, kokių žmonių! Aš labai dėkinga kad mane pakvietė į šių apdovanojimų komisiją. Aš tiek daug sužinojau apie Lietuvą dar ir dar kartą. Esame puiki tauta!” – įteikdama statulėlę „Už tradicijų puoselėjimą” kalbėjo folkloro dainininkė Veronika Povilionienė. Šis „Spindulys” iškeliavo į Zarasų rajoną, Vajasiškio bendruomenę.

„Tiek pozityvo, kiek šį vakarą retai kada gauname. Lietuva yra gyva, kol mes turime tuos spindulius. Šitos bendruomenės mus uždega savo drąsa, savo meile ir savo darbu. Jos diegia novatoriškus sprendimus, jos eina į priekį labai ryžtingai, dideliais žingsniais ir tegul tai būna stipri motyvacija ir inspiracija visiems, kuriems iki šiol atrodo, kad gyvenimas už didmiesčio ribos yra kitos kokybės,” – sakė Žemės ūkio ministrė  Virginija Baltraitienė.

Apie tai, kad kaimo bendruomenės gali greitai aplenkti miestus kalbėjo ir kitas apdovanojimų svečias – Rio de Žaneiro parolimpinis čempionas, Golbolo rinktinės narys Mantas Brazauskis.

„Noriu palinkėti, kad ir toliau plėtotumėte savo idėjas, darytumėte gerus darbus, gerintumėte gyvenimą kaime. Galbūt ateis ta diena, kai čia rengsime miesto apdovanojimus, nes kaimo bendruomenės jas tikrai pralenks”, - sakė jis.

M.Brazauskis kartu su parolimpinio aukso medalio laimėtoju lengvaatlečiu Mindaugu Biliumi įteikė „Spindulį” sveikiausiai ir sportiškiausiai bendruomenei, kuria paskelbta Kretingos rajono Kūlupėnų bendruomenės centras „Kūlupėnai”.

Apdovanojimų vakarą iš širdies liejosi ne tik žodžiai, bet ir muzika. Pritariant Vytauto Lukočiaus orkestrui „Vilniaus Sinfonietta”, suplėšyti į gabalus kolorado vabalus ragino Merūnas su Deiviu, gerai pažįstamus kūrinius naujai atliko duetai Aistė Pilvelytė su Romu Bubneliu, Liepa su Ruslanu Kirilkinu, dainininkė Eva su Vytautu Šiškausku, Birutė Dambrauskaitė suRadžiu ir kiti.

Daugiau nei mėnesį per 100 Lietuvos kaimo bendruomenių varžėsi dėl geriausios vardo. Iš visų pateiktų paraiškų apdovanojimų komisija atrinko 24 bendruomenes, kurios nominuotos 8 apdovanojimų kategorijose, o laimėtojus išrinko visuomenė, balsuodama apdovanojimų interneto svetainėje. Papildomai buvo  įsteigtas specialus apdovanojimas „Už nuopelnus Lietuvos kaimui”, kuris Žemės ūkio ministerijos sprendimu paskirtas bendruomenes vienijančiai Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai.

Lietuvos kaimo bendruomenių apdovanojimų „Spindulys 2016” nugalėtojai:

 

  • Versliausia bendruomenė –Budraičių bendruomenė iš Kelmės rajono,
  • Inovatyviausia bendruomenė –Pilnų namų bendruomenė iš Varėnos rajono,
  • Už kultūros puoselėjimą –asociacija „Gasčiūnų kaimo bendruomenė” iš Joniškio rajono,
  • Jaunatviškiausia bendruomenė –Ilgių bendruomenė iš Ignalinos rajono,
  • Už pozityvius pokyčius – Sigutėnų kaimo bendruomenė iš Pakruojo rajono,
  • Už tradicijų puoselėjimą – Vajasiškio bendruomenė iš Zarasų rajono,
  • Už socialinį jautrumą – Sužionių bendruomenė iš Vilniaus rajono,
  • Sveikiausia ir sportiškiausia bendruomenė – Kūlupėnų bendruomenės centras „Kūlupėnai” iš Kretingos rajono.

Lietuvos kaimo bendruomenių apdovanojimų „Spindulys 2016” transliaciją žiūrėkite šeštadienį, spalio 1 d., nuo 16:40 val. per LNK televiziją.

Rekomenduojami video