Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sostinėje minint garbaus didiko metines atgimė barokas

Antradienį sostinėje skambėjo būgnai: vienoje pagrindinių gatvių vyko baroko stiliaus eisena, kurioje dalyvavo ne tik raitelis su žirgu, bet ir barokiniais drabužiais pasipuošę vaikinai.

Baroko laikotarpiu joks svarbus įvykis, pavyzdžiui, laidotuvės ar religinė šventė, neapsieidavo be iškilmių. Po laimėto mūšio visas miestas su riteriais, didikais ir miestiečiais žygiuodavo per miestą iki pergalės arkos. Jos laikina interpretacija dabar stovi Katedros aikštėje. Tokios eisenos ir arkos buvo labai populiarios XVI amžiaus Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Zigmanto Vazos valdymo laikais. Pasak istorikų, jis mėgęs kariauti, tačiau ir vertindavęs grožį.

„Man asmeniškai tai yra labai ambicingas valdovas, labai norėjęs išplėsti savo valstybės ribas. Jo pats ambicingiausias projektas buvo bandymas prijungti Maskvos Didžiąją Kunigaikštystę ir sukurti trinarę valstybę“, – pasakojo istorikas Vladas Liepuonius.

Minint 450-ąsias Zigmanto Vazos gimimo metines, antradienį buvo išleistos trys auksinės šio valdovo laikų monetų replikos: vieno, penkių ir dešimties dukatų. Vienoje monetos pusėje – valdovo portretas, kitoje – herbas.

Daugiau apie eiseną, skirtą didiko metinėms, – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Rekomenduojami video