Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Sidabrinį lokį“ laimėjusioje A. Kaurismäki komedijoje nuskamba ir Lietuva

„Buvau labai kuklus. Nenorėjau pakeisti savo publikos. Norėjau pakeisti pasaulį“, – apie naujausią savo juostą „Kita vilties pusė“ pasakoja valiūkiškasis suomių režisierius Aki Kaurismäki. „Sidabriniu lokiu“ Berlyno kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanoto filmo premjera Lietuvoje – balandžio 7 dieną.

Pasirinkęs vieną iš karščiausių šiandienės Europos aktualijų – pabėgėlių krizę –režisierius kviečia į ją pažvelgti šiek tiek su humoru. Už diskriminacijos ir nepakantumo sienos A. Kaurismäki leidosi ieškoti humanizmo.

„Prieš 60 metų turėjome 60 tūkst. pabėgėlių – tiek pat, kiek šiandien. Tuomet mes jiems padėjome, bet šiandien jie jau mūsų priešai? Kur, po galais, mūsų žmogiškumas?“ – klausia režisierius.

Filmas pasakoja liūdnai komišką istoriją apie Kaledą – jauną pabėgėlį iš Sirijos. Suomijos vyriausybei atmetus prašymą suteikti prieglobstį, vaikinas nusprendžia Helsinkyje likti nelegaliai. Besislapstydamas vieno restorano kieme, jis netikėtai sutinka suomį Vikstriomą, ir šis nusprendžia jam padėti.

Taip prasideda virtinė komiškų situacijų, kuriose dera nuoširdus naivumas, nostalgija persmelktos scenos, vintažinis koloritas, eklektiškas muzikinis takelis, sustabdyto laiko įspūdis ir su niekuo nesupainiojamas kaurismakiškas humoras.

„Sukūriau keletą filmų, kur žmonės juokdavosi liūdniausiose filmo vietose, o verkė juokingose. Tai šiek tiek stebina“, – pasakoja suomišku Jimu Jarmuschu vadinamas kūrėjas, kurio naujausias filmas irgi verčia juoktis pro ašaras.

Kino kritikai filmą jau pakrikštijo beldimusi į šimto tūkstančių europiečių sąžinę visų prieglobsčio Vakaruose ieškančių žmonių vardu. Lietuvių žiūrovams „Kita vilties pusė“ sukels ir daugiau jausmų, nes filme netikėtai nuskamba ir Lietuvos vardas.

Tiesa, absurdiško suomio humoro po šio filmo didžiuosiuose ekranuose gali ir sumažėti. Šiemet atsiimdamas prestižinį Berlyno kino festivalio apdovanojimą A. Kaurismäki prasitarė, kad „Kita vilties pusė“ yra jo atsisveikinimas su didžiuoju ekranu: „Sakiau tai ir anksčiau, bet dabar tai tikrai yra adiosAš pavargau. Noriu pradėti gyventi savo gyvenimą“, – teigia kūrėjas.

Naujausias kultinio suomių kino kūrėjo darbas Lietuvos kino ekranuose bus rodomas nuo balandžio 7 dienos.

Rekomenduojami video