Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šokis ir meilė visada kartu

Pastaruoju metu sparčiai populiarėja poriniai, vadinamieji socialiniai, vakarėlių šokiai. Salsos, bačatos, kizombos ir zouk šokėja Gretė Petkevičiūtė sako, kad šie egzotiškai skambantys šokiai yra tarsi universali kalba. Čia negalioja nustatyti šokio žingsnių brėžiniai, šokėjai improvizuoja, stengiasi įsijausti į partnerį, aplinką, muziką. O jei susikalbėti pavyksta, šokių aikštelėje užvirusios aistros poras nuveda ir altoriaus link.

Krūvis didelis, bet malonus

Šokti Gretė pradėjo dar vaikystėje, kai mama atvedė į sportinių šokių būrelį. Tuo metu mergaitei buvo vos penkeri. „Pamenu miestelyje, kuriame tuo metu gyvenome, vykdavo sportinių šokių konkursai, į kuriuos tėvai dažnai nusivesdavo ir mane. Dar ir dabar prisimenu tuos pūstus besisukančius sijonus su plunksnomis, kurių suviliota tikriausiai ir sutikau eiti šokti“, – apie lemtingą pažintį su šokiais pasakojo šiuo metu Vilniuje gyvenanti mergina. Savo namais ji vadina net tris šalies miestus – Birštoną, Palangą ir Vilnių. Visuose juose bėgo linksmos ir nerūpestingos G.Petkevičiūtės vaikystės dienos.

Šokti Gretė taip ir nenustojo. Šiandien ji spėja viską: dienomis dirba su šokiais nesusijusį darbą, o vakarus skiria jausmingiems ritmams ir šokių pamokoms. „Nėra lengva derinti dvi visiškai skirtingas veiklas. Dažnai girdžiu sakant: ,,Kaip tau gerai, kad tiek daug veiklos turi“, bet iš tiesų tai yra labai didelis krūvis. Kartais net nebūna laiko pavalgyti ir pamiegoti, namai lieka netvarkyti, o savaitgaliai iš viso neegzistuoja. Kai gyveni tokiu režimu, pradedi nebesuprasti, ką žmonės veikia laisvalaikiu“, – apie įtemptą dienotvarkę kalbėjo šokėja.

Salsos pavergta

Šiandien daugiausia jėgų G.Petkevičiūtė skiria salsai NY. Taip pat šoka ča ča ča, bačatą, kizombą, zouk. Tai yra poriniai, socialiniai, vakarėlių šokiai, kurie populiarūs visame pasaulyje. „Tai improvizaciniai šokiai, šokdami šokėjai juda spontaniškai, stengiasi įsijausti į partnerį, aplinką, muziką“, – pasakojo Gretė. Poriniuose šokiuose labai svarbus kontaktas tarp dviejų žmonių, ypač šokant salsą. Jei ryšio nėra, „susišnekėti“ šokant nepavyks.

„Juokinga, tačiau salsa mane sužavėjo tada, kai pamačiau filmą ,,Purvini šokiai“. Netrukus užsirašiau į salsos pamokas. Esu išbandžiusi daugelį šokių. Šokau sportinius šokius, vėliau teko paragauti ir šou šokių, lindihopo, klasikinio bei šiuolaikinio šokio, tautinių šokių. Šiuo metu mano naujoji aistra yra zouk šokio ritmai. Iš lambados kilęs šokis yra itin plastiškas ir universalus muzikine prasme, nes jį galima šokti pagal daugelį šiuolaikinių dainų“, – apie šokius kalbėti mergina galėtų nesustodama.

Tinka ne visiems

Mokytis šokių ateina labai skirtingi žmonės. „Smagu matyti, kaip šokiai sujungia skirtingo amžiaus ir specialybių žmones. Tačiau salsa tinka ne visiems. Tai – smagus ir gana greitas šokis. Perprasti salsos subtilybių šokant du kartus per savaitę – neįmanoma. Tie, kas ateina mokytis šokti, turi būti nusiteikę lankyti ne tik pamokas, bet ir vakarėlius. Pamokos čia – lyg teorija, o vakarėliai yra praktika. Panašiai yra ir mokantis užsienio kalbos: turi ja kalbėti kasdien, kad gerai išmoktum“, – pasakojo mergina.

Ne paslaptis, kad šokiai yra vieni geriausių piršlių. Ypač jei jie tokie jausmingi, kaip salsa ar bačata. Gretė – taip pat ne išimtis: su savo draugu ji susipažino būtent salsos pamokose. „Šokių aikštelėje visuomet verda daug aistrų, matomų ir nematomų. Net dvi poros iš mano mokinių šiais metais ruošiasi susituokti. Taip kad šokiai ir meilė visada eina kartu“, – abejonių nepaliko G.Petkevičiūtė.

Nuo šokių pailsi šokdama

Gretės dienos lekia milžinišku greičiu. Po darbų ir šokių pamokų namo ji grįžta ne anksčiau nei 22 val.

„Jei dar būna jėgų, pavalgau, jei ne – griūvu miegoti“, – juokėsi šokėja. Savaitgalį skiria pasiruošimui kitai savaitei: atsirenka muziką, mokosi naujų judesių ir t. t.

Nors yra be galo užimta, mergina jaučiasi laiminga, nes daro tai, kam jaučia aistrą. Ji išbandė jau daugybę skirtingų šokių, tačiau Gretės smalsumas – beribis. Pasak jos, šokių yra tiek daug, kad išbandyti dar tikrai yra ką. Tačiau šokiai nėra vienintelė G.Petkevičiūtės aistra. Ne ką mažesnį malonumą ji jaučia pirkdama naujus šokių drabužius ir avalynę. „Galėčiau pirkti ir pirkti naujus rūbus, o batelius šokiams, jei tik galėčiau, siūčiausi kas mėnesį“, – prisipažino mergina.

Energijos ir įkvėpimo ji pasisemia dalyvaudama salsos festivaliuose. Be to, dievina keliones ir prisipažįsta, kad naujos vietos visada įkvepia. „Kartais užtenka iš Vilniaus nuvažiuoti į Klaipėdą, o gal net ir pačiame Vilniuje atrasti gatvę, kurioje dar nesu buvusi“, – apie paprastus įkvėpimo šaltinius kalbėjo šokėja.

Gerų emocijų mergina pasisemia ir bendraudama su paprastais bei nuoširdžiais žmonėmis, kurie nebijo naujovių, pašėlusių idėjų, yra kūrybingi.

Rekomenduojami video