Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sovietmečiu daržovių sandėliu paversta bažnyčia pravėrė duris

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia – pastatas, prie kurio stabteli dažnas praeivis. Tačiau kas slepiasi už bažnyčios durų – paslaptis. Ji atskleista Kultūros naktį.

Ši bažnyčia – viena unikaliausių Vilniaus senamiesčio istorinių erdvių. Vienintelis Lietuvoje vienabokštis vėlyvojo baroko – rokoko – stiliaus pastatas sovietmečiu buvo paverstas sandėliu. Bažnyčia Kultūros naktį duris atvėrė po 25 metų tylos.

„Buvo nemažai priversta visko. Iš pradžių buvo labai didelis šokas, man pačiam buvo labai keista atėjus, pamačius tą suskaidytą, sužalotą erdvę. Buvo viduj kažkaip labai skaudu ir galvojau, kokie žmonės galėjo imti taip ir pasielgti – kažkam šventą, sakralią vietą taip išniekinti“, – sako projekto „Ramintoja. Meno sandėlis“ organizatorius Alvydas Babraitis.

Sovietmečiu bažnyčios erdvė buvo suskaidyta į tris aukštus ir taip patalpos pritaikytos daržovių sandėliui. Ši bažnyčia dabar – viena labiausiai apleistų Vilniuje. Renginio organizatoriai sako, kad bažnyčios restauravimo procesas būtų ilgas, bet įmanomas.

Rekomenduojami video